PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=771368}

The Lonely, Shining Goblin

Sseul-sseul-ha-go Cha-ran-ha-sin-do-ggae-bi
8,4 2 961
ocen
8,4 10 1 2961

Sseul sseul ha go Cha ran ha sin do ggae bi
powrót do forum serialu Sseul-sseul-ha-go Cha-ran-ha-sin-do-ggae-bi

Uwielbiam

ocenił(a) serial na 10

Dobrze wyważona drama, odpowiednie proporcje wątków realistycznych i fantastycznych, wstawek z przeszłości i teraźniejszości, humoru i łzawych momentów. A do tego fajni bohaterowie zagrani przez dobrych aktorów. Może się okazać najlepsza koreańską dramą tego roku.

użytkownik usunięty
Zapiekanka

Według mnie najlepsza drama tego roku - świetnie się ogląda, jestem po 6 odcinkach i jest super

użytkownik usunięty
Zapiekanka

Przecież ona nawet nie jest w połowie, to jak możecie wystawiać jej już oceny za całość?

I chyba was zmartwię, ale z dram fantazy puszczana obecnie "The Legend of the Blue Sea" jest zdecydowanie ciekawsza.

ocenił(a) serial na 10

Nie jest, znudziła mnie po trzech odcinkach. Zbyt łzawe jak dla mnie i za mało fantasy.

użytkownik usunięty
Zapiekanka

To tylko twoja opinia i masz do niej prawo(na razie "Goblin" nawet nie zbliżył się w rankingu oglądalności do "Legend").

Wytłumacz mi jednak coś innego - na jakiej zasadzie wystawiasz oceny filmom, których nie obejrzałaś/eś?

ocenił(a) serial na 10

Oglądam odcinki na bieżąco i jeśli moja opinia się zmieni, zmienię też ocenę, do tej pory się nie zmieniła.

użytkownik usunięty
Zapiekanka

Wystawiłaś/eś już ocenę dla całej dramy nie oglądając jej, więc o czym ty tutaj piszesz?

Dobra, nie ciągnijmy tego tematu - widzę że nie ma sensu. Wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem.

ocenił(a) serial na 10

Może dlatego się nie zbliżył bo nie gra tu Lee Min Ho??!! Uważam, że w przypadku koreańskich dram duży procent oglądalności zapewnia im obsada a nie wartka akcja. Osobiście nie oglądałam jeszcze Legend. Także wypowiadać się nie mogę. Co do "Goblina" to mnie osobiście urzekł. Drama jest na prawdę na wysokim poziomie :) Mój numer dwa zaraz po Cheese on the trap :D

użytkownik usunięty
monika_rucinska2

Raczej nie - Gong Yoo jest bardziej popularny obecnie niż Lee Min Ho. Osobiście nie przepadam za tym ostatnim - widziałam go w 5 dramach, ale "Legend" to pierwsza drama, która mi się z nim podoba. Tak, czy siak Goblin nie przekroczył 15% oglądalności ani w rankingu ogólnokrajowym, ani Seulskim, wiec nie ma szans na tytuł "najlepszej dramy 2016 roku". Wydaje mi się to zresztą mało istotne i zgadzam się, że "Goblin" jest fajną dramą na wysokim poziomie.

Zastanawia mnie tylko jak można wystawiać oceny czemuś czego się nie obejrzało. To trochę tak, jak by się najeść czytając tylko menu :D. Np "Cheese" widziałam do momentu gdy ona przeprowadziła się z powrotem do domu i odpuściłam sobie, ale właśnie dlatego że nie obejrzałam w całości dramy to nie wstawiłam oceny, zaznaczyłam jedynie że nie interesuje mnie. Nie pojmuję ludzi, którzy postępują jak autor tego postu :/.

ocenił(a) serial na 9

widzę, że niektórzy to wielcy "znawcy" gatunku i stacji telewizyjnych na których dramy lecą. Goblin nie ma większych szans zbliżyć się % oglądalności do "Legend..." a dlaczego? A dlatego, że Goblin emitowany jest na kanale kablówkowym (tvN można mniej więcej porównać do dostępności HBO w PL), a Legend leci na SBS, który jest stacją publiczną, dostępną w każdym koreańskim domu wyposażonym w telewizor. Goblin ma jedną z najlepszych oglądalności w historii wszystkich kablówkowych dram wyemitowanych do tej pory. Oglądam i jedną, i drugą dramę i Legend nie umywa się do Goblina, który moim zdaniem (a siedzę w temacie już bardzo długo i liczbę obejrzanych dram myślę, że mogę już liczyć w setkach :>) jest jedną z najlepszych dram, jaka została wyprodukowana do tej pory - ma wszystko czego drama potrzebuje żeby wciągnąć. I nie dziwię się, że w Korei Płd. mają świra na jej punkcie - ze sklepów szybko znikają gadżety użyte w filmie, a ludzie mają hopla na punkcie Gong Yoo i Lee Dong Wooka.

użytkownik usunięty
natou

Dla mnie bez znaczeni jaką ma oglądalność, a poza tym odpuściłam już ją sobie. Technicznie jest na wysokim poziomie i ma fantastyczną obsadę, ale zrobiła się przesłodzona i przegadana, poza tym nic tam się nie dzieje. Każdy ma swój gust, więc drama dla nastolatek nie wszystkim musi się podobać.

Gratuluję ci, że znalazłaś czas na obejrzenie setek dram i stałaś się "znawcą" gatunku. Pewnie dlatego wystawiasz oceny, bez obejrzenia całości. Może ja też powinnam zacząć oceniać dramy, których nie obejrzałam? Zacznę chyba od "Goblina" :).

ocenił(a) serial na 8

Dobrze, że usunęła konto. Takiej wrednej, chamskiej i wywyzszajacej się małpy to jeszcze nie widziałam.

użytkownik usunięty
natou

Goblin zdecydowanie najlepsza drama roku 2016 ( kapitalne ost)
Plusy
Zbyt dużo
minusy
- zakończenie bardzo słabe
= momentami za dużo nie potrzebnych scen - dłuży się (byłaby idealna jakby miała maks 10 odcinków)

Drogie panie oglądalność nic nie znaczy i to w każdym kraju np. byłem z dziewczyną w kinie na 50 twarzy greka - oglądalność kapitalna a film dno

ocenił(a) serial na 10

a co takiego slabego bylo w tym zakonczeniu?

użytkownik usunięty
pinang

Zakończenie w stylu zabili go i uciekł

ocenił(a) serial na 10

a czyli chodzi Ci raczej co się stało po 13 odcinku raczej niż o samą końcówkę?

użytkownik usunięty
pinang

Spoiler

Nie pamiętam dokładnie co się stało w 13 odcinku ale w ostatnim Goblin zostaje zabity, a w ostatniej scenie już żyje. Dla mnie albo powinni go zabić lub nie zabijać, a nie robić z ludzi idiotów. Drama mi się ogólnie podobała i ma według mnie najlepsze ost roku, które gorąco polecam

ocenił(a) serial na 10

Goblin zostaje zabity w 13 odcinku wlasnie w ostatniej scenie z tego co pamiętam. Potem są jeszcze 3 odcinki.

użytkownik usunięty
pinang

Nie pamiętam dokładnie ale kojarzę, że zginał 13 ale 14 już żyje z amnezją czy jakoś tak. Dawno oglądałem, a drama mi się podoba ale nie tak, ze bym do niej wrócił kiedyś.
p.s.
Nie długo ma wyjść my sassy girl drama z ciekawą obsadą i to jedyna drama na jaką czekam w tym roku z koreańskich I polecam

ocenił(a) serial na 10
natou

Nawet w publicznej stacji LOBS w oglądalności wypada gorzej niż Romatic Doctor, Teacher Kim (nadawany równolegle na tej samej stacji w inne dni). Gratki dla Dokkebi za pobicie rekordu Reply 1988! Czekam na taniec Twice TT!

Zapiekanka

Uważam podobnie

Zapiekanka

gdzie go znajde online?

Zapiekanka

Gdzie obejrzę to po polsku online?

ocenił(a) serial na 9
Weronka90

Dramaqueen

Sol89

dzięki a rejestracja i tak możliwa dopiero od września bo teraz przerwa wakacyjna :O

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones