PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=94665}

Star Trek: Następne pokolenie

Star Trek: The Next Generation
8,0 8 918
ocen
8,0 10 1 8918
Star Trek: Następne pokolenie
powrót do forum serialu Star Trek: Następne pokolenie

Pamiętam, jak jako dziecko oglądałem ST:TNG... Podróże kosmiczne, przygody, coś niesamowitego. Wtedy nie zauważyłem tego co najważniejsze w tym serialu, myśli jego twórcy, skrajnie optymistycznej wizji naszej przyszłości. Teraz, kiedy przyszło mi cały serial obejrzeć ponownie oczywiście dalej fascynuje mnie możliwość kosmicznych podróży i takich przygód, ale to co w tym serialu, prócz wizji autora, najważniejsze to postacie. Rzadko kiedy w serialu s-f można spotkać tak ciekawie zarysowane postacie. Jasne, że na pierwszy rzut oka wydaje się, że są one bez skazy, idealne, a kapitan jest już oddaniem ideału. Jednak to wrażenie powierzchowne. Kiedy obejrzy się więcej odcinków widać ich "ludzką" twarz (patrz odcinek po zasymilowaniu Piccarda przez Borga). Już nie mówiąc o fantastycznej postaci Daty, który chce być bardziej ludzki (absolutna rewelacja) czy nawet Worfa, któremu żyć przystało poza domem. No i ciągle powracające widmo romansu Rickera z Troy:P
Pogłębione wspomnienie z dzieciństwa

ps.
Jak ktoś nigdy nie widział, to niech obejrzy najpierw parę odcinków sezonów od 3 dalej, a później zacznie od początku, bo pierwsze dwa sezony (szczególnie pierwszy) mogą razić;)

użytkownik usunięty
True_Q

uwielbiałam ten serial w dzieciństwie :) marzyłam żeby chodzić w takim uniformie i mieszkać na stacji kosmicznej a najbardziej mi sie podobało przemieszczanie jak sie dematerializowali w takim urządzeniu co przypominało winde :) no i super charakteryzacja, lubiłam powidziwiać twarze tych kosmitów, najbardziej zapamiętałam te dziwne nosy albo uszy takie zrośnięte z twarzą, to mnie fascynowało :D

Mam podobnie, kochałam ten serial w dzieciństwie, do dziś pamiętam że nie opuściłam żadnego odcinka. Wszystko w nim mnie ekscytowało, jak jeden odcinek się kończył to już nie mogłam się doczekać następnego.
Pamiętam też że razem ze znajomymi często bawiliśmy się w załogę statku kosmicznego, to jedne z moich najmilszych wspomnień : )

Kilka tygodni temu postanowiłam go sobie przypomnieć, mimo że od dawna nie kręcą mnie już takie klimaty. Właśnie zaczęłam czwarty sezon i jestem zachwycona. Super klimat, ciekawe postacie i rewelacyjna fabuła sprawiają że dla mnie jest to zdecydowanie jeden z najlepszych seriali jakie oglądałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones