PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=503501}

Sprawiedliwi

7,2 3 198
ocen
7,2 10 1 3198
Sprawiedliwi
powrót do forum serialu Sprawiedliwi

Jakie plusy?

ocenił(a) serial na 5

Swoją drogą to patrząc na średnio to nie wiem czy wam zazdrościć tak pozytywnych wrażeń. Co odcinek próbuję to na koniec zawsze zostaję przy złej ocenie - to zdecydowanie najsłabszy serial polski o II wojnie światowej. Jak wspominam takie seriale jak np. "Polskie drogi", "Kolumbowie" - przychodzą dobre wspomnienia, "Stawka..." - porównanie z tym czymś obraża serial z lat 60-tych, "Twierdza szyfrów" - niezbyt zachwycająca ekranizacja świetnej książki Wołoszańskiego", no ale jednak, nawet tak durnowate dzieła jak "Czas humoru" albo "Czterej pancerni" (czytal serial z serii - skoro oni są tacy dobrzy to czemu ta wojna trwała 6 lat?) są lepsze. Ten jest IMO
-Nudny - dialogi nieciekawie poprowadzone
-Aktorzy - jeszce Englert się broni, no ale niestety to nie jest jego szczególnie wybitna rola, inni po prostu nie zapadają w pamięć
-Miejscami pozbawiony logiki
-Tematyka - poprawność polityczna aż do zarzygania
-Retrospekcje -nic nie wnoszące do i tak nieciekawej akcji w wątku głównym.
i td.

A tutaj co rusz słyszę że większośc daje 8/10, 9/10, boję się nawet zobaczyć jak ktoś powie że dał 10/10. Za co? Rozumiem że w telewizji takich rzeczy na co dzień nie robią ale nie znaczy że od razu taki ochłap trzeba dawać na piedestał w ocenie. Chybe jedynym plusem tego serialu jest to że każda nacjagada w swoim jęzsyku - ewenement w polskich produkcjach wojennych.

Więc pytam uczciwie - za co dajecie takie wysokie noty, i czy tylko ja przyznam się do niskiej oceny. A nuż się przekonam do zmiany zdania - plusy i minusy tego dzieła bądź ogólna ocena - jeśłi oczywiście komuś się chce - pozdrawiam.

tc1987

Nie oglądałem nawet jednego odcinka ale dziękuję za rzetelną ocenę serialu. Zawsze się zastanawiam gdzie są filmy oceniane na 4, 5 pkt. wszyscy dają 8, 9 pkt nawet dla nudnego gniota.
Szanuję też ocenę wbrew wszystkim... dzięki.

ocenił(a) serial na 9
tc1987

Jeśli chcesz plusów to przede wszystkim mnie poruszył. Gra na uczuciach, pokazuje ludzkie dramaty i dylematy jakie na codzień spotykały wówczas Polaków, Żydów...po prostu ludzi. Nie przepadam za akcją samą w sobie, dużo bardziej przemawiają do mnie emocje osobiste dlatego właśnie dałam wysoką notę temu serialowi. "Czas honoru" oglądałam fragmentarycznie lub poszczególne odcinki, ale to co widziałam jakoś mnie specjalnie nie zachwyciło. Wstrzymałam się od oceny, bo nie znam na tyle "Czasu... ", ale to właśnie "Sprawiedliwi" sprawili, że co niedzielę czekam na emisję. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
Sophie90

Zgadzam się poza tym jak na tak niski budżet to serial jest nieżle zralizowany no i aktorstwo pomimo takiej sobie pary głównych bohaterów jest na bardzo dobrym poziomie.

ocenił(a) serial na 8
WOLVERINE55

Nie jest zły..Myślę,ze z upływem lat coraz ciężej będzie pokazać super zadowalająco czas II wojny..Ja też czekan na niedzielę..Z tematyki-ostatnim najlepszym-był "Generał Nil"..Ktoś się domyśla,dlaczego ..uciszano jego poziom..kompletnym brakiem reklamy?I te..znicze dla Rosjan..Popadanie z jednej skrajności w drugą-nigdy nie jest dobre i trąci fałszem..

dobbiacco_attersee

Generał Nil nie miał takiej reklamy bo nie nakręcił go Wajda który z urzędu ma rozgłos i zachwycające recenzje, choć często na wyrost za same nazwisko i układy.
Znicze dla Rosjan - pojednanie na siłę kosztem rzetelnego wyjaśnienia okoliczności tragedii, nie ważne dlaczego zginęło tylu ważnych Polaków ważne że pojednanie - kpina w żywe oczy. Tak jak z Ukraińcami, ofiary rzezi wołyńskiej zamiecione pod dywan w imię przyjaźni i zakichanego Euro2012.
Serial Sprawiedliwi zaś próbuje walczyć ze światową modą i rewizjonizmem niemieckim. Kręci się filmy o dobrych Niemcach ratujących Żydów a z drugiej strony pisze się w poważnych gazetach o "polskich obozach". Jaki z tego obraz II wojny rysuje się dla świata ? Właśnie.
Dlatego ten serial jest taki ważny i należy go chwalić za sam zamysł.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones