Gemma Chan 

7,1
7 273 oceny gry aktorskiej
Gemma Chan
Gemma Chan urodziła się 29 listopada 1982r. w Londynie, (Anglia, Wielka Brytania), jednak wychowała się w hrabstwie Kent w South East England. Jej matka ma pochodzenie szkockie i chińskie, ojciec zaś dorastał w Hong Kongu.
Gemma potrafi grać na skrzypcach i na pianinie. Uczęszczała do Newstead Wood School for Girls w Londynie, po czym ukończyła Uniwersytet Oksfordzki na wydziale prawa oraz teatr na Drama Centre London.

W 2006r. była modelką w brytyjskiej wersji reality show "Project Runway", jedną z trzech, które doszły do finału, jednak projektant z którym pracowała, odpadł. Brała również udział w kampanii Nivea Visage, by zapłacić za studia i lekcje aktorstwa. Pojawiła się także w kampaniach dla Nokii i Selfridges oraz w magazynach takich jak "Elle", "Cosmopolitan" czy "The Sunday Times Style".

Jesienią 2009r. zagrała w odcinku specjalnym popularnego serialu "Doktor Who", "The Water of Mars" jako geolog Mia Bennett. Otrzymała również rolę Charlotte pojawiając się regularnie w 4. i 5. sezonie serialu "Secret Diary of a Call Girl". Następnie zagrała w produkcjach "Fresh Meat", "Sherlock", "The IT Crowd", "Shanghai", "Exam", "Submarine",  "Bedlam" i "True Love".

Wystąpiła w sztuce "Turandot", reżyserii Anthony'ego Clarka, wystawianej w Hampstead Theatre w Londynie. W listopadzie 2012 r. grała w Finborough Theatre w przedstawieniu "The Sugar-Coated Bullets of the Bourgeoisie" w reżyserii Anders Lustgarten.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 29 listopada 1982

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 175 cm

Złoty Popcorn
Zdobyła Złoty Popcorn, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
Ukończyła studia licencjackie w zakresie prawa na Uniwersytecie Oksfordzkim w Okfordzie (Anglia, Wielka Brytania). Ponadto jest absolwentką aktorstwa na Drama Centre London w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych