Siła
powrót do forum 1 sezonu

Obejrzałem pierwsze 5 odcinków. Wniosek? Jedna wielka chora propaganda, która serwowana jest, od wielu lat przez chore odłamy feministek.

Serial pokazuje jacy to źli są mężczyźni. Ucieśnione kobiety, bojące się chodzić po ulicy. Kobiety utrzymywane do prostytucji, że to mężczyźni porywają kobiety, a przecież nie tylko mężczyzna porywa. Najczęściej za tymi porwaniami stoją kobiety. Straszne stereotypowe to wszystko w tym serialu.

Nie wiem jak wygląda książka. Znając Amazon zrobili i przeinaczyli pewnie po swojemu wiele wątków. Pod obecną modę.

Szczerze? Daj broń człowiekowi, nie ważna jaką płeć mają, doprowadza to do chaosu i bezprawia. Bezkarnych zemst, dających satysfakcję bo mam władzę. I ten serial to pokazuje. Kobiety, które otrzymują broń, moc prądu. Zaczynają jej używać przeciw swojego wrogowi, przeciw mężczyźnie.

Jak dla mnie to serial, to taki wąż zjadający swój własny ogon. Przemoc rodzi przemoc. Nienawiść jeszcze większą nienawiść. Nie ważne, kto będzie rządził. Czy kobieta czy mężczyzna, Power pokazuje jak destruktywna jest ta siła.

Rozwaliła mnie rozmowa matki z córką, w 5 odcinku na końcu. Córka mówi, że wreszcie przestała się bać biegać w słuchawkach trzymając klucze między palcami. Od kiedy ma moc, nie musi schylać głowy w dół przed zwrokiem mężczyzn. Że może chodzić ubrana jak chce po ulicy.

Przypomniało mi się jak kiedyś feministka, na swoim wiecu powiedziała, że kobiety mogą chodzić po ulicy ubrane jak chcą. Mogą wyjść nawet gołe i facetowi nic do tego. A jak mu to przeszkadza ma odwrócić wzrok. Chore.

Serial to taki chory, utarty schemat, że kobiet są bardzo pokrzywdzone. Nie mają praw etc. Patrząc na obecne czasy, kobiety mają mnóstwo praw, więcej niż mężczyźni. Ale wiecznie im mało. Wiecznie źle. Motyw z Arabią Saudyjską, tam gdzie kobiety nie mają praw. Tam mają ciężko. Tam są utarte schematy i stereotypy, które kobietom jest ciężko przeskoczyć.

Serial pokazał jedno. Nie ważna jaka płeć, będzie jeden ten sam syf. Tylko jest jeden problem. Facet z facetem jak się pokłóci. Dadzą sobie w ryj i pójdą na piwo.

Kobieta gdy się pokłóci, doprowadza wszystko i wszystkich do destrukcyjnej zemsty. Nie ważne czy z mężczyzną, czy z kobietą i tu, dla swojej płci, potrafią być jeszcze gorsze. Będzie jej nadal mało. Kobieta nie potrafi zapanować nad swoimi destrukcyjnymi popędami, robi to bez hamulców. I to właśnie pokazuje ten serial. Powolną destrukcję.

ocenił(a) serial na 7
Drizzt_Do_Urden

71% ofiar handlu ludźmi to kobiety, 77% ludzi napadanych na ulicy to kobiety. Mogę wymieniać dalej. Tak, ku*wa, boimy się chodzić w nocy same po ulicach i niestety mamy ku temu powód.

Nadine94

No widzisz, a ten serial pokazuje, że sprawcą handlu jest tylko mężczyzna. Poczytaj trochę więcej statystyk w tej kwestii, bo od kiedy idą trochę mocniej prawa i równouprawnienia, zdziwisz się o mrocznej stronie kobiet. Przemocy wobec własnej pci, przemocy wobec mężczyzn. Sam wiele razy widziałem, jak kobieta atakowała innego faceta, wyzywając go od róznych skurczysów, by zaraz dzwonić po pomoc znajomych facetów, by  wysłużyć się ich rękami, by wywrzeć zemstę. Ręcę ma czyste jak Herod, prawda?!

"W społeczeństwie funkcjonują głęboko zakorzenione stereotypy dotyczące mężczyzn jako ofiar przemocy, którym niestety często ulegają również profesjonaliści mający nieść pomoc. Mężczyzn postrzega się jako mniej poszkodowanych i bardziej odpowiedzialnych za doznawaną przemoc. Stosowaną przez kobietę przemoc stara się społecznie usprawiedliwić. Nawet przemoc ze strony matek traktowana jest przez profesjonalistów lżej niż nadużycia ze strony ojców."         


Żródłó   https://fundacjaart.pl/dlaczego-nie-porusza-sie-tematu-przemocy-wobec-mezczyzn/
Więc tak, ten serial to pokazywanie, wkorzenionych stereotypów pokrzywdzonej, niewinnej kobiety. Ponieważ Wasza przemoc jest lżej traktowana, niż zrobi to mężczyzna. Mam Ci wymieniać więcej, np o tym jak kobiety gwałcą? Myślisz, że facet też się nie boi chodzić nocą sam. Zwłaszcza w obecnych, czasach.

Drizzt_Do_Urden

jak postawić chochoła, w filmie pokazany jest jeden wątek z handlem ludźmi, to trzeba założyć, że on jest reprezentowany XD.
Druga sprawa aż przeszukałem badania i nie jest stereotypowe to stwierdzenie. Bo np: w Holandii za handle ludźmi odpowiada tylko 17% kobiet, ale za liderki grup przestępczych tylko 14%. Ogólnie dla świata średnia to 38% kobiet jest związana z grupami związanymi z handlem ludźmi. To gdzie ta większość?

"Nie wiem jak książka..." ale napiszę kolejny bełkot.

Daj broń, co za bełkot znów, każda rewolucja która wyzwalała uciśnionych była krwawa, ale nagle ta z filmu jest zła XD

Skąd wiesz jakie jest zakończenie jak nie oglądałeś?


A co tej rozmowie jest dziwnego?


A co Cię obchodzi innych strój?

Obecny świat mają mnóstwo praw XD w kilku krajach świata którego ludność stanowi może z 15% populacji świata, nucz się logiki, nie stawiasz chochoła za chochołem


Facet z facetem się pokłócą, znów wiedza z memów XD


Następny post:
"Sam widziałem...." nie ma to jak dowód anegdotyczny XD


"Dlaczego się nie porusza...." boże co za chochoł, jak by się nie poruszało to by nie przybywało powiadomień, one nie są dlatego, z jest ich coraz więcej, tylko dlatego, że są częściej zgłaszane.


aszgil

:) XD

Drizzt_Do_Urden

czekam jak podasz artykuł do statystyk to się pośmieje z Ciebie.

aszgil

Jest takie pewne przysłowie, nawet dwa. Pozwól, że zacytuję:

"Kłótnie z idiotą są jak zapasy ze świnią w błocie. Po jakimś czasie dostrzegasz... że świni się to podoba".
Więc, wybacz ale nie będę się zniżał do twojego poziomu. Jak to powiedział - Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem".

Drizzt_Do_Urden

"Przypomniało mi się jak kiedyś feministka, na swoim wiecu powiedziała, że kobiety mogą chodzić po ulicy ubrane jak chcą. Mogą wyjść nawet gołe i facetowi nic do tego. A jak mu to przeszkadza ma odwrócić wzrok. Chore.
" ======taka prawda. Jakoś jak facet nago wyjdzie na ulicę to żadna kobieta nie nabierze ochoty na gwłt.
A twoje statystyki z duupy wyssane. Więcej facetów krzywdzi kobiety niż kobiety facetów. Dużo więcej. W klubach to kobiety muszą drinków pilnować, po parkach to kobiety muszą się obracać co rusz, do burdeli to kobiety są porywane, zaginionymi osobami są w większości kobiety. Krzywdy s3ksualne facetów wynoszą może z 15 % przy 85% krzywd kobiet.

ocenił(a) serial na 7
sikorunien

moim zdaniem szkoda po pierwsze rozmawiac z tym hmmm czowiekiem, po drugie szkoda, ze matka mimo niewygody przez kilka miesiecy oraz bolu przy porodzie takie cos wyplula na swiat, trzecia szkoda ale i nadzieje, ze to sie nie rozmnozy aby nie zatruwac zycia wybrance do rozplodu a potem by to nie przekazywalo swoich chorych mizoginicznych teorii mlodemu pokoleniu.

sobanek

+1000000 :(

sikorunien

Poczytaj sobie te wyssane z dupy statystyki, zagłęb się w wiedzę. Poszukaj sobie organizacje, które zajmują się przemocą, gwałtami wobec mężczyzn przez kobiety, a się zdziwisz w jakiej głupiej niewiedzy żyjesz. Poczytaj sobie jaką przemoc wobec innej kobiety, tworzy kobieta. Ile kobiet, kobieta porywa i sprzedaje do burdeli.
O przemocy wobec mężczyzn, od strony kobiet mówi się dopiero od kilku lat. Wiele rzeczy wychodzi na jaw dopiero teraz. Dlaczego,? Bo do dziś się wyśmiewa faceta, którego pobiła lub zgwłaciła kobieta. Facet nie biegał, nie krzyczał o tym głośno, bo się wstydził. Bo był wyszydzany przez obie płcie, policję, a nawet sądy.  Temu obecne statystyki nie są prawdziwe. Bo facet wolał w gębi duszy cierpieć i przejść z tym do porządku dziennego. Ponieważ stosowaną przez kobietę przemoc stara się społecznie usprawiedliwić. A męską potępiać.

A statystyki, podałem Ci z linkiem, ze źródeł, które możesz sobie poszukać w googlach.

Drizzt_Do_Urden

Statystyki opłacone przez mizoginów, nie dzięki.
Ciągle koloryzujesz, bo krzywdy o których piszesz to drobny procent. I wiesz jaką statystykę się tu sprawdza? Policyjną oficjalną. Dokumentalne programy, wywiady. Realne życie, a nie wyobrażenie obrażonego chłopca.

sikorunien

Dokładnie tak, masz rację. Statystyki opłacone przez mizoginów, przez co ukryte są prawdziwe statystyki w kwestii mężczyzn, bo Policja wyśmiewa takich ludzi zgwałconych czy też bitych, przez kobiety. I nie jest to drobny procent. I tak, są nawet do tego dokumentalne programy, wywiady o realnym życiu, a nie z umizgów urażonej dziewczynki, która nie potrafi przyjąc do wiadomości faktu, że kobiety to również robią, na bardzo wysoką skalę. Każda przemoc od strony obu płci, to zło. A Ty dalej nie potrafisz przyjąć do wiadomości faktów. Napisze to ostatni raz:

Policja, sądy, znajomi wyśmiewają i nie biorą poważnie, gdy facet zgłasza pobicie czy gwałt przez kobietę na nim. Dosyć często słyszy: Co kobiecie nie dałeś rady? Co z Ciebie za chłop?

Ale gdy taki pobity pocięty nożem chłop , wreszcie się odwinie i przypieprzy kobiecie, to mamy płacz kobiecy, że facet stosuje przemoc wobec niej. Nie ważne, że siedzi w kałuży własnej krwi, zaczął się wreszcie bronić. Ofiara staje się oprawcą, bo jej piznął. Bo kobieta kabaretem, płaczem i dobrą grą aktorską, potrafi bardzo dobrze zmanipulować społeczność. Bo tacy jak Ty łykają to i są przyzwyczajone do stereotypów oprawcy tylko w formie męskiej. Nigdy kobiecej. Gorzej jak koleś się zabezpieczył za pomocą nagrania, wtedy jest kobiecy ups. Bo inaczej nie udowdnisz, że to ona jest oprawcą.

Odcinek 8 tego serialu bardzo dobrze pokazał mapulację przez Tatainę, która zabija swojego męża. Mało tego, wrabia swoją służącą i dobrą grą aktorską, udawanym płaczem w morderstwo. Swoją własną płeć. I takie procedry są do dziś, uchodzą na sucho kobietom. Bo są takie niewinne. Ten serial bardzo mocno pokazuje tę kobiecą stroną. Wręcz ją wywnętrza na zewnątrz, tą kobiecią prawdziwość pod płaszczykiem niewinności :)

Prawo nadal w kwestii mężczyzn i przemocy wobec mężczyzn kuleje, ale się poprawia. Tylko feminkom to nie na rękę. Ponieważ prawda jest bardzo niewygodna, zwłaszcza babeczkom, walczącym o swój ideał niewinności vs męskej agresji. Przecież kobieta nawet muchy nie zabije. Kobieta przecież bąków nie puszcza, tylko fiołkami pyrka.

Drizzt_Do_Urden

A jak kobieta zgłosi gwałt to ją pytają: A orgazm miała?

Wiem, że są przypadki o jakich mówisz, ale są bardzo rzadkie i są to głównie przypadki domowe.
Koniec końców to wy faceci nie pilnujecie drinków, nie jesteście porywani do burdeli i nie musicie bać się kobiet idąc nocą parkiem albo przechodząc w dzień obok ciemnego zaułku.

sikorunien

:) :)

Drizzt_Do_Urden

Jesteś ultradebilem i nic więcej . Co za kretyn z tik- takiem zamiast mozgu

Drizzt_Do_Urden

Jesteś ultra kretynem i domyślam się, że żadna kobieta nigdy dobrowolnie nie będzie chciała z tobą spółkować

Drizzt_Do_Urden

co ma propaganda do jakości serialu?! albo jest dobry albo nie i tyle!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones