serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Sprawiedliwi

2009 - 2010
45m
7,2 3 191
ocen
7,2 10 1 3191
Pielęgniarka Basia ratuje Żydów w czasie II wojny światowej. więcej mniej
Sprawiedliwi zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Młode małżeństwo podczas II wojny światowej ryzykuje życie, aby nieść pomoc Żydom. On jest architektem, ona pielęgniarką - członkinią „Żegoty”. Akcja serialu rozgrywa się w dwóch planach - historycznym i współczesnym. Wojenna część opowieści rozpoczyna się od przypadkowego spotkania głównych bohaterów - Basi i Stefana. Zakochują się,Młode małżeństwo podczas II wojny światowej ryzykuje życie, aby nieść pomoc Żydom. On jest architektem, ona pielęgniarką - członkinią „Żegoty”. Akcja serialu rozgrywa się w dwóch planach - historycznym i współczesnym. Wojenna część opowieści rozpoczyna się od przypadkowego spotkania głównych bohaterów - Basi i Stefana. Zakochują się, wkrótce biorą ślub. Trwa okupacja. Choć młodych łączy miłość, różni ich podejście do pomocy Żydom. Basia od początku wojny aktywnie działa w konspiracji. Stefan w nic się nie angażuje. Jego nastawienie zmienia dopiero tragedia rodzinna. Najlepszy przyjaciel Stefana to Zygmunt - aktywny działacz ruchu oporu. Jest nieszczęśliwie zakochany w Inie Palomie, znanej piosenkarce żydowskiego pochodzenia. Pewnego dnia Ina zjawia się w domu Zygmunta i prosi go o pomoc. Czy muzyk narazi życie, by ocalić ukochaną? Współczesne wątki fabuły dotyczą losów blisko 90-letniej Basi. Zostaje odznaczona medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata i razem z synem Marcinem jedzie do Jerozolimy.

studio
Akson Studio (produkcja wykonawcza) / Telewizja Polska
tytuł oryg.
Sprawiedliwi
inne tytuły
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niestety zmarnowano świetny temat, serial zrealizowano tak, jak się robi sitcomy lub seriale obyczajowe. Gdy widzę śliczne plenery, piękne panie i przystojnych mężczyzn w niemal nowych, wytwornych ubraniach, zastanawiam się - gdzie tu wojna ? Wszyscy mówią poprawną polszczyzną, mają wybielone i wszystkie zęby, są...

Potrzeba było takiego filmu. Wreszcie film, który pokazuje prawdziwą postawę Polaków wobec
Żydów podczas II wojny światowej. Oczywiście nie wszyscy Polacy poświęcali się tak dla
Żydów, ale eksponowanie coraz częściej przez poprawnych politycznie ,, polskich twórców"
strasznego antysemityzmu wśód rodaków podczas...

więcej

Ważne jest dosłownie każde świadectwo, nawet to z pozoru błahe, dotyczące podania komuś kubka wody czy kawałka chleba. Pamiętajmy, że za taki gest zwykłego ludzkiego miłosierdzia groziła w tamtych czasach W POLSCE ! kara śmierci. I każdy taki gest jest w istocie aktem niezwykłego bohaterstwa, który wymaga specjalnego...

więcej

Może 8/10 to dość wysoka ocena, ale zawsze z chęcią wracam do tego serialu. Podoba mi się połączenie części historycznej ze współczesną. Nostalgia tego serialu może być dołująca, ale akurat w tym przypadku można traktować ją jako atut i niepowtarzalną okazję do przemyśleń.

Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.