22 odcinki
8,3 3 677
ocen
8,3 10 3677
1 478
chce zobaczyć
{"type":"film","id":708089,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Shigatsu+wa+Kimi+no+Uso-2014-708089/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Shigatsu wa Kimi no Uso
 • goci_17 ocenił(a) ten serial na: 10

  To anime mnie zmiażdżyło!!! W życiu bym nie przypuszczał, że pociekną mi łzy przy zakończeniu. Ta animacja miała naprawdę wszystko to co powinno mieć doskonałe anime( cudowna muzyka, wspaniałą fabułę, bardzo dobrze zarysowani bohaterzy i bardzo dobrą kreskę). Są takie filmy czy animacje bez obejrzenia których twój świat wydawałby się mniej kompletny i to właśnie było takiego typu anime. Polecam każdemu z czystym sercem!!

 • Rockman92 ocenił(a) ten serial na: 8

  goci_17 Nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia. Bardzo dobre anime ale tylko tyle jak dla mnie, na 9 nie zasługuje. Za bardzo rozwleczone, za dużo monologów które po pewnym czasie nie wnoszą nic tylko się powtarzają. O wiele wyżej cenię sobie White Album 2 - tam to jest perfekcja fabularna a same retrospekycjne odcinki perfekcyjnie uzupełniają całość tego genialnego romansu i anime o przyjaźni.

 • goci_17 ocenił(a) ten serial na: 10

  Rockman92 No cóż każdy ma swój gust. Co do White Album 2 to się nie wypowiem bo nie oglądałem, ale skoro mówisz, że dobre to może obejrzę. Tylko małe pytanie tzn. skoro to jest druga część to żeby w niej się połapać muszę obejrzeć pierwszą?

 • Rockman92 ocenił(a) ten serial na: 8

  goci_17 Nie. Pierwsza część to zupełnie co innego i nie ma praktycznie nic wspólnego z White Album 2. Do tego White Album 1 jest moim zdaniem kilka klas gorszy i jeśli mam być szczery to jest to nudny szajz w niczym nie podobny do WA 2...
  Masz rację, różne są gusta, i różna wrażliwość, mnie bardziej poruszy co innego a Ciebie co innego dlatego nie zdziwię się jeśli White Album 2 Cię tak nie poruszy, chociaż kto wie. WA 2 Jest mniej dramatyczny od Shigatsu.., raczej dramat głównych bohaterów wynika ze skrywanych uczuć i komplikacji a nie z tragedii. I to przedstawione jest pięknie. Jak dla mnie perfekcyjny romans + dramat ale bez jakiegoś przesadyzmy. No i piękna historia o pasji i przyjaźni także polecam. Technicznie również jest to bardzo wysoki poziom.

 • goci_17 ocenił(a) ten serial na: 10

  Rockman92 Ok, dzięki wielkie za odpowiedź :) Jak będę miał trochę więcej wolnego czasu to obejrzę i podzielę się moimi wrażeniami :)

 • Sol89 ocenił(a) ten serial na: 7

  goci_17 Ja z kolei bardzo polecam https://www.filmweb.pl/serial/W+poszukiwaniu+pe%C5%82ni+ksi%... Cudownie romantyczne, przesycone skrajnymi emocjami i również z muzyką na pierwszym planie, chociaż tym razem nie klasyczną.

 • goci_17 U mnie dokładnie to samo. Widziałem wiele produkcji, ale dawno nic mnie tak nie zmiażdżyło. Od paru dni chodzę i cały czas jeszcze ten obraz przeżywam.

 • goci_17 ocenił(a) ten serial na: 10

  grzmit Hmmm nie ma w tym nic dziwnego, bo choć od mojego postu o tym anime minęły już prawie dwa lata to mnie samemu zdarza się jeszcze rozmyślać o tym anime :)

 • amalaryk ocenił(a) ten serial na: 9

  goci_17 Cóż, właśnie obejrzałem ostatni odcinek i załapałem zajebistego doła. Wiem..., wiedziałem jak się skończy, jak tylko w którymś z pierwszych odcinków wyskoczył motyw choroby Kaori, już wtedy zastanawiałem się czy nie odpuścić, bo wiedziałem, że happy endu nie będzie, ale oglądałem dalej, też ze względu na muzykę oczywiście. No i nie było happy endu..., tylko życie. Dół.
  Oczywiście polecam serial, no cóż życie nie jest różowe, to nie Hollywood...

 • Sol89 ocenił(a) ten serial na: 7

  amalaryk Tak, od tej sceny w autobusie kiedy jechała do szpitala domyśliłam się, jak to się skończy. A jednak paradoksalnie po śmierci kotki pomyślałam, że może jednak Kaori przeżyje, bo przecież nie uśmiercaliby ich obu...