PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765492}

Templariusze

Knightfall
6,6 9 228
ocen
6,6 10 1 9228
Templariusze
powrót do forum serialu Templariusze

Akcja dzieję się w 1306 ( 15 lat po upadku Akki 1291),
po obejrzeniu 2 odcinków zauważyłem pewne nieścisłości historyczne:
- pojawia się Papież Bonifacy który zmarł 11 października 1303 czyli 3 lata wcześniej niż dzieję się akcja serialu.
zobaczymy kolejne odcinki i zobaczymy jak akcja się rozwinie.
- król Filip IV nie żywił wielkiej sympatii do Templariuszy, był bardzo zadłużony u nich a nawet oskarżył ich o herezję ale to w 1307.
- jeśli chodzi o ślub księżnej Izabeli to było to ustalone już od dziecka że poślubi następce tronu Anglii Edwarda II wiec ukazany dylemat w serialu nie miał miejsca (nawet nie mógł gdyż Papież Bonifacy nie żył) a Izabela poślubiła księcia Anglii w 1308 r.
- niestety 1306 roku nie żyła już królowa Joanna z Nawarry zmarła w 1305 r. więc nie mogła mieć romansu z Templariuszem i wg nie mogła brać udziału w akcji serialu.

ocenił(a) serial na 3
Melassa1990

Musieli nawymyślać głupot, bo na samym Graalu serial by nie ujechał.

Melassa1990

Izabela jest póki co jedynym dzieckiem pary królewskiej...nie widać 3 przeklętych synów i ich niewiernych żon ;)

Qdom

Jeśli tak jest na pewno w filmie 1306 to pierwszy Ludwik X Kłótliwy, był już Królem Nawarry od 1305 dlatego go nie ma.
Drugi miał by 13 lat i też mógł tam przebywać bo potem będzie Królem Nawarry. A trzeci rok urodzenia 1294 i ja podejrzewam, że oni tylko daty zepsuli z podaniem 1306 bo będzie raczej jeszcze rodzić i to by był ostatni syn może.
Za dużo się zgadza i dużo nie bardzo ważnego to by tego tak mocno nie zepsuli, tym bardziej że History to robiło.
A Wikipedia ostro kłamie tak samo i inne strony w necie jak np. Filip IV Piękny panowanie do 1305 a inna strona ma coś innego no i o tym oskarżeniu Templariuszy w 1307 jak był Królem jeszcze, no i tu w serialu 1306 jest także królem.
Wikipedii i w necie jest tak czasami namieszane, że szkoda gadać.

boli_ma_bolec

mamy 9 odcinek, zaraz 10 i nadal nie ma synów i ich niewiernych żon :) a królową Nawarry nadal jest Joanna...

Melassa1990

Może oni zepsuli tylko tą datę ,a ja to tylko w stawce widzę 1306 no jednak jest, bo wiele rzeczy się zgadza więc jest może kilka lat wcześniej ,a 1306 to będzie taki koniec upadek. I czy Jakub de Molay - Mistrz Templariuszy to Landry, jakiś Landry był bo jest w starych książkach zapiskach jako kapitan. No i może trochę Wikipedia być nie dokładna, bo History to robiło to aż takiego w więcej jak 50% kitu nie walono, coś innego jakby to było National Geographic - tam już w tytułach jest wszystko nie tak i kłamstwo.
A film zaczyna się od 1291 i nie wiem ile tam lat dalej mija.

Melassa1990

Na moje to te daty zepsuli i może miało być 5 lat później, bo tak samo każdy wygląda a na pewno by wygląd musieli zmienić. Kolejna rzecz to Papież właśnie i te dzieci, że nie ma ,a dopiero będzie rodzić , a reszta w miarę się zgadza to takich wielkich błędów by na pewno nie zrobili. Wikipedii jest coś i tak nie tak, Filip IV Piękny ma panowanie podane do 1305, a w filmie jest niby 1306 i jest królem i przecież skazał Templariuszy w 1307. No i w serialu jest w ciąży to powinien być ostatni syn co się urodził w 1294 roku Karol IV Piękny.

ocenił(a) serial na 6
Melassa1990

Mam jedno pytanie, kto definiuje ten serial jako historyczny? Przecież to tylko widowisko inspirowane faktami, nic po za tym. Nie oczekujcie zbieżności z faktami bo nigdy takich nie będzie. Producenci doskonale wiedzieli co robią, bez tego byłoby nudno. Znam doskonale historie templariuszy, pomino iż jest ciekawa na przestrzeni dwóch wieków, to w ciągu trwania jednego sezonu serialu (około roku) musieli upchnąć odpowiednią ilość wątków, które zaciekawią widza.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones