PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=292898}
443
chce zobaczyć
Stalingrad
powrót do forum serialu Stalingrad

Rewelacja!!!

ocenił(a) serial na 10

Najlepszy film dokumantalny o II wojnie jaki widziałem! Genialna muzyka! Ten film zostaje na długo w pamięci. Można go kupić na dvd ale także jest w dodatkach filmu kinowego Stalingrad.

Lord_10

Dorwałem ( tzn. ojciec dorwał :) ) w dodatku do gazety... znajde chwile to przysiade. Pozdrowienia dla zapaleńców.

ocenił(a) serial na 10
kolejnyludekbiedny

Jest na YT

Lord_10

Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony, iż taki dokument został doceniony na filmwebie, być może jest spowodowane faktem małej oglądalności.Do tej pory bowiem spotykałem się w tym portalu z agresywnymi germanofobicznymi atakami (nieuzasadnionymi w większości przypadków) na różne produkcje chociażby próbujące pokazać Niemców jako ofiary.

Dokument jest naprawdę mocny i gdy widziałem go po raz pierwszy (miałem jakieś 13 lat) autentycznie pociekły mi łzy i zmienił się cały mój światopogląd na wojnę, historię i Niemców.

ocenił(a) serial na 8
sebik_mazur

zgodzę się z kolegą powyżej film naprawdę zmienia sposób postrzegania wojny a Niemców pozwala spostrzec jako ludzi którzy jak wszyscy chcą żyć i wrócić do swoich rodzin.Jak dla mnie 10/10

ocenił(a) serial na 10
tomg07

Tych Niemców tak bym nie wybielał. Wszyscy wiedzą co zrobili i niech tak zostanie bo jeszcze zaczniecie wierzyć ze to Polska była be. Nie zmienia to faktu ze kiedy stawali sie wrakami, byli wygłodzeni, nie mieli siły walczyć mając odmrożone kończyny pewnie zaczynali żałować (i dobrze) tego czego się dopuścili.
Co do dokumentu to fakt swietny materiał. Na allegro kupiłem za grosze na dvd. Mam równiez 5-płytowe (vcd) wydanie gazety wyborczej. Z gazety wyborczej polecam także Tajemnice II Wojny Światowej (5 płyt vcd).

Ramos27

wlasnie.....

ocenił(a) serial na 9
sebik_mazur

Niestety na FM jest dużo dzieci, które historię znają (nawet nie tyle) z podręczników historii dla gimnazjum, a to nie jest najlepsza pozycja wyjściowa do wyrobienia sobie odpowiednich poglądów na temat II wojny, historii świata i mechanizmów nim rządzących. Przykładowo - gdyby gnojek jeden z drugim żył np na śląsku w tamtych czasach (oczywiście nie miałby żadnego pojęcia o otaczającym go świecie a już tym bardziej nie miałby "widoku z góry" jaki my mamy teraz po kilkudziesięciu latach), to starzy po prostu podpisali by volkliste, on razem z nimi, a w swoim czasie dostałby wezwanie do Wehrmachtu i za przeproszeniem ch*** by zrobił. Robiłby co mu każą i nie szczekał. Wszyscy uważają dzisiaj że każdy Niemiec był zły i miał już wtedy wizję tego co ta wojna w końcu przyniosła i świadomie się na to godził. A to byli tylko zwykli ludzie, dla których nie był to magiczny zły czas tylko zwykle życie, takie jakie my wiedziemy teraz. Być może za tydzień wybuchnie wojna - wiesz to ? Cóż Polacy też w 39'tym nie wiedzieli - dla nich to był normalny dzień jak normalny jest dla nas ten dzisiejszy, a za 70 lat to nas będą takie gnoje szczekać...

New_World_Order

hmm byli dobrzy niemcy, byli źli niemcy, byli dobrzy rosjanie i źli, byli polacy dobrzy i źli, itpe itede
można tak pierdzielić, jak cię okrążają, nie masz co jeść i widzisz że przegrywasz, to łatwo wtedy żałować, jak w dup e zimno to nawet SSman się poddawał, ogarnijcie się ludzie, niemcy byli wtedy niezłymi mendami, a przestawali być potem, jak im się grunt walił pod nogami, błagam was, jakbyście podeszli do żołnierza Wermahtu w 40 to by wam lizaka dał, ogarnijcie się ludzie
za to ruscy byli jeszcze gorsi

Schizofrenik_XXI_wieku

byli też polacy wcielani siłą, ale jaką stanowili wartość bojową? miałką chyba, nie rozumiem czemu ich żałować, każdy wtedy kochał Hitlera, bo on im obiecywał, wmawiał, że np polsa to robiaki, a oni tak myśleli, dopiero później ogarneli że to jest złe, sorry, ktoś ci gazuje rodzine, a później cię przeprosi?? ludzie czytajcie historie, posłuchajcie świadków, nie wiem czy byście mieli nawet dla dobrych niemców szacunek

sebik_mazur

Nie wszyscy Niemcy chcieli tej wojny, część z nich po prostu wypełniała rozkazy pod przymusem utraty życia. Ale gdy jeden z Niemców w tym filmie opowiadał, że dawał rosyjskim dzieciom cukierki, a zaraz potem zabierał im domy na opał, to trudno go uważać za dobrego człowieka, choć chyba za takiego siebie miał. Dalej jakiś Rosjanin z nieukrywaną satysfakcją i radością wspominał, jak grabili Niemców z różnych "przysmaków",- wydawał mi się odrażający.
Film jest rzeczywiście wspaniały.
Mnie poleciały łzy w czasie opowieści o tym, jak ludzie łapali się skrzydeł samolotów, by wydostać się z tego piekła, a następnie spadali.... Trudno coś gorszego sobie wyobrazić. Taka scena mówi za wszystkie słowa.

ocenił(a) serial na 10
Lord_10

Nic dodać, nic ująć

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones