SerialOglądaj odcinki według kolejności.Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
Serial

Smoczy Książę

The Dragon Prince
2018
26 min.
7,9 4 070
ocen
7,9 10 1 4070
1 538
chce zobaczyć
Niezwykłe odkrycie skłania dwóch będących ludźmi książąt i elfią zabójczynię do zawarcia sojuszu i rozpoczęcia misji mającej zakończyć konflikt między ich krainami. Więcej Mniej
Smoczy Książę zobacz gdzie obejrzeć online

twórcy

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Sezon 1: W fantastycznej krainie Xadia istnieje sześć głównych źródeł magii: słońce, księżyc, gwiazdy, niebo, ziemia i ocean. Ludzcy magowie tworzą ponadto magię płynącą z mroku i polują na magiczne stworzenia, by wykorzystać je w charakterze składników. Doprowadza to do wybuchu katastrofalnej w skutkach wojny między Xadią a królestwamiSezon 1: W fantastycznej krainie Xadia istnieje sześć głównych źródeł magii: słońce, księżyc, gwiazdy, niebo, ziemia i ocean. Ludzcy magowie tworzą ponadto magię płynącą z mroku i polują na magiczne stworzenia, by wykorzystać je w charakterze składników. Doprowadza to do wybuchu katastrofalnej w skutkach wojny między Xadią a królestwami ludzi. Troje dzieci reprezentujących wrogie obozy - dwóch ludzkich książąt oraz elfia zabójczyni, która ma ich zgładzić - odkrywa jednak tajemnicę, która może wszystko zmienić. Postanawiają więc połączyć siły i rozpocząć heroiczną misję, która wydaje się jedyną nadzieją na zakończenie wojny i pogodzenie zwaśnionych krain.

dystrybucja
Netflix
studio
Bardel Entertainment (koprodukcja) / MVM (współudział) / Netflix
tytuł oryg.
The Dragon Prince
inne tytuły
Głównymi broniami Rayli są miecze oparte na nożach motylkowych. Budowa noży motylkowych zakłada, że ostrza można schować w składanych rękojeściach, co powoduje że rękojeści muszą być dłuższe od ostrzy. Jednak bronie Rayli w kilku momentach w serialu mają ostrza dłuższe od rękojeści.
Imię Kapitana Villadsa jest odwołaniem do jednego z reżyserów serialu, Villadsa Spangsberga.
W trzecim sezonie rękawiczki Generała Amaya zostały rozjaśnione, aby łatwiej można było je odczytać, kiedy używa języka migowego.
Fani gatunku nie mają zbyt szerokiego wyboru, jeżeli chodzi o produkcje fantasy, a już w szczególności animacje. Szczerze powiedziawszy, "wybór" to nie najlepsze określenie, ponieważ mus nam brać wszystko jak leci i trzymać kciuki, że nie będzie to kolejna tandeta pokroju "Dragonlance: Smoki schyłku jesieni", a raczej coś, co choć trochę zbliży się poziomem i zaangażowaniem twórców do dzieł takich jak "Gra o tron" czy choćby "Merida Waleczna". W takich oto realiach Netflix wypuszcza, bez większej zdaje się pompy, "Smoczego Księcia". więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych