serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Shetland

2013
1h
7,5 983
oceny
7,5 10 1 983
Detektyw Jimmy Perez wraca po latach na rodzinną wyspę, gdzie rozwiązuje zagadki popełnionych tam zbrodni. Zobacz pełny opis
Shetland zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

Inspektor Jimmy Perez (Douglas Henshall) po latach powraca w rodzinne strony wraz z nastoletnią córką. Mimo że Perez pochodzi z Fair Isle, niewielkiej wyspy znajdującej się u wybrzeży Szetlandów, okolicznym mieszkańcom nie jest łatwo otworzyć się przed obcym i tym samym pomóc mu w śledztwie. Cały zespół musi wykazać się sporą pomysłowością, by rozwiązać nawet najprostszą sprawę.

na podstawie
Ann Cleeves (powieść) (postacie)
studio
BBC Scotland
tytuł oryg.
Shetland
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ogromnie przywiązałam się do DI Pereza i jego współpracowników:). Prawdę rzekłszy, chyba mniej ważna jest dla mnie sam a intryga, czekam na wzajemne interakcje protagonistów serialu, na widoki, na ciekawe typy ludzkie. A najważniejszy jest oczywiście Douglas Henshall, jego gra emocjami, uczuciami, wszystko odbija się...

więcej

Sezon 8

ocenił(a) serial na 7

Nie wiem, jak oni to zrobili, ale ten sezon jest najlepszy. Klarowne sploty wielu wątków, świetna gra aktorów. Ciekawostką Polak w obsadzie. Trochę szkoda, że główne role to panie i mi trochę brak męskiego podejścia w śledztwie, ale nie umniejsza to naprawdę świetnego sezonu.

Sześć odcinków, miejsce akcji, poza Szetlandami, podobno także...Norwegia ;)

BBC zamówiło kolejny sezon. Sześć odcinków, zaczną kręcić na początku przyszłego roku. Jak się okazało, trzeci sezon miał niezłą oglądalność, na poziomie 5,5 mln widzów każdy. Bardzo się cieszę, DI Pereza nigdy za wiele :-)

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones