PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94665}

Star Trek: Następne pokolenie

Star Trek: The Next Generation
8,0 8 918
ocen
8,0 10 1 8918
Star Trek: Następne pokolenie
powrót do forum serialu Star Trek: Następne pokolenie

Układ chronologiczny

ocenił(a) serial na 10

Wersje kinowe,TV oglądałem wszystkie.Na seriale nie miałem czasu.To się jednak zmieniło i dlatego mam do was kilka pytań:

Od czego zacząć oglądanie serii ''Star Trek''? Wyszło kilka seriali i mnóstwo sezonów,ale chodzi mi o układ chronologiczny..Od pierwszego Enterprise i pierwszych akcji,po te ostatnie..
I wpięcie seriali między wersje kinowe,telewizyjne..
Czy zaczynać od oryginalnego ''Star Treka'' z 1966-1969,czy od Star Trek:Enterprise'' z 2001-2005? Nie będę ściemniał,ale gubię się,bo np.wiki podaje,że ''Star Trek: Stacja kosmiczna'' z 1993-1999 rozpoczyna się między czwartą a piątą serią "Następnego pokolenia".. Wiecie jak z wiki i dlatego wolę zapytać i poprosić o pomoc prawdziwych fanów i znawców tematu..
Gdyby jakiś fan uniwersum ''Star Trek'' mógłby mi to wszystko wypisać ,byłbym wdzięczny!

ocenił(a) serial na 10
zygi_x

Ja bym proponował oglądać w kolejności kręcenia, ale jak już chcesz chronologicznie, to

Star Trek: Enterprise
Star Trek: The Original Series
(Star Trek: The Animated Series - nieobowiązkowo)
Star Trek: Filmy 1-6
Star Trek: The Next Generation 4 sezony
Równolegle: Star Trek: TNG 5-7 i Star Trek Deep Space 9: 1-3
Star Trek: Pokolenia (film 7)
Równolegle: Star Trek: DS9 4-7 i Star Trek Voyager (1-7), filmy 8,9
Star Trek Nemesis (10)

Mam nadzieję, że nie pomieszałem - zwłaszcza końcówki. (Nie jestem pewien filmow 8 i 9).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones