PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=728032}
6,9 5 296
ocen
6,9 10 1 5296
The Frankenstein Chronicles
powrót do forum serialu The Frankenstein Chronicles

Wszechogarniający brud i smutek, dobre zdjęcia, dobra muzyka, świetny klimat, tylko może Sean Bean troszkę przesadził z kreacją swojego inspektora - zachowuje się jakby całego świata się bał albo siebie samego wstydził...
Nic to, z niecierpliwością czekam na kolejne odcinki :)

Filippiarz

W sumie to mu się nie dziwię, syfilis to raczej nie jest powód do dumy ;)

ocenił(a) serial na 8
Filippiarz

W całym tym zalewie serialowego syfu dla nastolatków w końcu pokazała się jakaś perełka, pierwsza od czasu premiery "Penny Dreadful". Po dwóch odcinkach można powiedzieć, że rokuje nadzieje na porządny serial dla dorosłego widza. Oby nie rozczarował tak jak "Jekyll & Hyde".

taomoguei

Wlasnie ogladam pierwszy odcinek "Kronik Frankensteina. Poki co Penny Dreadful nic nie przebije :)

ocenił(a) serial na 8
elizabethwesolowska

Też mam słabość do "PD" i prawdę mówiąc uważam ten serial, za jeden z bardziej niedocenionych przez środowisko telewizyjne. Brak nominacji do Złotych Globów, czy zaledwie 3 nominacje do Emmy, na koncie tak dobrego serialu są co najmniej zastanawiające.

ocenił(a) serial na 9
taomoguei

Moim zdaniem "Franek" lepszy od "Jekylla". Podoba mi się ten klimat, a i fabuła jak na razie jest całkiem do rzeczy. No i te odniesienia do Sharpe'a... :) [choć w scenach w lesie to czekam, aż zza drzew wychyli się jakiś ork :P]

taomoguei

Powiedz mi, czy w tym serialu jest ciągłość fabuły, czy każdy odcinek o innej sprawie?

ocenił(a) serial na 8
Gasza1910

jest ciągłość fabuły :)

taomoguei

Dzięki wielkie. Nie lubię seriali, gdzie każdy odcinek o czym innym jest.
Zaczynam oglądać w takim razie

ocenił(a) serial na 7
Filippiarz

Po dwóch odcinkach bardzo dobre wrażenia, moim zdaniem lepszy od PD

ocenił(a) serial na 10
Filippiarz

Macie jakiś propozycje seriali podobnych do "PD" oraz "Kronik Frankensteina" godnych obejrzenia. Kocham ten klimat.

AniMaz

Polecam bardzo Ripper Street :)

Muireann_

Oglądałem pierwszy odcinek. Był całkiem całkiem. Ale niestety musiałem zrezygnować. Nie trawię seriali bez ciągłości fabuły.

Gasza1910

Ale tam jest ciągłość fabuły! Cały wątek amerykańskiego lekarza i jego żony będzie się przewijał przez 3 sezony, a pewnie i 4. Podobnie wątek córeczki detektywa Reida :) Poza tym jak mogłeś ocenić, czy jest ciągłość fabuły czy nie po 1 odcinku??

Muireann_

Chodzi mi o to , że jest morderstwo., jest dochodzenie i w jednym odcinku wykryty sprawca. Nie lubię czegoś takiego.

Gasza1910

Aha, ok - teraz rozumiem :)

ocenił(a) serial na 10
Muireann_

Nie, no coś Ty. :-P
Nie jest zbyt ciekawy niestety. Przerwałam oglądanie chyba po 4 odcinkach.

AniMaz

Wszystko zależy, co kto lubi - jedni fascynują się "Grą o tron", a inni wolą "House of cards" ;) Ja uwielbiam takie klimaty wiktoriańskiego Londynu, więc serial bardzo mi podpasował. Nie jest idealny, bo są słabsze odcinki - ogólnie 2 sezon średni, ale trzeci nadgania ;) Zatem dla Ciebie może nie być ciekawy, co nie znaczy, że dla innych też taki będzie ;) Mnie np. nie bardzo wciągnął serial "Fargo", mimo, że film mi się podobał. A czasami może być tak przewrotnie, że I sezon jest średniawy, II okazuje się o wiele lepszy.

Filippiarz

Jekyl i Hyde to kupa śmiechu, nie umywa się do "Kronik...". Wg mnie J&H to jakaś taka farsa, parodia, bo na serio nie można do tego podejść :P A ten serial ma mroczny klimat, świetną scenografię i grę aktorską - jest prawdziwy.

Muireann_

A co do charakteru głównego bohatera - właśnie taki jest idealny! Nie sztuczny heros, który wszystkich rozkłada na łopatki, ale prawdziwy facet z problemami, wstydliwą i bolesną przeszłością, a jednocześnie z kręgosłupem moralnym.

Muireann_

Dokładnie też takich bohaterów lubię i te odniesienia do serii o sharpie super smaczki

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones