PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609260}

Statek

El barco
7,8 6 611
ocen
7,8 10 1 6611
Statek
powrót do forum serialu Statek

Bardzo mnie zastanawiało zakończenie, pozostawiło tyle pytań bez odpowiedzi, że masakra... Na
hiszpańskiej stronie tego serialu (antena3) przeczytałam, że to już
pewny koniec. Poza tym było mnóstwo wywiadów aktorów o tym jak im się grało w serialu i czego
ich nauczył. Ehh, szkoda. Wiecie może czemu to się tak nagle zakończyło? Gdzieś czytałam, że
miało być chyba 5 sezonów. A ta końcówka to wydaje mi się jakby była nagrana na szybko, byle by
była. Skąd oni w ogóle wzięli to auto, w którym kapitan wszystko opowiadał?! O co chodziło ze
ślubem (może tam na plaży to był duch Ulisesa)? Skąd nowy rower Valerii? Czemu było jakieś
trzęsienie ziemi? Co miały oznaczać ostatnie słowa kapitana? Gdzie się podziała cała reszta
aktorów? No błagam, o co w tym wszystkim chodzi, niech mi ktoś coś powie? :(

użytkownik usunięty

No już nie wspomnę o samolocie, którym ktoś latał, skrzyni, Ulisesie, który przyszedł z dwoma cygarami do ojca i powiedział, że mu wszystko wytłumaczy, czerwonej teczce, projekcie Alejandra i całej masie pozostałych wątków!

ocenił(a) serial na 10

niestety nikt tego nie wie, pozostają nam tylko domysły ;c

ocenił(a) serial na 9
kiniasu

Dla mnie ostatnie sceny mówiły jakby miał być ciąg dalszy... Jest niedosyt. Na plaży Gamboa nie chciał zabić Ulissessa, bo gdyby chciał to tak by strzelił, żeby ten zginął. Strzelał, żeby nie było, że nie próbował go zabić, w końcu takie dostał wytyczne. No właśnie też myślałam o tym samolocie, że przecież musi być inny ląd, albo ta wyspa jest bardzo duża. Poza tym ta skrzynia i to, że Ulissess miał powiedzieć gdzie był i co robił... No i w ogóle nie pokazali dalej wątku Bąbla z Aleksandrem. I dlaczego Aleksande zostawił Estellę?
Masa pytań.
A to trzęsienie ziemi i samochód-magnes? Kolejne przebiegunowanie ziemi?

użytkownik usunięty
migotkam

Ehh. Może te trzęsienie to była oznaka, że się wszystkie lądy wynurzą? Lub, że ta wyspa się teraz zatopi? Bo w końcu kapitan powiedział, że znowu się zaczyna... Ale najbardziej szokujące jest to auto! Skąd ono się wzięło +benzyna?! Tam gdzieś na lądzie musieli być chyba normalnie żyjący ludzie? Ale najgorsze jest to, że oni zakończyli ten serial. I to nie wiadomo dlaczego. Podobno mała oglądalność, ale sami pisali, ze była bardzo duża. Mogę pisać na ten temat godzinami :D

ocenił(a) serial na 9

Mam podobne wrażenie :D
Dla mnie serial genialny i jakoś nie wierzę, że oglądalności nie było... Wiele niedomówień, wiele rzeczy znikąd i ostatni odcinek "trach" i koniec.

użytkownik usunięty
migotkam

Może im się budżet skończył? Aktorom znudziło się granie? Jeżeli ktoś coś wie to niech pisze! Żyję nadzieją, że producenci robią sobie żarty, albo jeszcze dograją odcinek. Hiszpanom również nie spodobało się zakończenia.

mi się wydaje że istniała jeszcz einna wyspa z której 'wyleciał' ten samolot i możliwe że tam też inne były maszyny takie jak samochód byc może ja tak myślę:D hehe

kiniasu

;/ właśnie..

ocenił(a) serial na 9

bardzo mnie rozczarował finałowy odcinek :/

ocenił(a) serial na 10

Właśnie obejrzałam,no wiele wątków niedokończonych, ale mi się wydaje że Ulisses przeżył, sam mówił że kule ich nie rozdzieliły i była ich przysięga, ale jeżeli mieli by skończyć całkiem historie bohaterów to po co było trzęsienie ziemi? wydaje mi się że jest możliwość że będzie jakiś ciąg dalszy, ogólnie co do samochodu wydaje mi się że skoro ta wyspa istniała od zawsze to musiało być jakież życie na niej,więc samochody,rowery to nic dziwnego,a cco do Ulissesa wydaje mi się że miał racje że gdzieś jest jeszcze ląd i dlatego Alexander kazał go zabić ;-) było też powiedziane że człowiek który stworzył ten projekt także go zakończył więc chodzi o Burbuje na pewno,myśle że jeżeli podał im zawartość czerwonej teczki może coś kombinują znowu z tym akceleratorem może stąd to trzęsienie ziemi,mam wielką nadzieję że nakręca kiedyś dalszą część. ;-)

lovemessages

Ulises na pewno przeżył. W którymś z wątków ktoś nawet napisał, że scenarzysci tak powiedzieli, gdyz duzo ludzi o to pytało.
Co do kontynuacji. Wiadome było, że Mario miał już nie występować. Przez to na pewno by spadła oglądalność. Większość dziewczyn pewnie dla niego zaczęła oglądać ten serial, sama byłam taką osobą :P I wolelibyście patrzeć na Ainhoe z Maxem? Ja sobie tego nie wyobrażam. Po prostu zabrakło chociaż 1 odcinka, który by wyjaśnił coś więcej o Alexandrze, o tym skąd Ulises wziął się na wyspie, pokazal Bąbla związanego z Marimar..

ocenił(a) serial na 10
KG2411

No nie wiem powiem Ci że naprawdę nie wiem co mam o tym myśleć bo kurde zastanawia mnie że jeżeli definitywny koniec to po co pokazali to trzęsienie ziemi? no jeżeli chodzi o Alexandra to moje podejrzenia są takie iż Burbuja powiedział im co było w czerwonej teczce i oni coś zaczęli kombinować ze "zmianą" świata znowu, dlatego powstało trzęsienie :D no mówili że Marimar nie przeszkadzało że on ma guza w mózgu, chociaż to jest niemożliwe żeby potrafił nagle udawać normalnego jak było pokazane :P no Ulisses jest boskim facetem, ciekawe czemu miał już nie grać, ale wydaję mi się że i tak ludzie by oglądali nawet kiedy on by odszedł :D a co do tego gdzie był Ulisses to słyszałam że na innym lądem i Alexander chciał zabić też ludzi z francuskiego statku i pomagali sobie nawzajem a Ulissesa odwieźli o ile można tak powiedzieć na wyspę do naszych :D

ocenił(a) serial na 7
lovemessages

Kapitan powiedział "dobro zwyciężyło" coś takiego. Pozniejsza scene z maskami odczytalam tak, że przez to ze noszą te maski ( oni mysleli ze 10 godzin dziennie oczyszcza im płuca) są nimi tak naprawdę podtruwani. No i padli w końcu wszyscy

ocenił(a) serial na 10
Asia0071

aa no może i tak ja słyszałam inaczej :) ale i tak wątek trzęsienia ziemi najbardziej mnie zadziwił i niestety zaciekawił, a pewnie się nigdy nie dowiemy co dalej ;-)

co by kto nie pisał przynajmniej sie nie spotakałem sie z taka osoba serial zdupili ostatnim odcinkiem .. to czy ulisesa by zabili czy nie to jak dla mnie mało isttotne :PPP ale poprostu chciałem sie dowiedziec co sie z czym ma a tak to w sumie nic niewiem .. nie urzekla mnie historia tłumaczenia ostatniego odcinka bo nie da sie tak rozciagłego watkami serialu skonczyc w jednym odcinku to jest niemozliwe ... dlatego serial wypas ale zostawił potwornego kaca i w sumie jak bym wiedział o tym teraz niewiem czy bym zaczal go ogladac .. no ale coz jest jak jest cos fajnego zdupili na maxa ..czy serial bedzie kontynowany jest na to powiedzmy 50 na 50 bo smaiło mozna go kontynuowac ale oni wola puscic jakiegos tasiemca w stylu M jak miłosc w wersjii hiszpanskij jak cos co sie ludziom podoba :)))

ocenił(a) serial na 8

-Ulisses skoczył ze spadochronu i to on wyrzucił z samolotu skrzynię (samolot pewnie był z innej wyspy).
-Ulisses przeżył na 100%, przecież pokazali go później, poza tym miał być ślub.
-W czerwonej teczce nie było nic o akceleratorze, tylko bodajże o lekarstwie - Burbuja zaraził 'tych złych' (nie było powiedziane jak), że potrzebowali masek.
-Trzęsienie raczej było tak po prostu, bo ogólnie świat był niestabilny (ruchy płyt tektonicznych itd.).

papyrus

wszystko zmierzało ku dalszemu tworzeniu serialu wystarczy przesledzic
spoilertv. pl/ news/ show /el-barco/3

Na końcu Ainhoe powiedziała , że wśród ofiar akceleratora cząstek jest Ulisses, to niepotrzebnie go ożywiali, i macie racje zakończenie zepsuło wszystko, już lepiej jakby zostawili tak, jak miał się kończyć odcinek...

samuelek72

Gdyby nie dodali tej 10minutowej końcówki to w sumie wyszedł by melodramat z tego odcinka, więc ja się ciesze, ze okazalo sie, ze Ulises przezyl. Gamoba wyszedl jednak nie do konca na zlego( w kocnu go nie zabil), Ainhoa nie była z Maxem. Po prostu brakuje odcinka, który wyjasnia co sie stalo wlasnie z francuskim statkiem itp. Jesli ogladal ktos ''El internado'' to własnie tam były dokrecane oidcinki wyjasniajace co sie stalo z bohaterami np .Noiretem, to wg. mnie tu też powinno coś takiego być, i wtedy nikt nie czułby niedosytu :)

Wlasnie nic nie jest jasne, Ulises dostal 3 kulki i to nie w reke tylko w klatke piesiowa. zreszta nie bylo go na slubie, siedzial tylko na kamieniach wiec mozliwe ze mowiac ze nic nie jest z stanie ich rozlaczyc mial na mysli to ze nawet po smierci bedza sie kochac.

użytkownik usunięty
wladecek

Nie mam pojęcie o co chodziło z tym wątkiem ślubu, nawet najmniejszego pomysłu. Ogólnie mam pustkę w głowie jeżeli chodzi o to zakończenie :x. Ciąglę liczę, że producenci się nad nami wszystkimi ulitują i nakręcą chociaż jeden wyjaśniający odcinek.

ale ze ślubem jest wszystko jasne.. może nie do końca było to pokazane ale w analizie odcinka na stronie serialu jest wszystko wytłumaczone: Ulises przeżył a ślub był prawdziwy ;)

użytkownik usunięty
julusia97

Ulisses przeżył. Przecież Ainoa by nie czekała na niego w sukni ślubnej czekając na ślub, gdyby nie żył. Przecież nie weźmie z martwą osobą ślubu. Jak już wcześniej było to wałkowane, Gamboa strzelał tak, aby go nie zabić. Gdyby chciał zabić strzelałby w głowę lub serce (z takiej odległości dla niego to żaden problem). Na początku również myślałem, że po 3 strzałach musiał zginąć (przez wykrwawienie się po prostu), lecz nie widzieliśmy sceny, w której ktoś mu pomaga (a musiało tak być) lub jakimś trafem Gamboa mu powiedział co ma zrobić i się dogadali w tej kwestii.
Jedno jest pewne. Ulisses przeżył.

Też sądzę, że Gamboa wcześniej powiedział Ulisesowi o co dokładnie chodzi. Znaczy chciałabym, żeby tak było. Gamoba był przez polowe serialu nienawidzoną przeze mnie postacią. Jednak kiedy dowiedziałam się, że wszystko to robił dla córki zmieniłam o nim zdanie i ze znienawidzonej postaci stał się jedną z moich ulubionych. Więc wolę myśleć, że wyjaśnił wszystko Ulisesowi, pomógł mu, czy coś w tym stylu.

KG2411

Wydaje mi sie ze ten serial zostal zakonczony w ten sposob zeby kazdy sobie dopisal sam zakonczenie i interpretacje tego wszystkiego. Szkoda bo ja mam duzy niedosyt.

Obejrzyjcie ostatni odcinek (S03E16) na z a l u k a j . t v , ponieważ ja wcześniej oglądałam na innych stronach i okazało się, że fragment odcinka został wycięty. Fragment, w którym można trochę się dowiedzieć o losach reszty bohaterów, jednak sprawa i tak nie wyjaśnia się do końca (wydaje mi się, że nie ma więcej o tym trzęsieniu ziemi, aczkolwiek całego odcinka nie oglądałam, tylko rzuciłam okiem na zakończenie).

ocenił(a) serial na 9

Zakończenie masakra...
I ogólnie odcinki na wyspie bardzo na szybko...na statku było fajne rozciągnięcie w czasie, a na plaży pif paf i koniec z dupy :-/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones