PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807000}

Szkoła zabójców

Deadly Class
6,9 8 365
ocen
6,9 10 1 8365
Szkoła zabójców
powrót do forum serialu Szkoła zabójców

Wielka szkoda.
Fakt, może zniechęcać, ze główni bohaterowie to nastolatkowie, ale... w Harrym Poterze też, a wszyscy go lubią. Ale dorośli bohaterowie też są ciekawi tu. Jest dobry balans. Każdy ma jakąś historię.

Serial jest mniej zepsuty niż wydaje się po opisie, tzn. nie wszyscy są źli. To nie jest procedural - co jest super; Fabuła nie jest gimbusiarska i pomimo paru utartych schematów wydaje się świeży. Fajny klimat, lekko mroczny.

Jest trochę groteski. Są rysunkowe wstawki, których generalnie nie lubię, ale tutaj pasują. Nie ma nadmiernej poprawności politycznej. Nie ma dużo seksu jakby co. Jest trochę krwi, zwlaszcza finał ostry. Bardzo podoba mi się ścieżka dźwiękowa w tym serialu.

Widzę, że na dole jest "jeśli lubisz Riverdale, to polubisz SZ"; Szczerze mówiąc, dla mnie te seriale nie mają nic wspólnego, nie przepadam za Riverdale, Riverdale bardziej mi przypomina jakieś małe kłamstewka czy inne gotowe na wszystko, a Szkoła Zabójców bardziej kojarzy mi się z czymś typu nowa Sabrina czy Iron Fist, choć od razu uprzedzam, że jakoś mega nie przepadam za Iron Fist, chodzi mi tylko o ciągłość fabuły, zwięzłość tematu i kierunek klimatu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones