PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94665}

Star Trek: Następne pokolenie

Star Trek: The Next Generation
8,0 8 917
ocen
8,0 10 1 8917
Star Trek: Następne pokolenie
powrót do forum serialu Star Trek: Następne pokolenie

Witajcie Forumowicze. Niedawno zainteresowała mnie cala seria filmów "Star Trek", wiec mam zamiar obejrzeć również serial TNG. Bardzo ciekawi mnie postać Daty. Niedawno natknąłem się na zdjecia, na których widnieje "żeńska wersja" Daty. Oto te zdjecia:

http://www.cosplay.com/costume/305797/

http://www.cosplay.com/photo/2598312/

I w związku z tym mam pytanie, które kieruje do fanów serii. Pewnie się skompromituje, ale wole już spytać, aniżeli być w stanie niepewności. Czy ten "żeński" odpowiednik Daty istniał w serialu, czy to może tylko zwykły fotomontaż? Czy to możliwe, ze ta rzekoma postać była spokrewniona z Data? Czy byłoby to możliwe, że Data miał rodzeństwo? W tym przypadku - siostre? Wiem, że to głupie pytanie, bo Data jest przecież androidem, ale wole jednak już spytać :) Mam nadzieje, ze ktoś z fanów "Star Trek" odpowie mi na to pytanie :) Bardzo proszę o odpowiedź :) Pozdrawiam :-)

ocenił(a) serial na 8
JamesKirk

hmmm. nie miał rodzeństwa, na pewno siostry - to zdjęcie to bodajże kostium fanki. Ale... miał rodzeństwo ;)
miał brata (swoje alter ego), i braci.... jako że był androidem było ich więcej niż jeden model. Do tego jest poświęconych temu kilka odcinków i część fabuły któregoś z filmów (chyba ostatniego z załogą TNG)

ocenił(a) serial na 9
posith

Ok, dzieki wielkie za info :) Wiec nie pozostaje mi nic innego jak tylko zaczac sledzić losy załogi "USS Enterprise D" :)

ocenił(a) serial na 8
JamesKirk

To życzę przygody :).. i wytrwałości, bo niestety nie wszystko bawi tak samo jak kiedyś :) (szczególnie w TNG)

ocenił(a) serial na 9
posith

jakich braci ? Miał córkę i brata.

użytkownik usunięty
JamesKirk

To się nazywa COSPLAY ;) Pozdrawiam :)

ocenił(a) serial na 10
JamesKirk

Post stary ,ale odpowiem ta żeńska postać to chyba córka Daty, która sam Stworzył. Data miał brata, który był felerny czyli nie miał zupełnie uczuć, zachowywał się jak przysłowiowy psychopata. Z tego co pamiętam była mowa tez o tym ,że tych androidów było więcej ,ale data był najlepszy a Lor jego brat inteligencją mu dorównywał. Również zona profesora, który Date stworzył razem z nią czyli przysłowiowa matka okazała się androidem ,ale nawet o tym nie wiedziała ,ze nim jest, tyle co pamiętam.

ocenił(a) serial na 10
Ami_656

Helou.

Data miał brata Lore'a oraz córkę, którą sam usiłował zbudować. Niestety jej sieć pozytronowa nie była w stanie się utrzymać w całości i "zmarła".
A Lore - miał uczucia, a nawet ich nadmiar ;) co ukształtowało jego psychopatyczną osobowość.

ocenił(a) serial na 10
ClarKent

mi sie wydaje ,ze nie miał , Data mimo wszystko miał uczucia tylko troche inne niz ludzkie,a ludzkich zachowań i odczuć nie rozumiał i próbował je zrozumiec co mu sie w pewnym stopniu udało, ale miał nie odbierał na chłodno wszystkiego
a psychopaci uczuc nie maja,nie sa zdolni do odczuwania wspólczucia i taki własnie był Lor,
psychopata nie nadmiaru uczuc, psychopata nie ma uczuć moze ewentualnie przyjemnosc czerpana z krzywdzenia kogos, ale to juz raczej o sadyzm zahacza ,
mowa o tym ,ze byly jeszcze inne modele jest na pewno w serialu tylko nie pamietam w którym sezonie,
matka Daty jest w sezonie 7 albo 6 i Data ja poznał po tym ,ze grała zbyt dobrze na skrzypcach, nie popełniła nawet najmniejszego błedu czyli ,ze człowiek nie byłby by w stanie tak perfekcyjnie zagrać tez jest na pewno w serialu

z neta na szybko o psychopatii ,ale nie z wiki
,, Upośledzenie rozumowania w kategoriach moralnych, deficyt sumienia i brak poczucia winy. Cechą bardzo szczególną jest u wszelkiej maści psychopatów upośledzenie lub nawet niemal całkowity brak czegoś, co na co dzień nazywamy „kręgosłupem moralnym”. Prawdziwy psychopata ocenia świat i planuje własne działania mając na uwadze wyłącznie własny interes. Jeśli nawet odkrywamy w nim jakieś ślady uczuć i postaw etycznych, to zazwyczaj jego moralność jest niezwykle dziecinna i naiwna – na przykład, niezależnie od okoliczności, opiera się na zasadzie „oko za oko, ząb za ząb”. W myśl tej reguły należy zawsze i w każdym przypadku odpłacić winnemu tym samym, nawet, jeżeli wyrządził szkodę w sposób całkowicie niezamierzony lub nawet nieświadomy.
W związku z powyższym psychopaci nie przeżywają poczucia winy lub przeżywają je niezmiernie rzadko. Bardzo ciężko jest doszukać się u nich autentycznego żalu za wszelkie popełnione grzechy i nieprawości. Jeżeli psychopatyczny morderca okazuje przed sądem skruchę, to najprawdopodobniej tylko dlatego, że zalecił mu to adwokat. U psychopatów nie występuje coś takiego, jak sumienie, które jest integralną i niezbędną częścią konstrukcji każdej zdrowej osobowości. Lub też sumienie to jest skarlałe, upośledzone, prymitywne i egoistyczne.,,

ocenił(a) serial na 10
Ami_656

O "mamie" Daty pamiętałem, swoją drogą czarująca aktorka ją zagrała ;)

Dzięki za fajny opis psychopatii, jednakże nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Lore nie miał uczuć. Pamiętaj, że są uczucia dobre i złe, a Lore jest wypadkową tych uczuć. Egoizm, zawiść, zazdrość, czarny humor i mimo wszystko miłość do Daty to "uczuciowy" opis Lore'a.

Pozdrawiam,
Darek.

ocenił(a) serial na 10
ClarKent

hm może i masz trochę racji, można dyskutować, o tych jego uczuciach :):):)
a tak swoja droga odnosząc się do innych seriali to odnoszę wrażenie ze Cersei Lannister z gry o tron ma cechy psychopatyczne i to bardzo wyraźnie nakreślone przez twórców serialu. Większość ludzi pisze ,ze ona jest głupia a dla mnie ma wyraźne cechy psychopatii ta postać dlatego często zachowuje się w sposób tak nieracjonalny, nie licząc się z konsekwencjami jeśli oglądasz Gerę o tron?

ocenił(a) serial na 10
Ami_656

Można, gdyż Lore to niezwykle pokręcona istota. To coś więcej niż negatywne odbicie Daty.

Co do Twojej drugiej kwestii, niestety nie jestem w stanie tego stwierdzić, gdyż nie oglądam Gry o tron.

ocenił(a) serial na 10
ClarKent

jabym w ogóle nie powiedziała ,ze to negatywne odbicie, Lor to Lor , i jednak jest zły a Data dobry hehe

ocenił(a) serial na 10
Ami_656

Możesz odbierać to, jak sobie tego życzysz :)
Ja uwielbiam konflikt DataLore ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones