PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10033409}

Sanctuary

Sanctuary: Seiiki
7,3 632
oceny
7,3 10 1 632
Sanctuary: Seiiki
powrót do forum serialu Sanctuary: Seiiki

Zwróciliście uwagę na brak publiczności? Najpierw myślałem, że chodzi o rangę turnieju ale trybuny były puste nawet podczas finałów. Na YouTube można zobaczyć, że na walkach ludzi są tysiące, więc nie rozumiem z jakiego powodu w serialu przedstawiono to inaczej.

Szkoda też, że nie objaśniono znaczeń rytuałów i innych szczegółów tradycji sumo. Ciekawe np. były zasady dotyczące zawodników najniżeszej rangi. Doskonale nadawała się do tego postać irytującej (przynajmniej na początku) dziennikarki. Jako osoba z zewnatrz i przybywająca z długiego pobytu w USA mogłaby poznawać razem z widzami świat sumo.

ocenił(a) serial na 8
pasozyt_spoleczny

Też się nad tym zastanawiałem, i wydaje mi się że to mógł być zamierzony zabieg, twórcy serialu to miłośnicy sumo, i chcieli może pokazać że ten sport umiera, że potrzeba reform, zwrócić się do kibiców, pokazuje też ten tzw "beton" Dwóch, trzech starych pryków, którzy tym wszystkim trzęsą. Było też kilka przebitek gdzie hala była pełna.

pasozyt_spoleczny

Wszystko się zgadza (może poza rozmiarem hali, ja oglądałem zawody w znacznie większej). Turnieje trwają kilkanaście dni, od rana do wieczora. Przed południem chodzi garstka osób, oglądać walki zawodników niższych rang (a do takich należą bohaterowie serialu), dopiero po południu się zapełnia. Mało komu chce się siedzieć 9 godzin. Ale późnym popołudniem to już wszystkie miejsca są zajęte i zawody ogląda nawet 10 tysięcy widzów!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones