PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=716921}
7,0 8 772
oceny
7,0 10 1 8772
6,3 6
ocen krytyków
The Last Man on Earth
powrót do forum serialu The Last Man on Earth

Pierwszy sezon wybitny, drugi bardzo dobry.
Sporo śmiechu, przede wszystkim z ludzkiej głupoty, której nic a nic, nawet nagła zagłada prawie całej ludzkości, nie jest w stanie odmienić. Obraz tejże głupoty odmalowany perfekcyjnie, jakbym siebie widział i kolegów. :) No i koleżanki, rzecz jasna.
Poza tym, sporo wzruszeń, może nieuchwytnych dla młodego pokolenia, ale dla takiego starucha jak ja (mam 38 lat), całkiem oczywistych i bliskich.
Do tego niesamowite motywy "Boskie", jak choćby rozmowa Phila Pierwszego z "gorejącym wózkiem na zakupy", w którym objawia się Stwórca, jej natychmiastowy skutek w postaci pojawienia się dwóch nowych kobiet, a później kolejny występek Phila, który z miejsca okłamuje nowo przybyłe, tylko po to, by móc je "zaliczyć". :)
Uważam "Last Mana" za objaw geniuszu Willa Forte, szczególnie na polu socjologicznej ironii ze stosunków panujących w małych grupach społecznych.

ocenił(a) serial na 7
PalmerEldricth

ja jak zobaczyłem akcje z tymi poznanymi dziewczynami to popłakałem się ze śmiechu:) a jedyny minus to krótkie odcinki;/

ocenił(a) serial na 8
PalmerEldricth

A jakby tak intepretować ten serial jako metaforę dla studium choroby psychicznej? "Świat się skończył" dla głównego bohatera, kiedy rozwinęła się u niego fobia społeczna, być może paranoja ("zniknęli" ludzie), zamknął się w sobie i zdziczał, ale kiedy po jakimś czasie zaczęła mu doskwierać samotność, a fobia ustępować - zaczęli się w jego życiu na powrót pojawiać ludzie, i teraz musi się od nowa nauczyć jak z nimi koegzystować. W którymś odcinku pierwszego sezonu jest to ciekawie pokazane - jak główny bohater sobie nagle uświadamia błędy, które popełniał w relacjach z innymi (nałogowe kłamanie) i doznaje olśnienia, znajduje sposób na rozwiązanie problemu i przez pewien czas jest, ale ostatecznie i tak zalicza nawrót dawnych nawyków, bo z patologicznych zachować niełatwo się wyleczyć samemu. Tak bym to widział.

ocenił(a) serial na 8
yemeth1

Sam bym lepiej nie ujął mojej osoby. Skoro tak to widzisz to prawdopodobnie także tego doświadczyłeś abo jesteś wziętym psychologiem. Pozdrawiam

PalmerEldricth

Śmieszny. Podobny do "The Quiet Earth". Ja bym na miejscu głównego bohatera się tak nie stoczył. Niezłe było jak zaparkował na miejscu dla inwalidów i ta kobieta się zaczęła czepiać. Niektórzy są tak przywiązani do zasad, że trzymaja się ich choć racjonalne motywy ich ustalenia przestały istnieć. Albo jak kobieta powiedziała prosto z mostu, że muszą odnowić populację.

ocenił(a) serial na 7
PalmerEldricth

Trzeci sezon, niestety, słaby, miejscami wręcz beznadziejny i nudny jak flaki z olejem...
Dopiero 16 odcinek naprawdę zabawny. :)

ocenił(a) serial na 7
PalmerEldricth

17, a nie 16, sorry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones