PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31454}

Star Trek

7,5 8 868
ocen
7,5 10 1 8868
Star Trek
powrót do forum serialu Star Trek

Układ chronologiczny

ocenił(a) serial na 9

Wersje kinowe,TV oglądałem wszystkie.Na seriale nie miałem czasu.To się jednak zmieniło i dlatego mam do was kilka pytań:

Od czego zacząć oglądanie serii ''Star Trek''? Wyszło kilka seriali i mnóstwo sezonów,ale chodzi mi o układ chronologiczny..Od pierwszego Enterprise i pierwszych akcji,po te ostatnie..
I wpięcie seriali między wersje kinowe,telewizyjne..
Czy zaczynać od oryginalnego ''Star Treka'' z 1966-1969,czy od Star Trek:Enterprise'' z 2001-2005? Nie będę ściemniał,ale gubię się,bo np.wiki podaje,że ''Star Trek: Stacja kosmiczna'' z 1993-1999 rozpoczyna się między czwartą a piątą serią "Następnego pokolenia".. Wiecie jak z wiki i dlatego wolę zapytać i poprosić o pomoc prawdziwych fanów i znawców tematu..
Gdyby jakiś fan uniwersum ''Star Trek'' mógłby mi to wszystko wypisać ,byłbym wdzięczny!

ocenił(a) serial na 8
zygi_x

Przymierzam się do obejrzenia całej serii Star Trek. Wszedłem tu by dowiedzieć się od czego właściwie mam zacząć by oglądanie miało sens i nie pogubić się w dylematach "czy to było przed czy po", ale po przeczytaniu całego tego tematu jestem głupszy niż byłem i nadal nie wiem od czego zacząć.

ocenił(a) serial na 9
Boskigrom

Od serialu z 1966 w kolejności wg daty produkcji.

zygi_x

A co powiecie na tą chronologię? https://www.alltimelines.com/star-trek/?sort=chronologicalorder&per_page=100

ocenił(a) serial na 9
djkubek

Pisałem o niej w jednym z wcześniejszych postów. Wg mnie jednak nie jest to najlepsza kolejność oglądania, gdyż twórcy serialów takich jak Enterprise czy Discovery inspirują się starszymi Trekami, więc mimo że akcja rozgrywa się przed TOSem, to seriale były robione z perspektywy rozbudowywania istniejącego uniwersum i umieszczania nawiązań do starszych seriali. Ale jeśli ktoś jest przekonany, że woli oglądać seriale i filmy w kolejności chronologicznej wewnątrz uniwersum, to oczywiście ta kolejność jest (do momentu aż ukaże się 2. sezon Discovery) akuratna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones