Sanditon
powrót do forum 1 sezonu

Za to zakończenie...

ocenił(a) serial na 8

Za to zakończenie miałam ochotę wystawić 1 zapominając o całym zauroczeniu z poprzednich odcinków. Parafrazując pewną młodą, gniewną niewiastę: Sidney, how dare you?! Przecież on zrobił Charlotte to samo co przed laty ta jego narzeczona jemu. I jeszcze poświęcił siebie i Charlotte, szansę na szczęście w życiu dla Toma i jego nierealnej wizji, przejmując na siebie jego brak odpowiedzialności. On się niczego nie nauczy, jeśli znów go ktoś uratuje z opresji i dalej będzie żył mrzonkami. Gdyby nie był całkowicie ślepy na to co się wydarzyło między Sidneyem a Charlotte i miał honor, nie przyjąłby tej pomocy i nie pozwoliłby bratu się poświęcić.
Mają moralny obowiązek nakręcenia drugiego sezonu, żeby odkręcić to co zepsuli. Choć teraz Sidneya może uratować chyba tylko rzucenie okropnej Elizy Campion i wycieczka do Charlotte na klęczkach z błaganiem o przebaczenie. Z własnej, nieprzymuszonej woli, a nie że problem się sam rozwiążę, bo potencjalnie kasę mogą wyłożyć Georgiana albo Lady Denham. Młoda strasznie nie lubi Sidneya i jeszcze się utwierdziła, że jest niedobry, więc pewnie nie będzie chciała, a Lady Denham raczej ciężko posądzić o uczuciowość. A nawet jeśli to Sidney nie zmyje tym swojego paskudnego i głupiego zachowania.
Odbiór dodatkowo utrudnia to, że aktorka grająca uprzykrzoną byłą-obecną narzeczoną, jest w rzeczywistości żoną Theo Jamesa. Wyjątkowo niefortunny casting, jeśli już małżeństwa mają grać razem, to szczęśliwe i dobrane pary, żeby nie stwarzać widzom dysonansu poznawczego. Jednak trzeba im przyznać, że grają dobrze, nie widać żadnego uczucia, ani odrobinki chemii między Sidneyem a panią Campion.
Jedyna iskierka radości w tym ciężkim finale to lord i lady Babbington. Jednak się Esther zakochała.

ocenił(a) serial na 9
Alee

Zgadzam się! Liczę na szybkie nakręcenie 2 sezonu!!

Zuzikk__guzikk

Byłam oburzona po zakończeniu sezonu 1 a ponieważ "to nie może się tak skończyć", to wymyślliłam swoją wersję rozwiązania intrygi. Otóż: Charlotte zrozpaczona po akcji z Sydneyem żali się Georgianie, która mając w pamięci jak Charlotte poświęcała się dla szczęścia jej i Otisa zgodzi się swój posag oddać na odbudowę Sanditon. Gdy tylko Sydney się o tym dowie od razu przyjedzie konno do domu rodzinnego Charlotte i tam wyzna jej miłość i wszystko zakończy się tak, jak powinno ;-)

ocenił(a) serial na 9
Saira_1986

OMÓJBOŻE!!!! WŁAŚNIE TAK TO POWINNO SIĘ ZAKOŃCZYĆ!!! TAKIEGO ZAKOŃCZENIA POTRZEBUJEMY! A JAK NIE BĘDZIE KOLEJNEGO SEZONU, TO JA TAK BĘDĘ POSTRZEGAĆ ZAKOŃCZENIE TEGO SERIALU

Saira_1986

Georgiana nie mogła decydować o swoim majątku bez zgody Sidneya, zatem nie byłoby to żadną niespodzianką, bo musiałby wiedzieć od początku.

ocenił(a) serial na 6
Saira_1986

Haha! Właśnie zakończyłam drugi sezon i...
Nic nie będzie takie jakby mogło się wydawać... Oj nic!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones