PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789148}
7,4 126 913
ocen
7,4 10 1 126913
6,9 20
ocen krytyków
The End of the F***ing World
powrót do forum serialu The End of the F***ing World

Ciężko mi go ocenić.

ocenił(a) serial na 2

Mam wrażenie, że komedia gryzie się tutaj z dramatem. Pierwsze odcinki całkiem fajne, 20 minut prostego humoru. Natomiast potem wchodzimy nieco głębiej w fabułę i zaczyna rozgrywać się dramat, który według mnie zostaje nieco zbagatelizowany przez wcześniejsze aspekty komediowe. Tragedia obu postaci, pomimo swojego ogromu, wydała mi się mocno spłycona.
Dodatkowo jest jeszcze jedna rzecz, której nieco nie rozumiem, a myślę tutaj o wątku tych dwóch policjantek. Niby ma on pokazać relacje międzyludzkie i tak dalej, ale nasuwa mi się tu pewne pytanie - czy ten wątek naprawdę był konieczny, zwłaszcza, że nawet nie pamiętam imion tych dwóch kobiet.
I jeszcze to durne otwarte zakończenie. Ostatnio tylko na tego typu zakończenia natykam się na netflixie i niedługo mnie coś trafi, bo czasami jest to wepchnięte zupełnie na siłę "żeby fajnie było hehe".
Bardzo dużym plusem jest gra aktorska i ogólnie sama historia, która jak najbardziej by do mnie przemówiła, gdyby nie właśnie rzeczy, które wymieniłam powyżej.

ocenił(a) serial na 7
Yadwiga

Netflix ma to do siebie, że w każdy film lub serial musi wcisnąć wątek gejowski albo lesbijski - w tym serialu tak ja mówisz było to zupełnie niepotrzebne i tak jakby na siłę. No cóż.

Waitmehalfway

Fakt że Netflix to ma do siebie, ale akurat do nie jest od początku serial Netflixa tylko innej wytwórni.

użytkownik usunięty
Waitmehalfway

W każdym serialu jest para hetero i nikt nie narzeka ;-)

Haha, dokładnie ;)

ocenił(a) serial na 8

Dobrze powiedziane ;)

lol dokładnie!

SugarFirefly

Haha w każdym serialu, filmie, grze HETERO ZGWALCĄ PRZY POMOCY PSA, rozjadą walcem, rozstrzelają bo oczywistym jest że jest totalną gnidą zdolną do najgorszych czynów. Nóż w plecy dobrze opisuje to co robią te osobniki, dlatego profilaktycznie się zapobiega rozwojowi bakterii. Fakt ten jak i tego typu działania popiera rzesza wierzących chrześcijan, ateistów i patriotów a także środowisko Specjalistów Od Życia W Rodzinie. POZDRAWIAM.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
BlakJoint

Smieszny jestes.

ocenił(a) serial na 8
Damiann17

W czym? Osoby homoseksualne to niecałe 5% społeczeństwa :]

BlakJoint

Twierdzac, ze jest to nienormalne. Jest normalne tak jak heteroseksualizm.

ocenił(a) serial na 8
Damiann17

Ależ nie, nie jest to normalne. Żeby nie było, nie mam nic przeciwko takim osobom. Ale to jest nawet wbrew naturze, społeczeństwo homoseksualne nie przetrwa, w przeciwieństwie do hetero :]

BlakJoint

Jest normalne. Nie jest zgodne z natura po prostu, bo nie moga sie rozmnazac. I tyle.

ocenił(a) serial na 8
Damiann17

No dokładnie, nie mogą. To jak takie społeczeństwo może funkcjonować?

BlakJoint

Spojrz na to z drugiej strony. Moze sa po to, zeby nie bylo za duzo ludzi na swiecie?
Funkcjonujemy z homoseksualistami normalnie teraz. Nie wyobrazam sobie swiata bez nich, tak samo jak swiata bez hetero. Wszystko ma jakis swoj cel.

ocenił(a) serial na 8
Damiann17

No właśnie problem jest taki, że świat bez homoseksualistów dosyć łatwo sobie wyobrazić, bo praktycznie nic się nie zmienia. A świat bez hetero cóż...po prostu by nie istniał :]

BlakJoint

Teraz kiedy sa homoseksualisci - ja sobie bez nich swiata nie wyobrazam. Po prostu.

ocenił(a) serial na 8
Damiann17

Teraz kiedy są dobre narkotyki - ja sobie bez nich świata nie wyobrażam. Po prostu :]

BlakJoint

Moze byc i tak. Mozna tak w nieskonczonosc. ;)

BlakJoint

ale homoseksualizm występuje w naturze i jest normalny
każdy dobry biolog ci to powie

ocenił(a) serial na 8
XIJodieXI

Ale jest to swego rodzaju anomalia :]

ocenił(a) serial na 8
XIJodieXI

Czy to, że niektóre samice zabijają swoich partnerów po stosunku ma usprawiedliwiać takie zachowanie wśród ludzi? Wiem, że homoseksualizm a morderstwo to dwie różne rzeczy, ale alegoria nadal dosyć obrazująca :]

ocenił(a) serial na 8
Waitmehalfway

No nie powiedziałbym, że w każdym serialu Netflixa są geje lub lesbijki.

czlowiekfrank

Są w prawie w każdym, to się nazywa nadreprezentacja.

ocenił(a) serial na 8
Witcher

Właśnie, słowo klucz: w PRAWIE każdym ;)

Waitmehalfway

Świat ma do to siebie że taki jest, nie Netflix. Ty możesz zamknąć oczy i udawać że tego nie widzisz.Powodzenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 2
Baziparada

Co ludzie Twojego pokroju mają do tych wszystkich wegan i wegetarian, którzy żyją tak samo jak Ty, wyglądają tak samo jak Ty, myślą tak samo jak Ty, mają nawet seksualność taką samą jak Ty, jak Wy to mówicie "normalni ludzie", i jedynie to, ze nie jedzą mięsa i mają mnie zasyfiony organizm sprawia, ze mówi sie o nich jak o innym gatunku ludzi, którzy muszą walczyć z nietolerancją o swoje prawa. Co to kogo obchodzi czym ktoś się żywi, czy to az tak bardzo Cię zajmuje że równość dla tych ludzi podciagasz pod lewacką karuzele? Już prędzej potrafię zrozumieć (Choć nie do końca) nietolerancja względem innych ras, innych orientacji seksualnych, ale na litość boską czym sie różnią od Ciebie ludzie, którzy nie jedzą mięsa i produktów pochodzenia zwierzecego?

ocenił(a) serial na 9
110Natali

Nie różnią się niczym. Po prostu wciskanie na siłę wątków o gejach, lesbijkach czy czarnych jest powtarzane zbyt często i zbyt dobitnie. Czego nie rozumiesz?

ocenił(a) serial na 2
Patryk_Kozacki

Zapytałam Cię o wegan i wegetarian, o których wspomniałeś przypisując ich do lewackiego otoczenia, a nie o homoseksualistów, których wątki faktycznie często bywają pchane na siłę, czy nawet czarnych będących królami w średniowiecznych czasach.

ocenił(a) serial na 9
110Natali

Nie mnie tylko Baziparada, ale to szczegół. Masz rację, że zapytałaś o wegan i wegetarian, tylko nierozumiem dlaczego napisałaś, że mają nawet taką samą seksualnośc jak " normalni ludzie". Przecież weganin czy wegetarianin może byc również homoseksualistą.

ocenił(a) serial na 2
Patryk_Kozacki

Oczywiście, że może, ale to ty przypisałeś ich do lewackiego otoczenia a nie ja pierwsza... Zresztą po o się kłócić, po prostu mam w otoczeniu osoby nie jedzące mięsa i nie uważam, żeby byli lewakami, również nie są czarni ani nie są homo. Jedynie o to mi chodzi, że to może być człowiek biały i hetero, kompletnie nie pasujący do lewackiego otoczenia, i nawet o różnych od lewackich poglądach.

ocenił(a) serial na 9
110Natali

Dobrze, nie ma co sie kłócic. Masz racje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Grzybu111

Dobry troll xddd

ocenił(a) serial na 5
Waitmehalfway

Świat ma to do siebie, że istnieją geje i lesbijki więc co w tym dziwnego, że są w serialach i filmach?

ocenił(a) serial na 2
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 9
Yadwiga

Wątek komediowy podkreśla infantylizm i tą dziecięcą jeszcze niedojrzałość, dlatego jest na początku tak bardzo to widoczne.
Przecież po zniszczeniu auta ojca wszystko zaczyna się zmieniać i muszą ponieść w końcu odpowiedzialność za swoje czyny - nie można przecież wiecznie żyć w idylii i sferze marzeń, jak chcieli uczynić to bohaterowie.
Właśnie dramatem tu nie są wydarzenia, które miały miejsce, czyli np. zabicie profesora, ale marzenia i idee, których nie sposób spełnić, rzeczy, od których nie da się uciec, dzieciństwo, które odciska na nas piętno przez całe dalsze życie, społeczeństwo, które nas nie rozumie.

ocenił(a) serial na 2
Arieelle

To prawda, komedia podkreśla infantylność postaci. Pokazuje jaką dziecięcą głupotą mogą kierować się osoby prawie pełnoletnie. Co do wydarzeń z przeszłości - zgadzam się, to one są najbardziej dramatyczne. Tylko teraz pytanie czy twórcy chcieli pokazać, że bohaterowie tak się zachowują, bo mieli całkowicie zepsute lub tragiczne dzieciństwo pozbawione marzeń i beztroski? Być może trochę też - serial ma naprawdę bardzo głęboką historię i można wyciągnąć z niego sporo wartości, ale nadal odnoszę wrażenie, że to się ze sobą trochę gryzie momentami.

ocenił(a) serial na 5
Yadwiga

Co do otwartych zakończeń to może Netflix zostawia sobie furtkę do 2-go sezonu? W zależności jaka będzie oglądalność.

ocenił(a) serial na 2
kasiap_18

Bardzo prawdopodobne

Arieelle

Bardzo mądrze powiedziane, dodam tylko że tylko inny człowiek może uczynić z kolejnego potwora (Zazwyczaj są to ci którzy uważają się za; Dobrych, Lepszych, Alfa, itp..). Gdyby studiować kto stworzył potwora robiąc z jego życia tragedię, często dowiedzielibyśmy się że potworem tak naprawdę jest kto inny, zwykły kowalski który dawno już nie pamięta tego zrobił i pewnie by nie chciał zaprzątać by sobie tym głowy, kowalski który finalnie tego potwora osądzi, jak świnie na rzeź.

ocenił(a) serial na 4
Yadwiga

lipny serial po prostu jest masa innych lepszych - ten serial płytki, przewidywalny i o niczym

ocenił(a) serial na 8
kalmafiozo

Kręcę nowy serial, będzie to zlepek losowo wybranych scen niemających ze sobą nic wspólnego, tak żeby nie był przewidywalny, na początku umieszczę informację o czym jest serial, żeby nie był o niczym, no i na koniec wiersz Karola Wojtyły, żeby był głęboki. Dasz dychę?

ocenił(a) serial na 2
ast

Jak wprowadzisz nikomu niepotrzebny wątek dwóch lesbijek, w tym jednej czarnej, to ja bardzo chętnie dam dychę.

ocenił(a) serial na 4
Yadwiga

Hahaha, you made my day!

ocenił(a) serial na 8
Yadwiga

Jest już taki serial i dałaś mu 4. Babom jednak nie można ufać :(

ocenił(a) serial na 2
ast

kobieta zmienną bywa

ocenił(a) serial na 5
Yadwiga

zmienną bywa ale tępa to jest na stałe

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones