PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10025445}

Szybki kurs miłości

Iltaseukaendeul
7,3 516
ocen
7,3 10 1 516

Szybki kurs miłości
powrót do forum serialu Szybki kurs miłości

Zaskakująco, po obejrzeniu całego pierwszego odcinka nie miałam pojęcia o czym jest ta drama. Jakbym wiedziała ale nie mogła pojąć języka narracji, dałam jednak szanse części drugiej. Ni to komedia ale z mocnym akcentem ogromnego problemu społecznego z jakim boryka się Korea Pd. Pęd do nauki, bat nad głową, pierwsze lokaty młodocianych, którzy poza książkami nie znają innego życia. Świecie, jak dobrze, że wiem czym jest zwieszanie się z trzepaka i jeżdżenie na rowerze do pozdzieranych kolan.

Będę oglądać. Bo problem bycia najlepszym jest przerażający. Tym bardziej w azjatyckiej kulturze. I dziękować będę raz kolejny, że urodziłam się w Europie.

mikaaela

Świeżo po japońskiej dramie "A story to read when you first fall in love", gdzie główną bohaterką jest nauczycielka udzielająca korepetycji w takiej samej jak tu pokazana akademii, i po wielu koreańskich dramach o dorastaniu, akurat z problematyką ambicji i kultu edukacji jestem na bieżąco (i tak, też sobie gratuluję, że miałam dzieciństwo i lata licealne jakie miałam). Co jest nowe - to wyścigi rodziców do kolejki, to już kompletny absurd, który łatwo przecież można by wyeliminować (zapisy online? losowanie miejsca przed wejściem do sali?).
Jestem po drugim odcinku, i też będę oglądać. Zwłaszcza że nie mogę wyjść ze zdumienia, jak wygląda dziś Jung Kyoung Ho, którego pamiętam z "Time Between Dog and Wolf"...

ACCb

Polubiłam. Bardzo polubiłam. Czasami w głos się śmieję i naprawdę oczekuję na kolejne odcinki. Ale i tak koreańskie parcie na naukę jest przerażające.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones