PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743791}

The OA

7,2 32 135
ocen
7,2 10 1 32135
7,4 5
ocen krytyków
The OA
powrót do forum serialu The OA

Zastanawiają mnie dwie rzeczy i mam na nie dwie zupełnie inne teorie :P

1. W 8mym odcinku Alfonso po znalezieniu książek biegnie pod wpływem emocji do łazienki i spogląda w lustro dziwiąc się na widok zadrapania na czole. Takiego samego zadrapania jakie miał Homer po rozbiciu sobie głowy w 5tym odcinku, a dokładnie w 31:14 minucie odcinka. Po chwili widzimy Homera w odbiciu dokładnie z ujęcia z 5tego odcinka. Biorąc pod uwagę, że Alfonso za chwilę zobaczy doktorka, być może to doktorek jest Hapem, któremu udało się świadomie przebrnąć do tego świata i celowo podłożył książki aby prawda nie wyszła na jaw. Natomiast samo bliskie spotkanie doktorka z Alfonso wywołało anomalie i Alfonso zobaczył siebie z tego innego świata, w którym był Homerem.

2. Druga teoria również dotyczy zadrapania ale już nie zadrapania Homera, a Hapa, który miał podobną ranę po walce ze swoim kolegą w kostnicy. Tutaj zacząłem dostrzegać podobieństwo Hapa oraz Alfonso (jakby 30 lat różnicy wieku) oraz jego kolegi, którego zabił, a który w sumie wygląda bardzo podobnie do blondyna z zaburzeniami, który również jak Alfonso był słuchaczem OA. Być może to co opowiada OA to przyszłość, która się wydarzy po tym, co OA opowiedziała chłopcom. Chęć dowiedzenia się czy istnieje coś po śmierci sprawi, że zaczną oboje tego szukać.

No, to takie moje lekkie przemyślenia :P ma ktoś jakieś inne teorie? chętnie posłucham.

ocenił(a) serial na 8
Rayner26

W sumie daje to do myślenia, w którymś odcinku jak Alfonso z Buckiem wracają do domów po spotkaniu z OA, Alfonso zapytał Bucka, czy uważa, że są dobrymi ludźmi. Zaczął zastanawiać się nad Hapem, że ten nie zawsze był zły, kiedyś, wcześniej był przecież jakimś lekarzem na IT, ratował życia, a wcześniej zapewne był zwykłym licealistą itd. Niby taki niuansik, może nic nie znaczący, ale daje do myślenia

ocenił(a) serial na 8
Rayner26

Nie sądzę, żeby druga teoria się sprawdziła. Uważasz, że Alfonso po 30 latach spotka na dworcu grającą na skrzypcach, niewidomą Prairie i postanowi ją uwięzić?

ocenił(a) serial na 8
kubakupa

Alonso miał by zamienić się z latynosa w brytyjczyka?

ocenił(a) serial na 8
Krajetlanek

Hahaha ;D

Rayner26

Obie teorie są strasznie na wyrost, niepotrzebnie udziwnione. Sami zauważyliście, że blizna Homera to ta sama, którą miał Alfonso. A w którym momencie pojawiła się opowieść o rozbijającym głowę Homerze? Już po bójce Alfonso z blondynem (Steve?).
Opowieść OA była wytworem wyobraźni z elementami zaczerpniętymi z życia. Zauważyła bliznę Alfonso - wplotła ją w opowieść. Całość, tak jak wytłumaczył psycholog, była formą terapii, historii, która miała pomóc złagodzić stres z byciem przetrzymywaną. Nie wiadomo, co było prawdziwe, a co było fantazją, wymysłem. Miało jej to pomóc.

ocenił(a) serial na 7
namol8848

Tak!

namol8848

powiem Wam że zabawnie czyta się te wpisy na forum gdy Wy obejrzyliscie tylko 1 sezon(wtedy) ja naraz machąłem 2 i widzę wszystkie powiązania i odpowedzi na pytania i teorie które są pisane :)

kamil_jach

To z pewnością :)
Weź natomiast pod uwagę to, że często seriale są kontynuowane poniekąd na siłę, ze względu na potencjał finansowy. Pierwotny zamysł mógł więc być zgoła inny od tego, który pojawił się potem. Jestem pewien, że każde z nas (z lepszym, bądź gorszym skutkiem) byłoby w stanie napisać kontynuację, w której wszystkie wątki łączą się ze sobą i odpowiadają na wszelkie teorie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones