The Last Man on Earth

2015
The Last Man on Earth
7,0 8 127
ocen
7,0 10 1 8127
5 794
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":2}
powrót do forum serialu The Last Man on Earth
  • PalmerEldricth ocenił(a) ten serial na: 7

Pierwszy sezon wybitny, drugi bardzo dobry.
    Sporo śmiechu, przede wszystkim z ludzkiej głupoty, której nic a nic, nawet nagła zagłada prawie całej ludzkości, nie jest w stanie odmienić. Obraz tejże głupoty odmalowany perfekcyjnie, jakbym siebie widział i kolegów. :) No i koleżanki, rzecz jasna.
    Poza tym, sporo wzruszeń, może nieuchwytnych dla młodego pokolenia, ale dla takiego starucha jak ja (mam 38 lat), całkiem oczywistych i bliskich.
    Do tego niesamowite motywy "Boskie", jak choćby rozmowa Phila Pierwszego z "gorejącym wózkiem na zakupy", w którym objawia się Stwórca, jej natychmiastowy skutek w postaci pojawienia się dwóch nowych kobiet, a później kolejny występek Phila, który z miejsca okłamuje nowo przybyłe, tylko po to, by móc je "zaliczyć". :)
    Uważam "Last Mana" za objaw geniuszu Willa Forte, szczególnie na polu socjologicznej ironii ze stosunków panujących w małych grupach społecznych.

• wodzu666 ocenił(a) ten serial na: 7

PalmerEldricth ja jak zobaczyłem akcje z tymi poznanymi dziewczynami to popłakałem się ze śmiechu:) a jedyny minus to krótkie odcinki;/

• yemeth1 ocenił(a) ten serial na: 8

PalmerEldricth A jakby tak intepretować ten serial jako metaforę dla studium choroby psychicznej? "Świat się skończył" dla głównego bohatera, kiedy rozwinęła się u niego fobia społeczna, być może paranoja ("zniknęli" ludzie), zamknął się w sobie i zdziczał, ale kiedy po jakimś czasie zaczęła mu doskwierać samotność, a fobia ustępować - zaczęli się w jego życiu na powrót pojawiać ludzie, i teraz musi się od nowa nauczyć jak z nimi koegzystować. W którymś odcinku pierwszego sezonu jest to ciekawie pokazane - jak główny bohater sobie nagle uświadamia błędy, które popełniał w relacjach z innymi (nałogowe kłamanie) i doznaje olśnienia, znajduje sposób na rozwiązanie problemu i przez pewien czas jest, ale ostatecznie i tak zalicza nawrót dawnych nawyków, bo z patologicznych zachować niełatwo się wyleczyć samemu. Tak bym to widział.

• viatori ocenił(a) ten serial na: 8

yemeth1 Sam bym lepiej nie ujął mojej osoby. Skoro tak to widzisz to prawdopodobnie także tego doświadczyłeś abo jesteś wziętym psychologiem. Pozdrawiam

• PalmerEldricth Śmieszny. Podobny do "The Quiet Earth". Ja bym na miejscu głównego bohatera się tak nie stoczył. Niezłe było jak zaparkował na miejscu dla inwalidów i ta kobieta się zaczęła czepiać. Niektórzy są tak przywiązani do zasad, że trzymaja się ich choć racjonalne motywy ich ustalenia przestały istnieć. Albo jak kobieta powiedziała prosto z mostu, że muszą odnowić populację.

PalmerEldricth Trzeci sezon, niestety, słaby, miejscami wręcz beznadziejny i nudny jak flaki z olejem...
    Dopiero 16 odcinek naprawdę zabawny. :)

PalmerEldricth 17, a nie 16, sorry.