Shirobako

2014 26 odcinków
Shirobako
7,7 144
oceny
7,7 10 144
103
chce zobaczyć
{"type":"film","id":722707,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/Shirobako-2014-722707/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu Shirobako
 • robertas ocenił(a) ten serial na: 6

  Generalnie nie przepadam za tym chińskim gównem, ale kiedy przypadkiem obejrzałem dwa odcinki i zaprezentowane tam „firmowe zagrywki”, w postaci zwalania pracy na kolegów z działu, wybielanie własnych błędów i zrzucanie odpowiedzialności na innych, kompletne oderwanie od rzeczywistości managerów wyższych szczebli, bo to nie oni muszą zacharowywać się w wyniku podjętych przez siebie poronionych decyzji, zarządu, który chce słuchać tylko że wszystko idzie dobrze i ma w dupie problemy w pracy, spychologii trudnych decyzji na niższe szczeble, to pomyślałem sobie: „Wow! To naprawdę niezłe.”

  Takie zarys pracy w większej firmie na stanowisku managera średniego szczebla, który nic nie może i za wszystko odpowiada.

 • robertas ocenił(a) ten serial na: 6

  robertas Zmieniłem zdanie. To jednak kolejna beznadziejna chińska bajeczka dla waifu i otaku zboczeńców.

  Na początku myślałem, że kitajce wreszcie zrobili jakąś porządną animację. Temat wykańczającej pracy z trudnymi ludźmi jest dość nośny we współczesnym świecie. pewnie nieobcy jest też zapracowanym, wyzyskiwanym chińczykom.
  No ale niestety, zamiast realistycznej psychodramy bohaterki, której dziecięce marzenia zderzają się z brutalnym światem biznesu dostajemy słodką bajeczkę jak to nie wspaniale, choć czasem trudno, robi się anime.

  Pierwszych 10 odcinków jeszcze jakoś trzyma poziom. Widać w nich rozterki głównej bohaterki, która ciągle żyje z przeczuciem, że na resztę życia wtopiła w gównianej branży. Widać, że ktoś z ekipy chciał wtedy jeszcze robić zupełnie inny film, bardziej poważny, nieco mroczny.
  Ale po 10 odcinku wszystko się sypie i mamy kolejną chińską serię animowaną o „mocy przyjaźni, podążaniu za marzeniami”.
  Ech, dałem się nabrać kilkoma pierwszymi, dobrymi i dwuznacznymi odcinkami.

 • Phea ocenił(a) ten serial na: 8

  robertas Tyle że branża rozrywkowa tak właśnie mniej więcej wygląda. Zespołowe robienie fabuł naprawdę polega na czymś innym, niż praca w stereotypowym korpo. Ten animiec chwilami jest szokująco prawdziwy.

 • Phae ocenił(a) ten serial na: 1

  robertas to nie jest normalny zarys. To syf dla dzieciaczków mających papki w ryjach zamiast mózgu. NIE BEDE TEGO OGLONDAĆ kurna