PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=743791}

The OA

7,2 32 081
ocen
7,2 10 1 32081
7,4 5
ocen krytyków
The OA
powrót do forum serialu The OA

SEZON 3

ocenił(a) serial na 10

Czekamy na sezon 3 :)

ocenił(a) serial na 8
Kinomania29

ale to musiałoby być reality show z życia Brit Marling ...

ocenił(a) serial na 9
planmiasta

No właśnie chyba nie. W naszym wymiarze Brit i Jason nie są małżeństwem, więc możliwe że trafili do wymiaru bliskiego naszemu, ale nie naszego. Elodie mówiła w którymś odcinku o echo, że wymiary blisko siebie są do siebie podobne, ale nie identyczne.

ocenił(a) serial na 9
Kinomania29

Ja niestety już nie czekam na sezon 3... Po drugim sezonie czuję niedosyt i jestem rozczarowany. Pierwszy sezon jest niesamowity. Klimat, muzyka, celowe niedopowiedzenia, emocje. W "dwójce" nie znalazłem i nie poczułem tego. Chyba jednak serial powinien zakończyć się na pierwszym sezonie.

olson80

Ja czekam ciekawi mię co z Homerem i jakim cudem znalazł się tam Stv i jeszcze świadomy... :-)

ocenił(a) serial na 9
zzuziaaa

Wydaje mi się że on skoczył zamiast BBA

ocenił(a) serial na 9
Dzolson

Też tak pomyślałem. Następny sezon pewnie będzie za trzy lata...

ocenił(a) serial na 9
olson80

pewnie tak :(

ocenił(a) serial na 10
Dzolson

Wydaje mi się, ze wszyscy skoczyli bo Michelle tez tam była. Dlatego drzewo powiedziało OA, że idą do niej by jej pomoc. Jeden z najlepszych seriali jakie kiedykolwiek oglądałem :)

ocenił(a) serial na 8
Mbortlik

Przecież Michelle się tam znalazła, dlatego że trafiła do tego okna z witrażem, który był portalem, przez który przeniosła się do innego wymiaru. I z tego powodu na koniec wróciła. Przynajmniej ja to w ten sposób rozumiem.

ocenił(a) serial na 10
roxy4e4

W drugim wymiarze Steve i inne "dzieciaki" nie żyją, leżą w basenie. BBA mogła przejść bezpiecznie do 2 wymiaru, bo tylko ona w nim żyła, nie trafiłaby do martwego ciała. Zanim Steve skoczył, to Prerie skoczyła do 3 wymiaru. Steve skoczył po niej, od razu do 3 wymiaru, gdzie na szczęście jego ciało żyło, nie wiedział nawet, że trafiłby do wymiaru z martwym sobą. Detektyw dzięki witrażowi skoczył do 3 wymiaru (a właściwie obserwował wydarzenia z 3 wymiaru, stał jakby na jego progu), do okna wołał Michelle, z którą w sumie nie wiadomo co się stało. Do 3 wymiaru mogli skoczyć wszyscy z 1, tego nie wiemy.

ocenił(a) serial na 10
olson80

Mam nadzieje ze kolejny sezon za rok, a nie jak obecnie po ponad 2 latach. Teraz były niby jakieś problemy finansowe, miejmy nadzieje ze tym razem ich nie będzie i będą w stanie szybciej nakręcić kolejny sezon.
Mogliby tez bardziej promować ten serial, wtedy złapałby większa ilość fanów co przełożyłoby się być może na szybszy czas realizacji kolejnego sezonu.

ocenił(a) serial na 9
tomasz_ratajczak

Fanów jest dużo... tylko dobrych oryginalnych pomysłów na kontynuację chyba zabraknie ;) Drugi sezon nie zagościł w moim sercu. Zostaje przy pierwszej części.

ocenił(a) serial na 8
tomasz_ratajczak

Brit nie jest coraz młodsza. Widać subtelną różnicę pomiędzy pierwszym a drugim sezonem. Za następne trzy-cztery lata stuknie jej czterdziestka. Jest wyjątkowo utalentowaną osobą i piękną, ale czasu nie zatrzyma.

ocenił(a) serial na 9
per333

Wszyscy bohaterowie wyglądają inaczej w drugim sezonie. Nie da się ukryć, są starsi. Tego nie zmienimy ale scenariusz mógłby być lepszy.

ocenił(a) serial na 9
Dzolson

Mi się wydaje że oni wszyscy skoczyli razem z BBA.

ocenił(a) serial na 8
olson80

Mam podobne odczucie. Pierwszy sezon był magiczny sam w sobie, z całą masą niedopowiedzeń. Drugi okazał się być nadmiernie dosłowny i pretensjonalny. Finał traktuję jako żart. Brit Marling miałaby grać aktorkę, scenarzystkę i reżyserkę Brit Marling, Jason Isaacs miałby grać aktora Jasona Isaacsa, w dodatku gadającego z angielskim akcentem. Nie wiem jak miałoby się to udać.

ocenił(a) serial na 10
per333

Oj tak, w pełni zgadzam się co do pierwszego i trzeciego sezonu. Finał natomiast mi się podobał, jestem ciekawa jak to się potoczy. Poza tym rozbicie czwartej ściany niekoniecznie oznacza że otrzymamy, jak ktoś wyżej wspomniał "reality show z Brit Marling" - to raczej będzie świat w którym owszem, Brit gra OA, ale też całość dzieje się wciąż w rzeczywistości serialu i w jej granicach, więc nie sądzę żeby mieli nam zaserwować dosłownie "nasz wymiar", a raczej jego wyobrażenie, w którym OA jest przecież wciąż aniołem, nawet jeśli sama tego nie wie.

ocenił(a) serial na 7
olson80

Dla mnie minusem 1 sezonu był zbyt trywialny finał, a drugi miał już bardzo ciekawe zakończenie, chociaż sama oś fabularna mniej mi się podobała.

ocenił(a) serial na 9
tocomnieinteresuje

Ja uwielbiam finał sezonu pierwszego. Do tej pory mam ciarki jak sobie włączę końcówkę (taniec w szkole) . "OA" to film, który albo się bardzo podoba albo może wydać się zbyt pokręcony. Sezon 1 w moim odczuciu jest genialny. No ale wiadomo, to tylko film i każdy może go ocenić jak mu się podoba. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 7
olson80

Serial był moim zdaniem nierówny, ale też pozostaje jednym z ciekawszych i przede wszystkim oryginalnych. Lubię filmy, które tworzy Brit Marling.

ocenił(a) serial na 10
Kinomania29

Wygląda na to, że może być jeszcze 2-3 sezony ...https://www.digitalspy.com/tv/ustv/a26905169/the-oa-season-3-release-date-cas t-trailer/

ocenił(a) serial na 10
Kinomania29

Mam nadzieję, że będzie wyjaśniona kwestia tych niby robotów i pudełek :) sezon 2 genialny

Danicalifornia_2

Roboty/pudełka powielają ruchy potrzebne do przeskoków .Służą do samotnych wycieczek między wymiarami .

ocenił(a) serial na 10
Kinomania29

Mnie tak wciągnęło, że jeśli NETFLIX nie zrobi kolejnych sezonów to ich pozwę :p Swoją drogą - druga część skończyła się tym, że trafili do naszego wymiaru. Może moglibyśmy OA spróbować sobie przypomnieć kim jest i piszmy do niej e-mail skoro już trafiła do naszego wymiaru i jest ku temu okazja? ;) To byłby niezły wątek poboczny kolejnego sezonu - OA jako aktorce, jej fani serialu pomogli przypomnieć sobie o kontynuacji kolejnych sezonów i tym kim jest ;)

ocenił(a) serial na 9
githemanitou

No to Pozywaj :( - Przyłączę się może.

Kinomania29

Wyszło info, że 3 sezon anulowano.

ocenił(a) serial na 10
Van_Etten

A gdzie to info? Oficjalnie potwierdzone?

ocenił(a) serial na 3
Sol89

https://www.hollywoodreporter.com/live-feed/oa-canceled-two-seasons-at-netflix-1 229215
ja tam nie narzekam bo uważam ten serial za porażkę

ocenił(a) serial na 10
aisu

E, to akurat żadne potwierdzenie, to ponoć portal plotkarski ;)
Dla mnie ten serial jest jednym z najlepszych seriali ostatnich lat, a biorąc pod uwagę jak się skończył drugi sezon byłoby naprawdę kiepsko, gdyby go teraz przerwali.

Sol89

Potwierdzone też przez inne portale informacyjne, między innymi Collider. Poza tym mamy oficjalne oświadczenie dyrektorki wymienionej w artykule. Decyzja zapadła.

ocenił(a) serial na 10
Van_Etten

O nie :(

Sol89

Czy drugi sezon zakończył się satysfakcjonująco? czy było to otwarte zakończenie, czy pozostały pourywane wątki? Pytam, bo niespodziewanie skasowali parę miesięcy temu po 3. sezonie "Santa Clarita Diet", zostało mnóstwo do opowiedzenia, wątki pozaczynane, i zastanawiam się, czy u Netfliksa to reguła?

ocenił(a) serial na 10
Amerrozzo

Może nie tyle pourywane, ale pojawiły się nowe wątki zdecydowanie wymagające rozwinięcia. Szkoda, że serial nie skończył się na jednym sezonie, jego zakończenie było znakomite, a zakończenie drugiego jednak było ewidentnym wprowadzeniem do kolejnego sezonu.

ocenił(a) serial na 7
Sol89

Brit Marling na instagramie napisała oświadczenie, że faktycznie liczyła na dalszy ciąg i była przygotowana z pomysłami - stąd na to wychodzi, że celowo otworzyła zakończenie i postawiła po drodze kilka nowych pytań. Szkoda jednak, że tak się stało. Nie był to komercyjny serial.

Sol89

Dzięki za odpowiedź.

ocenił(a) serial na 7
Van_Etten

Ostatnio pojawiła się ciekawa teoria na temat serialu :
serialowa. pl /222743/ the-oa-fanowskie-teorie-sezon-3/

(przepraszam za spacje w adresie, ale inaczej nie mogę wysłać)

Uwierzę we wszystko, co daje choć cień nadziei, że serial wróci :(

ocenił(a) serial na 9
Mantra_2

OA powiedziała, że to co ma, a czego nie ma Hap to wiara właśnie :)

ocenił(a) serial na 8
Kinomania29

1. Co myślicie, że Steve jest bratem OA? Niby OA ma brat z innego wymiaru, ale Steve ciągle myśli o niej.
2. Niby ma być 5 części serialu, może to te 5 wymiary, w których doświadczali bohaterowie, w tym przypadku druga część to był doświadczenie śmierci Homera, a trzeci chyba Scott(?).
3. Jak bohaterowie "skoczą" do innego wymiaru to umierają czy nie?

ocenił(a) serial na 10
kasparass

Co do punktu trzeciego to nie, nie umierają, w ciała, które zostawiają wskakuje świadomość z wymiaru, do którego trafiają. Aczkolwiek ciało OA z oryginalnego wymiaru zostało postrzelone więc umarło, a z nim pewnie świadomość Niny, tak samo ciała Homera i reszty, bo Hap przed skokiem podał im truciznę.

ocenił(a) serial na 10
Sol89

Mnie z kolei ciekawi, jak to jest z tymi świadomościami - niby się "zamieniają" kiedy ktoś wskakuje w nowy wymiar, więc właśnie świadomość Niny powinna umrzeć w oryginalnym wymiarze kiedy OA ją tam wepchnęła, a jednak OA była w stanie uzyskać jakoś dostęp do wspomnień Niny, ta tajemnicza podróżniczka z tego co pamiętam wspomniała też, że jak przechodzą w inny wymiar powinni koegzystować z oryginalną dla niego świadomością, a nie ją tłamsić, co jest przecież bez sensu jeśli ten "gospodarz" miałby trafiać do ciała, które podróżnik zostawił za sobą.

Sol89

Świadomość nie umiera jest tylko zamknięta w pudełku jak to homer powiedział, ale jeśli chca moga sie z swiadonoscia zintegrowac by wiedziec kim sa w nowym wymiarze.
Ta tajemnicza podrozniczka to byla Kathun czy jakos tak to sie pisze to ta babka cos uratowala mala nine z autobusu i oddala wzrok prerie jak zostala uwieziona. Nawet OA o tym sie dowiedziala jak spotkala ja w barze

ocenił(a) serial na 10
kamil_jach

No ok, ale w takim razie co ze świadomością Niny, która przeniosła się w ciało OA i zmarła w tamtym świecie od postrzału? Rozszczepiła się na dwa światy, w jednym umierając, a w drugim zostając w tym zamknięciu? I jeśli tak to czemu świadomość OA przeniosła się w całości?

Kinomania29

Myślę że nie będę czekał długo na 3 sezon

ocenił(a) serial na 10
Kinomania29

wielka szkoda, że nie będzie 3 sezonu, ten serial był genialny.

ocenił(a) serial na 4
Kinomania29

Nie!!! Zdecydowanie nie!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones