PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=802493}

The Outpost

6,4 731
ocen
6,4 10 1 731
The Outpost
powrót do forum serialu The Outpost

Dopiero początek, a już oceny niskie. Porównania do Xeny itp zupełnie bez sensu. WIele seriali fantasy czy sci-fi zaczynało beznadziejnie. Warto poczekać parę odcinków. Po pierwszym można powiedzieć,że to niskobudżetowe staroszkolne fantasy i nawet świat nie został za bardzo przedstawiony a irytująca mgła wszędzię albo ma na celu budowe mrocznej scenerii albo zwyczajnie ukrycia mankamentów speców od efektów. Na plus intrygujący temat postaci a raczej ręki z innego wymiaru w jednej scenie i fakt,że jedyną ocalałą elfką(?) jest nasza główna bochaterka.

ocenił(a) serial na 3
RadoslawKamil

Niestety dałem ocenę 3 bo jak dla nie jest niesamowicie słabo, gra aktorska jest dla mnie strasznie słaba, efekty są tragiczne, a sama główna bohaterka irytująca jak jasna cholera, co z tego że początek, ale tak bardzo zły że gorzej by być nie mogło i tak wiele fantasy czy sci fi zaczynało słabo ale nie tak źle jak ten twór. Tym bardziej że choćby inne seriale od The CW choć arcydziełami nie są to przyjemnie się je ogląda i inne tego typu tam jak np: The 100 zaczynały o wiele lepiej, to chyba najgorsza premiera z tej stacji i równocześnie najgorsza premiera tego roku, może później się to zmieni wtedy też może zmienię ocenę ale na razie jest 3 bo bardziej tandetnie, źle zagranego i słabego zarówno pod względem realizacyjnym jak i aktorskim serialu to ostatnio nie widziałem, nie ma niestety jak dla mnie obecnie żadnych plusów i choć dam szansę to wątpię żeby nagle z odcinka na odcinek poprawiła się tak słaba gra aktorska czy tak tragiczne efekty ;) a już samo to sprawia że trudno się to coś ogląda. Przeczuwam kasację. Nie dziwię się że oceny tak niskie bo po pierwszym odcinku się sam dziwię że wypuścili takie coś i przy tym zdaniu na razie zostaję, to jest okropnie słabe i to nawet bez porównania z Xeną czy innymi tego typu.

ocenił(a) serial na 6
RadoslawKamil

A o czym jest ten serial?

house90

Zaczyna się od wybicia wioski ostatnich 'elfów', główna bochaterka ocalała dzięki jakiejś istocie z innego wymiaru( widzimy tylko rękę). Gdy dorosła wciąż szuka zemsty na tych,którzy zabili jej rodzinę i całe plemie. Jedyną wskazówką był tatuaż,który mieli żołnierze. Ogólnie niskobudżetowe fantasy w rodzaju filmów The Mythica. Cudów nie ma ale da się obejżeć gdy poza Grą o Tron nie ma żadnego serialu fantasy do obejrzenia.

ocenił(a) serial na 6
RadoslawKamil

Oglądałem właśnie pierwszy odcinek i wieje tam biedą z lat 90. Ale lubię takie klimaty fantasy i nie odstarasza mnie to jakoś :)

house90

wychowany na Star Trekach, Star Gateach i Xenie i Herculesie mnie też nie przeszkadza to zupełnie :D

RadoslawKamil

Nie porównuj Star treków z Xeną i Herkulesem , Star trek to scenariusz na wysokim poziomie i całkiem dobra treśc moze wyidealizowana ,ale dobra i nie głupia. Herkules I Xena to zupełnie co innego. Star treki kocham , Xeny nienawidze i Herkulesa ,startrek zahacza o Szekspira i prądy filozoficzne szeroko rozumiane a Herkules to scenariusz dla idiotów ,dwa odrebne swiaty dla dwóch róznych grup odbiorców.

Ami_656

... ale z podobnym podejściem do scenografii. ;)

No dobrze. Czasami Star Trek potrafił zrobić coś z niczego.

Z resztą się zgodzę.

Ami_656

I nie idiotów bo to Mitologia większość jest np. w Herkulesie ale idiota to Ty jak tego nie wiesz, a Star Trek to gówno wymyślone kompletnie.

boli_ma_bolec

chyba mało i wesz o mitologi, przestań sie osmieszac, kiedys wyszedł taki cykl mitologiczny w czarnych okładkach w bibliotekach są, radze sie zaopatrzyc i przeczytac, ja przeczytałam co do ciebie to watpie , pewnie cała twoja wiedza pochodzi z tego serialu i internetu

Ami_656

Ahhahqaha ośle hercules i xena są dużo lepsze od star treka

hercules38

nie sadze , kazdy lubi to co jest w stanie zrozumiec i pojąc, Star trek jest trudny w odbiorze i bardzo rozbudowany intelektualnie szczególnie TNG i DS9

Ami_656

I co ale jest gorszy fabularnie mniej ciekawy i ma mało znane postacie

hercules38

dla mnie star trek nie jest nudny, zawsze i wszędzie go moge , mnie nie nudzi za to Herkules i Xena mnie nudza, sa nudne dla mnie nie potrafie ich ogladac, denerwuje mnie w nich wszystko

Ami_656

Bo masz dZiwny I moZg I nie myslisz racionalnie

hercules38

chyba ty , jezeli prymitywny serial oceniasz jako fajny, mozna powiedziec jak ktos jest prymitywny lubi prymitywne produkcje

Ami_656

po 1 to nie jest prymitywny serial prymitywny jest twoj star treczek ktory jest duzo mniej popularny niz Hercules i Xena

hercules38

a ty dalej ciagniesz romowe , która nie ma sensu , to tez dobrze ot obie ie swiadczy,z mojej strony to koniec bo szkoda czasu na debilna rozmowe o niczym w moim przekonaniu bo herkules jest nic nie wartym serialem , paptki ja juz nie odpisze

Ami_656

bo gowno ie znasz gowniarzu za mlody jestes by skumac ludzie w tych czasach w tw wieku to debile maloletnie bez sily wal sie ze sw star piczowatym trekiem nara

house90

W latach 90 nie było biedy w takich serialach a tak kręcono bo technika poszła i wszystko inne sporo do przodu a kręcą teraz same gówna w 95% do tego kaleczą historie w filmach i wszystko inne, byle by były jakieś afekty bajery a reszta się nie liczy.

ocenił(a) serial na 3
RadoslawKamil

Niestety już po pierwszej scenie w karczmie widać, że jest to po prostu niskobudżetowy gniot. Walka z rycerzami laska jednego powala powala podmuchem powietrza, bo widać, że go w ogóle nie trafiła, kolejnego pacnięciem w zbroję kijkiem udającym miecz, a kolejnego ciosem pięścią w zakuty łeb :) i ja się pytam WTF? BTW Xena przy tym, to arcydzieło.

mr_oziu

ten serial mi przypomina fanowskie produkcje ze świata Star Trek lub Star Wars. straszny badziew.....

ocenił(a) serial na 3
marek_molenda1

Fakt. Strasznie słabe coś. To CW, ale żeby zrobić coś takiego... Przecież to kino klasy B, albo nawet C. Ciekawie jaki mieli budżet.

ocenił(a) serial na 8
marek_molenda1

Święte słowa, święte słowa badziew jakich mało po co w ogóle coś takiego robią zamiast włożyć ze 200 milionów i zrobić jakiś porządny serial z zarąbistymi efektami specjalnymi i oskarowymi gwiazdami co potrafią grać jak należy przecież na samych biletach do kina zarobią więcej ...a nie sorry to nie film kinowy co przynosi 2 miliardy dochodu jak jakieś gwiezdne wojny czy avendersi ale wam się chyba tak wydaje ;)
Ile waszym zdaniem taki serial zarabia na sprzedaży gadżetów? Wydaje wam się że na sprzedaży głupich podkoszulków czy kubków z podobiznami bohaterów albo z nazwą serialu można zarobić dość żeby nakręcić serial na poziomie hollywoodzkich superprodukcji? Oczywiście jest jeszcze sprzedaż dvd/bluray ale to kupuje tylko pewien nieliczny procent tych widzów którym się serial spodoba (bo po co kupować coś co się już obejrzało i można ponownie obejrzeć jak będą nadawać powtórki) no i wiadomo każda telewizja ma abonament tylko ile taka telewizja może mieć z takiego abonamentu patrząc po polskich pakietach w których jest z 50 kanałów za 50zł to pewnie w takiej ameryce jest podobnie i mają jakiegoś dolata od klienta albo i mniej (tak wiem za hbo czy canal+ płaci się więcej ale ja się nie znam na amerykańskich telewizjach i nie wiem ile kosztuje takie the CW i ile kanałów jest w pakiecie po prostu robię przykład) to ilu takich klientów mogą mieć 10 milionów? pewnie nie więcej, to co to jest 10 milionów zielonych na miesiąc a nawet jak by i to było ze 20 milionów a nawet więcej to przecież niewiele, taka telewizja zatrudnia masę ludzi którym musi płacić a i za prawo do nadawania sygnału trzeba zapłacić. Jasne są jeszcze reklamy chociaż ja nie wiem czy akurat CW nadaje reklamy (ja z Polski a nie z USA to skąd mam wiedzieć, w internecie reklam nie ma) oczywiście gdyby wywalili całe swoje dochody w jeden serial to pewnie zrobili by coś zarąbistego ale jeszcze nie słyszałem o tak głupim pomyśle żeby jakaś stacja nadawała na okrągło przez cały rok 10 odcinków jednego serialu wierząc że znajdą się kretyni co to będą oglądać bez ustanku a wy? ;) Kasę trzeba więc podzielić i mamy kilka kiepskich seriali zamiast jednego dobrego a jak wam to nie pasuje to po kiego grzyba oglądacie seriale? Idźcie do kina na Avengersów i stulcie japy albo zamiast narzekać że sobie obejrzeliście coś za darmochę lub za 2 złote (bo ameryka ma wydawać miliardy żeby polaczki miały co oglądać waszym zdaniem) złóżcie się na jakiś mega serial i se go nakręćcie na pewno zobaczycie jakie to łatwe ...100-200 milionów myślę powinno styknąć żeby zaspokoić wasze wysublimowane wymogi odnośnie efektów specjalnych i gry aktorskiej xD
Jasne że to nie majstersztyk ale mnie się podoba, jasne że ma kiepskie efekty specjalne ale który serial takich nie ma? jak się obejrzało Avengersów czy inne wypełnione po brzego efektami specjalnymi hity z kina to każdy serial wypada słabo pod tym względem... dla mnie osobiście serial może mieć nawet gości w gumowych kostiumach takich jak w power rangers byle by miał ciekawą historię bo dla mnie historia którą serial opowiada jest najważniejsza a nie efekty specjalne ;)

Spicke

oj tam oj tam. Ja na efekty i aktorów w serialach tv jakoś uwagi nie zwracam. Ważne żeby wciągało historią i była dobra zabawa. A ten serial się rozkręca, widać,że aktorzy też się docierają i jest fajna chemia i widać,że kręcenie serialu fantasy to dla nich zabawa. A że budżet niski to masz rację,że nie każdy serial ma kasy i propagandy jak GoT.

Spicke

stary, napisałeś jakiś essej i nie masz racji. producent serialu Outpost czyli stacja CW, ma na swoim koncie sporo dobrych produkcji serialowych jak choćby cała seria Arrowvers, Supernatural, The 100, iZombie, Riverdale, Jane The Virgin i kilka innych . To dowód na to , że potrafią kręcić zacne seriale, na które nie trzeba wydawać 200 ml dolców. a ten serial to jak pisałem badziew, który wygląda jak nakręcony przez jakieś kółko teatralne z lichego collegu...
To nie znaczy , że odmawiam komuś prawa do oglądania i lubienia tej produkcji i ja to szanuje. Gusta są różne. Nie zmienia to jednak faktu, że ten serial to amatorszczyzna ....

ocenił(a) serial na 8
marek_molenda1

Cóż mogę rzec lubię się rozpisywać :)
Może trochę źle się wyraziłem, nie chciałem obrazić stacji CW i jestem oddanym fanem wspomnianych przez ciebie Supernatural i izombie (lubię też część seriali wchodzących w skład Arrowvers) ale sam przyznasz że efekty specjalne nie są tam na jakimś szczególnie wysokim poziomie a wynika to z braku kasy na lepsze efekty a nie z tego że im się nie chce albo że nie potrafią i podobnie jest z fabułą jak by nie musieli się ograniczać przez niski budżet to scenarzyści też by mogli ponieść wodzę fantasy i napisać lepszą historię i podobnie jest w przypadku the outpost jak by kasa była to by lepsze efekty były i lepsza historia. W przypadku Supernatural to nawet nie jedną postać uśmiercili z tego co mi wiadomo bo fankom Sama i Deana nie przypadła do gustu przez co ucierpiała fabuła serialu ale muszą dbać o widza bo jak fanki odejdą to nie będzie kasy i serial trzeba będzie zakończyć xD

Nie twierdziłem że odmawiasz prawa do oglądania, masz prawo nie lubić i wyrazić swoje zdanie ale tak to już jest że jak nam się coś podoba a ktoś to krytykuje to nas to wpienia ...fani już tak mają, sorry ;)

Spicke

Wiadomo tresc jest najważnejsza bo Avatara nie da sie oglądac , tresci nie ma tylko efekty, ale czy tutaj treśc jest taka fajna? dopiero pierwszy odcinek i zobaczymy mi na razie w miarę sie spodobało.

ocenił(a) serial na 8
RadoslawKamil

elfką? wydawało mi się że jej lud zwany jest "czarna krew" ale może się przesłyszałem ...dziwaczne uszy=elf xD

Spicke

napisałem to w cudzysłowiu ;D Dlatego,że to fantasy i się z elfami kojarzyło.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
mp65warka

Ubliżanie komuś, bo pomylił jedną literkę nie świadczy najlepiej o Twoim poziomie. Jeśli coś takiego Cię irytuje to polecam wypić jakieś ziółka na uspokojenie.

użytkownik usunięty
mp65warka

rotfl jaki patus xD

ocenił(a) serial na 1
RadoslawKamil

Porównanie do "Xeny" jest komplementem dla tego gniota!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones