serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
2009 - 2010
24 min.
8,4 29 918
ocen
8,4 10 1 29918
Edward i Alphonse poszukują kamienia filozoficznego, by odzyskać utracone ciała. więcej mniej
Stalowy alchemik: Misja braci zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

"Fullmetal Alchemist: Brotherhood" to anime na podstawie mangi "Fullmetal Alchemist". W przeciwieństwie do "Stalowego alchemika" dokładnie trzyma się pierwowzoru. Wydarzenia rozgrywają się w alternatywnym świecie w XX wieku. Głównymi bohaterami są dwaj bracia - starszy Edward Elric i młodszy Alphonse Elric. Obaj pasjonują się alchemią,"Fullmetal Alchemist: Brotherhood" to anime na podstawie mangi "Fullmetal Alchemist". W przeciwieństwie do "Stalowego alchemika" dokładnie trzyma się pierwowzoru. Wydarzenia rozgrywają się w alternatywnym świecie w XX wieku. Głównymi bohaterami są dwaj bracia - starszy Edward Elric i młodszy Alphonse Elric. Obaj pasjonują się alchemią, formą nauki, która wymaga dużej wiedzy i zdolności. Pewnego dnia ich matka Trisha umiera. Bracia nie mogąc pogodzić się z utratą bliskiej im osoby, postanawiają przywrócić ją do życia za pomocą alchemii. Łamią wiec tabu i przeprowadzają transmutację. Wyniki ich działań okazują się tragiczne. Alphonse traci swoje ciało, a Edward lewą nogę. Ostatkiem sił starszemu bratu udaje się poświęcić prawą rękę i wiąże duszę swojego brata ze starą zbroją. Od tego czasu głównym zadaniem Eda i Ala jest odnalezienie kamienia filozoficznego, zwiększającego możliwości alchemii i tym samym przywrócenie utraconych ciał.

na podstawie
studio
A-1 Pictures / A.C.G.T / Aniplex / więcej
tytuł oryg.
Hagane no Renkinjutsushi
inne tytuły
Fullmetal Alchemist Brotherhood Miedzynarodowe
Fullmetal Alchemist: Brotherhood Wielka Brytania
Full Metal Alchemist 2
Fullmetal Alchemist 2
Fullmetal Alchemist New Season
więcej
Isaac (pojawiający się w pierwszym odcinku serii) jest nową, oryginalną postacią, nie występującą wcześniej ani w mandze, ani w pierwszej serii. Jego postać została stworzona specjalnie na potrzeby tej produkcji, a za jej projekt odpowiadała sama Hiromu Arakawa (autorka mangi).
Edward i Alphonse Elric pasjonują się alchemią - formą nauki, która wymaga dużej wiedzy i zdolności. Kiedy ich matka Trisha umiera, nie mogą się z tym pogodzić. Postanawiają przywrócić ją do życia za pomocą zakazanej transmutacji człowieka. Wyniki ich działań okazują się tragiczne. Alphonse traci swoje ciało, a Edward lewą nogę. Ostatkiem sił... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych