PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94665}

Star Trek: Następne pokolenie

Star Trek: The Next Generation
8,0 8 917
ocen
8,0 10 1 8917
Star Trek: Następne pokolenie
powrót do forum serialu Star Trek: Następne pokolenie

Po obejrzeniu Star Trek TNG

Wystawiam serialowi ocenę 10/10(chciałbym podkreślić,że nie jestem fanem seriali sci-fI).

Plusy to:

ciekawy scenariusz

dobrze dobrani aktorzy

ciekawe postacie

świetne efekty specjalne jak na tamte czasy(1987-1994).

Star Trekowa filozofia

oraz sama postać kapitana Picarda,który posiada wszechstronną wiedzę(m.in.literatura,sztuka,archeologia,historia).

Interesujące są także wątki na temat egzystencji,ewolucji naszego gatunku,tego jaką drogą podążała oraz próby przewidzenia przyszłości na podstawie wcześniejszych faktów,człowieczeństwa,boskości,natury ludzkiej,przyjaźni,prawa do życia,słuszności podjętych decyzji.

Jednym słowem serial fantastyczny z dużą dawką filozofii zmuszający widza do myślenia oraz wyrobienia własnego zdania na poruszane w serialu wątki filozoficzne.

Nirvana_4

Nic dodać, nic ująć . Mam takie same odczucia . Pamiętam te filozoficzne przemyślenia bohaterów i pouczające refleksje o życiu . Takich seriali już niestety nie będzie ,a chciałbym ,żeby moje/nasze dzieci sie wychowywały na takich serialach. Teraz tylko jakieś puste beznadziejne strzelaniny .

ocenił(a) serial na 10
Nirvana_4

Macie racje, wielka szkoda, że już takich seriali nie zobaczymy.

użytkownik usunięty
Nirvana_4

Dokładnie, cieszy mnie, że są ludzie którzy zrozumieli głębie tego serialu. Polecam także Babylon 5.

Nirvana_4

Właśnie skończyłem oglądać ostatni sezon (miałem przez rok zajęcie w wolnych chwilach :) )
Ostatni odcinek rewelacja. Szkoda że urodziliśmy się o te kilka set lat za wcześnie, bo te czasy ten klimat, życie w takim okresie pasowałby mi idealnie ;)

Tak na gorąco, to było dość sporo odcinków które poruszały ogólnie cel życia skutki podejmowania decyzji. Naprawdę szkoda ze to już koniec. Teraz zabieram się za oglądanie Voyagera.. ale już mi nawet statek się nie podoba :>.. ale nie pękam, będzie dobrze.

użytkownik usunięty
DejaVu24

Voyager ma kilka fajnych odcinków. I i II sezon jest dosc kiepski, 3 i 4 sezon jest fajny.

zaczynam czwarty, i faktycznie wiele osób pisało, że jak przejdziesz przez pierwsze dwa to reszta będzie już szła gładko :)
niestety nadal powracam do niektórych odcinków z TNG.. ale co zrobić

ocenił(a) serial na 7
DejaVu24

Ten serial był kiedys w TVP1 na początku lat 90

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones