serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Star Trek

1966 - 1969
47m
7,5 8 893
oceny
7,5 10 1 8893
XXIII wiek. Załoga statku kosmicznego Enterprise, pod dowództwem Kapitana Jamesa T. Kirka, eksploruje galaktykę w poszukiwaniu nowych światów. Zobacz pełny opis
Star Trek zobacz gdzie obejrzeć online

gatunek

produkcja

świat

Saturn
Serial zdobył nagrodę Saturn, 5 innych nagród oraz 22 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

XXIII wiek. Federacja Zjednoczonych Planet pragnąc rozszerzyć swoją wiedzę i wpływy wysyła w pięcioletnią podróż statek NCC 1701 U.S.S. Enterprise, pod dowództwem młodego Kapitana Jamesa T. Kirka. W swojej misji odwiedzają nowe, nieznane światy i spotykają obce cywilizacje. Śmiało wkraczają tam gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek .XXIII wiek. Federacja Zjednoczonych Planet pragnąc rozszerzyć swoją wiedzę i wpływy wysyła w pięcioletnią podróż statek NCC 1701 U.S.S. Enterprise, pod dowództwem młodego Kapitana Jamesa T. Kirka. W swojej misji odwiedzają nowe, nieznane światy i spotykają obce cywilizacje. Śmiało wkraczają tam gdzie nie dotarł jeszcze żaden człowiek . Serial ten to klasyka Science Fiction. Dał początek wielu innym serialom i kilku filmom kinowym. Wizjonerskie podejście Gene'a Roddenberry'ego urzekło nie tylko publiczność, ale i fizyków. "Star Trek", wraz z dalszymi ciągami, cechowało silne podejście do nauki. Co prawda nie uniknięto błędów ale ma swój wpływ na środowisko naukowe. To właśnie z tego serialu pochodzi nazwa "czarna materia", "czarna energia" czy "czarna dziura".

na podstawie
Jerry Sohl (materiały do scenariusza, historia) / Don Ingalls (materiały do scenariusza, historia) ...więcej
studio
Desilu Productions / Norway Corporation / Paramount Television
tytuł oryg.
Star Trek
inne tytuły
Star Trek: TOS
więcej
Początkowo rolę Spocka oferowano Martinowi Landau, lecz aktor odmówił.
Lloyd Bridges odmówił zagrania kapitana Pike'a, twierdząc, że rola w serialu science - fiction zaszkodzi jego karierze. Jeffrey Hunter, który przyjął tę rolę, został zwolniony po jednym odcinku, gdyż jego żądania finansowe były zbyt wysokie.
Jerry Goldsmith był pierwszym kandydatem do napisania motywu przewodniego do tego serialu. Wiele lat później Goldsmith napisał muzykę do filmu "Star Trek" z którego temat został potem użyty w "Star Trek: Następne pokolenie" oraz temat do serialu "Star Trek: Voyager".
W dobie totalnej papki telewizyjnej i wyższości efektów specjalnych nad jakością scenariusza oraz gry aktorskiej warto się nad tym arcydziełem telewizji pochylić. więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Super serial, a co do sezonu (ale tyczy się to wszystkich trzech):

Po obejrzeniu pierwszych odcinków nie wiedziałam po co to oglądam, ale to chyba kwestia przyzwyczajenia się i wciągnięcia sie (pamiętać należy, że serial kręcono ponad 50 lat temu, więc efekty nie są wysokich lotów). Są odcinki, których nie ogląda...

więcej
Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

Mój ulubiony serial

ocenił(a) serial na 10

Doskonały, niepowtarzalny klimat, wyraziste postacie znakomicie wykreowane przez aktorów, za dzieciaka zawsze marzyłem żeby polecieć z taką załogą w nieznane. Prawdziwy klasyk SF!

Kiedy Kirk jest wśród dzieci to bierze małą dziewczynke na ręce - to córka aktora

Zaskoczył mnie dość przyjemnym klimatem i skłaniającym do myślenia przesłaniem. Jednak nie warto osądzać seriali po dacie powstania :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones