PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=404956}

Siły pierwotne

Primeval
7,3 3 072
oceny
7,3 10 1 3072
Siły pierwotne
powrót do forum serialu Siły pierwotne

kiedy i gdzie można zobaczyć w polsce nowy sezon??

ocenił(a) serial na 8
ania94

jeszcze nigdzie:P
premiera bedzie dopiero w styczniu 2011

Primeval

Premiera odcinka pierwszego za granicą odbędzie się 1 stycznia 2011 w Wielkiej Brytanii. W USA pojawi się dzień później. Jeśli czekasz na wersję z polskimi napisami, tak jak ja, obawiam się, że trochę sobie poczekamy :-(. Ale już kontaktuję się z pewną osobą, która być może podejmie się tłumaczenia sezonu 4... Niegdyś przetłumaczyła ona cały trzeci i było to najgenialniejsze tłumaczenie na świecie :-).

ClaudiaBrown

nie mogę się już doczekać 4 sezonu ciekawe czy będzie tak dobry jak wcześniejsze czy jeszcze lepszy

ania94

Szkoda tylko, że 4 seria ma tak straszną obsadę. Całe szczęście, że wciąż będą Lester, Connor, Abby i Becker. Bo wszyscy ci nowi - Jess, Matt, Philip, Gideon itd. - to straszne cioty. Głupki po prostu - wnioskuję po tych odcinkach internetowych. A w ostatnim odcinku podobno wystąpi Danny, tak?

ocenił(a) serial na 8
Thumbelina

też nie lubię tych nowych;D
szkoda że Nicka i Stephena uśmiercili;(

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

mam 3 sezon z tłumaczeniem tej osoby. Przetłumaczone jest naprawdę świetnie! jak oglądałam z lektorem w TV to prawie identycznie;)

Primeval

ja gdzieś czytała że uśmiercą Sarę czy to prawda??

ania94

Tak.
Sarah została zabita przez drapieżniki z przyszłości. Miało to miejsce po drugiej stronie anomalii, przez którą przeszła wraz z Beckerem.

Primeval, był 3 sezon z lektorem? Na którym kanale? Może będzie tam sezon 4 za kilka miesięcy.

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

tak 3 sezon był z lektorem w TV na BBC entertainment. Był w każdą niedziele o 18,00. Teraz chyba znowu go emitują bo ostatnio trafiłam na koniec 2 sezonu.Trzeba by sprawdzic na necie o której i kiedy bo nie wiem.

Primeval

Rzeczywiście, serial leci w weekendy :-).
Jutro odcinek 2 sezonu 3. Przegapiłam odcinek 1 tego sezonu, a to jedyny, który nie widziałam po polsku :-(. Wie ktoś może, skąd mogę pobrać ten odcinek 3x1? Mogą być napisy, o ile są dobre, bo te co ja miałam były bardzo opóźnione.

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

tez mam te opóźnione,szukała ale nie znalazłam innych:(

Primeval

No cóż, trudno. Ja na razie nie mogę oglądać Primeval na BBC Entertainment, ponieważ ten kanał będzie w Cyfrze + dopiero od lutego, czyli muszę poczekać miesiąc. No, przynajmniej mam pewność, że nie przegapię czwartego sezonu, bo jaka jest szansa na to, że polska wykupi go w trzydzieści dni xD?

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

heh ja 1 i 2 sezon oglądałam pierwszy raz parę lat temu na TVP 1 albo TVP 2.
2 sezon prosił się o kontynuację ale jakoś nie robiłam sobie nic z tego,nie miałam netu jeszcze jakoś tak był ogladałam skonczył sie i koniec tematu.Dopiero rok temu tak mnie naleciało na sciąganie filmów,ale o Primeval nie pomyślałam.Najpierw trafiłam na 1 i 2 sezon w TV. Pózniej sciągnełam je na kompa,a dopiero później zupełnie przypadkowo trafiłam na 3 sezon w TV.Po obejrzeniu 1 odc. od razu sciagnęłam caly sezon a teraz czekam na 4.:)

ania94

Wygląda na to, że już jest. Pierwszy odcinek można znaleźć w sieci.
Wcześniej warto obejrzeć internetowe odcinki. Jest ich pięć i stanowią most pomiędzy zakończeniem trzeciego sezonu, a początkiem czwartego. Do obejrzenia na YouTube (google: Primeval_internetowe_odcinki)

ocenił(a) serial na 8
HoracyIT

ja szukałam na Youtube pierwszego odcina ale nie znalazłam:( Jak masz link to podaj.

ocenił(a) serial na 8
Primeval

jeszcze troche poszperałam i znalazłam.Obejrzałam cos tam zrozumiałam,ale teraz czekam na nastepne odcinki a pózniej na tłumaczenie,albo emisje w TV:)

Primeval

A ja nie będę sobie psuła radości z oglądania odcinków. Takie oglądanie po angielsku i rozumienie tylko jednej czwartej jest dla mnie głupie, zero radości. Poczekam na tłumaczenie :D.

PS: Proszę o nie spoilerowanie, ok xd?

ocenił(a) serial na 8
ClaudiaBrown

ok:) dzisiaj oglądałam też drugi odcinek.Powiem tylko ze to nie to samo co poprzednie sezony,bo chodzi o obsadę,jakoś nie za bardzo pasuje mi ta nowa:/
A co na temat tłumaczenia? czy osoba która tłumaczyła sezon 3 przetłumaczy 4?

Primeval

Drugi odcinek? Kurczę, to ja jestem o tydzień w plecy, bo dopiero dziś na niego trafiłem :-)
Do nowej obsady trzeba się przyzwyczaić, nieco pomagają mini epizody internetowe. Z drugiej strony nowe pierwszoplanowe osoby są tylko dwie, reszta stanowi tło. Cóż poradzić, wcześniejsi bohaterowie albo nie żyją, albo nie dają znaku życia.
Tłumaczenie? Z ciekawości rzuciłem okiem. Nie wiem kto tłumaczył poprzedni sezon, ale osoba tłumacząca ten, a właściwie drugi odcinek, daje radę. Byłoby jednak lepiej, gdyby powstrzymała się od zamieszczania w tekście głupich emotikonek, nie siliła się na żarty ("baj baj maszkaro"), których w oryginale nie ma oraz znalazła odpowiedni synonim swojego "ziomka".
Na szczęście wystarczą mi napisy dla niesłyszących w języku angielskim (czasami trudno odgadnąć słowo przez ten akcent).
O, za kilka godzin następny odcinek :-D

edycja:
Odnośnie YouTube, miałem na myśli to, że na YT znajdują się mini epizody internetowe, których z pewnych względów nie da się obejrzeć na stronie BBC. Chciałem dać odnośnik do strony hataku, ale automat mi nie pozwolił. Epizody "normalne" - telewizyjne są tam, gdzie zawsze ;-)

HoracyIT

Natknąłem się na ciekawy news:
"Serial "Primeval" w maju 2010 roku został anulowany. Później stała się rzecz zaskakująca - BBC America i UKTV przejęły wysokie koszty produkcji serialu i zamówiono aż 2 kolejne sezony. Czwarty sezon zadebiutuje na początku 2011 roku."
O tym wiedziałem, ale to:
"Budżet zwiększono i fabularnie będzie się to łączyć z kinowym filmem produkowanym przez Warner Bros, a do którego prace powoli się rozpoczynają."
jest dla mnie sporym zaskoczeniem. Nie spodziewałem się, że ktoś zechce nakręcił pełnometrażowy film!

ocenił(a) serial na 8
HoracyIT

Szukałam wczoraj 3 odcinka ale nie znalazłam jest juz na Youtube? a i mam pytania czy oglądałeś serial po ang. czy z napisami?

Primeval

Nie wiem, czy jest na YouTube, ale da się go ściągnąć z rozmaitych stron.
Oglądałem po angielsku z angielskimi napisami.

ocenił(a) serial na 8
HoracyIT

aha to ja też takie oglądałam.Czekam teraz na wersje z napisami pl albo jak emisje w Tv z lektorem,ale chyba sobie jeszcze poczekam

Primeval

Zaczyna się robić ciekawie. Wątek "Nowego Świtu" zapowiada się ciekawie.
Kurczę, serial ledwie się zaczął, a jesteśmy już niemal na półmetku. O tyle dobrze, że na 100% będzie piąty sezon.

Huh, widzę, że trzeba będzie sprawić sobie kilka książek, bo jestem na bakier ze światem Primeval. Wracając do filmu, no niech zgadnę, czy kolejnym państwem mającym swój odpowiednik będzie to duże mocarstwo z północnego kontynentu? ;-)

Primeval

gdzie oglądałeś nowe odcinki??

ania94

Są do obejrzenia online między innymi w serwisie iitv(kropka)info

ocenił(a) serial na 7
ClaudiaBrown

tłumaczenie jest do bani (lektor) napisy jeszcze przejdą ale najlepiej oglądać w orginalnej

Baal

Na chomikuj można już znaleźć polskie napisy :-). Tłumaczenie jest dobre, równie świetne jak przy sezonie trzecim.
Co do filmu pełnometrażowego - słyszałam, chyba nawet gdzieś na forum wspominałam. Rzeczywiście, film ma łączyć się z serialem, ale wszyscy jego bohaterowie mają zostać zmienieni - twórcy chcą w nim przedstawić kolejną organizację ARC (do tej pory poznaliśmy brytyjską i rosyjską). Ciekawa jestem, na jakie państwo padnie tym razem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones