PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011557}

Siła

The Power
5,7 343
oceny
5,7 10 1 343
Siła
powrót do forum serialu Siła

Zachęcam wszystkich do obejrzenia serialu! Proszę nie kierować się niską oceną ani nieprzychylnymi opiniami ludzi, którzy zwyczajnie boją się eksperymentu myślowego, jaki został przedstawiony w tej wyimaginowanej przecież opowieści, bo zbyt wiele się straci...

Po pierwsze, serial daje wiele do myślenia o społeczeństwie, kulturze i biologi człowieka. Wszystkie wątki poruszane w nim dotyczą bezpośrednio najróżniejszych aspektów świata, w którym na co dzień żyjemy, i koncentrują się przede wszystkim na nierównowadze sił między płciami i wynikającej z nich odwiecznej przemocy wobec kobiet (oraz ich ogólnie gorszej sytuacji). Wokół tej głównej nici przewodniej osnute są najróżniejsze wątki przedstawiające mroczne zjawiska społeczne które kształtują nasz świat - ale nie będę niczego zdradzać.

A po drugie, serial jest całkiem dobrze zrealizowany, ma wiele jednocześnie dziejących się wątków, z których niektóre są tajemnicze, i przynajmniej do zakończenia pierwszego sezonu - niewyjaśnione.

Gorąco zachęcam do obejrzenia całego serialu z otwartą głową, by pozwolić sobie na przemyślenie wszystkiego na spokojnie. Fabuła jest oczywiście mocno społecznie zaangażowana, ale to jest właśnie to, co jest najlepsze - zamiast pustej, głupiej rozrywki, można się przejrzeć jak w lustrze i skonfrontować zarówno z własnymi nadziejami i marzeniami, jak i lękami i obawami.

Dawno nie oglądałem niczego równie ciekawego.

Irmidjusz

Dziękuję za opis i zachętę do obejrzenia, bo broniłam się przed tym serialem :) Jestem zachwycona, serial wywarł na mnie wrażenie, a ostatnio nieczęsto się to zdarza. Znakomita gra aktorska, przeciekawa fabuła, wielowątkowość, element tajemnicy, poruszająca tematyka. Świetny i naprawdę warty obejrzenia. Czekam z niecierpliwością na 2 sezon!

ocenił(a) serial na 8
dunea

Ja także! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones