PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=239497}

Szogun

Shogun
7,6 8 759
ocen
7,6 10 1 8759
Szogun
powrót do forum serialu Szogun

Ja wiem, że często nie ma się co czepiać kwestii czysto historycznych, ale są błędy, które wołają o pomstę do nieba i nie można przejść nad nimi do porządku dziennego. Film podobno opisuje wydażenia z XII w (tak ktoś to opisał). Otóż XII w to była epoka rycerstwa i walk z Salladynem o Jerozolimę, a nie wypraw do Indii, Chin i Japoni. W XII w żył katolicki król Anglii Ryszard I Lwie Serce z dynasti Plantagenetów, a tu mamy wyaźnie XVI w (po ubiorze ich poznacie) i anglikańskich Tudorów (Henryka VIII lub jego dzieci Edwarda i Elżbietę). I o ilę się nie mylę w filmie posługują się ręczną bronią palną, o czym rycerze Fredzia Rudobrodego nie mogli nawet pomarzyć, bo po prostu było to ponad stan ich możliwości pojmowania świata. To tyle...

ocenił(a) serial na 8
bartek_k_szczecin

A kto mówi, że serial opisuje wydarzenia z XII w? Przecież nawet narrator kilkukrotnie wspomina, że jest rok 1600...

raivenn

Źle mnie zrozumiałeś. Ja nie mówię o narratorze. Ktoś, kto opisał serial, napisał jak byk o XII w. Chyba że gdzieś mu V umknęło...

ocenił(a) serial na 8
bartek_k_szczecin

Masz na myśli opis z filweba? Fakt, napisali tam, że to jest XII wiek. Już zgłosiłem poprawkę. Też to możesz zrobić ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones