serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Stalowy alchemik: Misja braci

Hagane no Renkinjutsushi
2009 - 2010
24m
8,4 30 289
ocen
8,4 10 1 30289
Edward i Alphonse poszukują kamienia filozoficznego, by odzyskać utracone ciała. Zobacz pełny opis
Stalowy alchemik: Misja braci zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

"Fullmetal Alchemist: Brotherhood" to anime na podstawie mangi "Fullmetal Alchemist". W przeciwieństwie do "Stalowego alchemika" dokładnie trzyma się pierwowzoru. Wydarzenia rozgrywają się w alternatywnym świecie w XX wieku. Głównymi bohaterami są dwaj bracia - starszy Edward Elric i młodszy Alphonse Elric. Obaj pasjonują się alchemią,"Fullmetal Alchemist: Brotherhood" to anime na podstawie mangi "Fullmetal Alchemist". W przeciwieństwie do "Stalowego alchemika" dokładnie trzyma się pierwowzoru. Wydarzenia rozgrywają się w alternatywnym świecie w XX wieku. Głównymi bohaterami są dwaj bracia - starszy Edward Elric i młodszy Alphonse Elric. Obaj pasjonują się alchemią, formą nauki, która wymaga dużej wiedzy i zdolności. Pewnego dnia ich matka Trisha umiera. Bracia nie mogąc pogodzić się z utratą bliskiej im osoby, postanawiają przywrócić ją do życia za pomocą alchemii. Łamią wiec tabu i przeprowadzają transmutację. Wyniki ich działań okazują się tragiczne. Alphonse traci swoje ciało, a Edward lewą nogę. Ostatkiem sił starszemu bratu udaje się poświęcić prawą rękę i wiąże duszę swojego brata ze starą zbroją. Od tego czasu głównym zadaniem Eda i Ala jest odnalezienie kamienia filozoficznego, zwiększającego możliwości alchemii i tym samym przywrócenie utraconych ciał.

na podstawie
studio
A-1 Pictures / A.C.G.T / Aniplex / więcej
tytuł oryg.
Hagane no Renkinjutsushi
inne tytuły
Fullmetal Alchemist Brotherhood Międzynarodowy
Fullmetal Alchemist: Brotherhood Wielka Brytania
Full Metal Alchemist 2
Fullmetal Alchemist 2
Fullmetal Alchemist New Season
więcej
Isaac (pojawiający się w pierwszym odcinku serii) jest nową, oryginalną postacią, nie występującą wcześniej ani w mandze, ani w pierwszej serii. Jego postać została stworzona specjalnie na potrzeby tej produkcji, a za jej projekt odpowiadała sama Hiromu Arakawa (autorka mangi).
Edward i Alphonse Elric pasjonują się alchemią - formą nauki, która wymaga dużej wiedzy i zdolności. Kiedy ich matka Trisha umiera, nie mogą się z tym pogodzić. Postanawiają przywrócić ją do życia za pomocą zakazanej transmutacji człowieka. Wyniki ich działań okazują się tragiczne. Alphonse traci swoje ciało, a Edward lewą nogę. Ostatkiem sił... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie przypominam sobie żadnej sceny, która by mi się nie podobała, nietrafionego żartu, stereotypowej postaci, słabej czołówki czy przesadnej ckliwości. Mogłoby się to wydawać nieprawdopodobne, gdyż jest to trzecie anime z jakim się zapoznałem. Chyba można ten serial polecić po prostu każdemu.

Cudo

ocenił(a) serial na 10

Jak na swój gatunek jedno z bardziej ambitnych serii. Znajdziemy tu wszystko. Humor, powagę. pytania co można, a co nie, smutek..
Seria porusza bardzo dużo moralnych problemów przystępny sposób. Można się pośmiać, ale jest też nad czym się zastanawiać. Doskonali bohaterowie. Różne charaktery, i co najważniejsze -...

Drugi raz

ocenił(a) serial na 9

To jest tak rewelacyjne, że gdybym mogła to zapomniała bym o tym co widziałam i obejrzała jeszcze raz, ze wszystkimi elementami zaskoczenia co do tej pory :)

Ogólnie rzecz biorąc bardzo rzadko zabieram swój głos w Internecie, a jeszcze rzadziej wyrażam swoje opinie. Wolę po prostu stać z boku i się przyglądać po cichu. Teraz tego nie mogę zrobić. Jak w końcu usiadłem do tego serialu to wszystkie 64 odcinki opędzlowałem w niecały tydzień. Jestem po prostu porażony...

64 odcinki dla niektorych to moze byc duzo jak na zamkniętą historię, ale nie nudzi się
nawet przez minutę! mam pewne zastrzezenia, chociaz to raczej czepianie się niż
konstruktywna krytyka: głosy Trishy i Selima tak przesłodzone i rozmiękczone, że aż uszy
bolą ich słuchać, no i sama końcówka troszkę rozczarowuje...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones