serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Stalowy alchemik

Hagane no renkinjutsushi
2003 - 2004
24 min.
8,0 15 132
oceny
8,0 10 1 15132
Dwóch braci zgłębia tajniki alchemii, aby odzyskać swój dawny wygląd. więcej mniej
Stalowy alchemik zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

premiera

Stalowy alchemik
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:34:57 https://fwcdn.pl/webv/39/15/13915/thumbnail.13915.4.jpg https://fwcdn.pl/video/132913/fma2_large_480.360p.mp4

Bohaterami serialu są dwaj bracia Alphonse i Edward, synowie utalentowanego alchemika. Niestety, ich szczęście nie trwało długo. Po odejściu ojca bracia pozostali jedynie z matką. Kiedy ta umarła młodzi adepci alchemii zrobili coś, czego robić nie powinni - nie pomni praw rządzących alchemią usiłowali użyć jej na człowieku. KonsekwencjeBohaterami serialu są dwaj bracia Alphonse i Edward, synowie utalentowanego alchemika. Niestety, ich szczęście nie trwało długo. Po odejściu ojca bracia pozostali jedynie z matką. Kiedy ta umarła młodzi adepci alchemii zrobili coś, czego robić nie powinni - nie pomni praw rządzących alchemią usiłowali użyć jej na człowieku. Konsekwencje tego czynu były straszne. W wypadku Alphonse stracił ciało i tylko cudem jego bratu udało się zatrzymać jego duszę w stojącej w pobliżu zbroi. Z kolei Edward stracił rękę i nogę. Serial opowiada historię braci, którzy wyruszają w podróż z zamiarem odzyskania swoich dawnych ciał.

na podstawie
studio
Aniplex / BONES / Dentsu / więcej
tytuł oryg.
Hagane no renkinjutsushi
inne tytuły
FMA (tytuł skrócony) Miedzynarodowe
Fullmetal Alchemist Miedzynarodowe
Fullmetal Alchemist USA
Fullmetal Alchemist Wielka Brytania
Fullmetal Alchemist Portoryko
więcej
Kiedy Ed spotyka Greeda w domu Dante, jego kurtka nie jest zniszczona, lecz kiedy zmienia się scena prawy rękaw znika.
W odcinku 13 kiedy Riza Hawkeye strzela ze swojego pistoletu do Black Hayate oddaje sześć strzałów, ale na ścianie pojawia się siedem dziur.
Większość nazwisk oficerów (Mustang, Hawkeye, Fury, Havoc, Hughes), a nawet imię psa Rizy - Black Hayate, to nazwy samolotów z czasów zbliżonych do okresu Drugiej Wojny Światowej. Wyjątkiem jest Bradley, którego nazwisko pochodzi raczej od współczesnego, lekko opancerzonego czołgu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych