6 odcinków
7,9 6 750
ocen
7,9 10 6750
6 586
chce zobaczyć
7,9 10
ocen krytyków
{"rate":7.9,"count":10}
{"type":"film","id":807020,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/serial/I+Know+This+Much+Is+True-2020-807020/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum serialu To wiem na pewno
 • matenigmat ocenił(a) ten serial na: 10

  Na tle innych dzisiejszych seriali - dzieło sztuki. Pięknie przedstawiona historia pełna zawiłości i wydawałoby się losowych zdarzeń, na końcu pięknie rozwikłany supeł zbieżności. Serial w naprawdę piękny sposób pokazuje jak wpływamy na innych i jak zdarzenia z przeszłości wpływają na nas.

  Pokazuje też czym jest prawdziwy dramat wręcz graniczący z tragedią, jednak posiadający w tle migoczący płomyk jakiejś nieokreślonej nadziei która nigdy nie nadchodzi. Problemy głównego bohatera Dominika wydają się piętrzyć, jeden za drugim, lecz on nie przestaje żyć i dążyć do zrozumienia kim naprawdę jest.

  Jeśli dla kogoś ten serial jest "za ciężki" to mam dla was dziwną wiadomość - macie za lekko w życiu ;) bo takie rzeczy dzieją się codziennie, niektórym cały czas, dlatego czesto ludzie tlumaczą to "fatum" albo jakąś klątwą. Bo jak inaczej można nazwać taki zbieg za zbiegiem niewygodnych okoliczności zderzających się w Nas?

  10/10 i do ulubionych. Polecam obejrzeć każdemu zwłaszcza tym którzy nie mieli styczności z chorobami psychicznymi i ich następstwami.

 • K_A_T ocenił(a) ten serial na: 9

  matenigmat Bardzo dobry komentarz, dzięki!
  Ten serial ciężki może być nie tylko dla tych, którym wiedzie się w życiu „za lekko”. On jest tak do głębi ciężki, a po skopaniu emocji postanawia jeszcze pogruchotać kości.
  Oglądałam wiele ciężkich filmów czy seriali, ale w taki sposób - chyba żadnego!

 • HighRisk ocenił(a) ten serial na: 8

  K_A_T Coś więcej na temat pozostałych produkcji z takim gęstym klimatem? Mi oprócz tego dzieła przychodzi od razu na myśl The Leftovers, który jest dla mnie arcydziełem, topem najwyższych lotów jeśli chodzi o seriale. Chętnie nadrobię pozostałą listę co oglądałeś, być może któryś z nich już widziałem. Czekam na odpowiedź

 • mago_81 ocenił(a) ten serial na: 8

  HighRisk Highsrisk Ostre przedmioty, Patrick Melrose.

 • HighRisk ocenił(a) ten serial na: 8

  mago_81 Ostre przedmioty czytałem i widziałem, a coś jeszcze śmiało wrzucajcie

 • aklekot ocenił(a) ten serial na: 7

  HighRisk Jak nie widziałeś, to Olive Kitteridge.

 • HighRisk ocenił(a) ten serial na: 8

  aklekot Dzięki, ale już gdzieś z rok temu obejrzane. Ciężko będzie chyba równie dobrego znaleźć.

 • maria_barwicka ocenił(a) ten serial na: 9

  matenigmat Zgadzam się ze wszystkim. Serial mnie strasznie poruszył, zwłaszcza siła głównego bohatera i jego miłość do brata mimo że przez niego tak naprawdę nie udało mu się nigdy osiągnąć czegoś trwałego. Ból w jego oczach za każdym razem mówi wszystko.

 • tzn_xenna ocenił(a) ten serial na: 8

  maria_barwicka "do brata mimo że przez niego tak naprawdę nie udało mu się nigdy osiągnąć czegoś trwałego". Oj, czy na pewno skończyłaś cały serial? bo uważam, że puenta jest dokładnie odwrotna niż piszesz :)

 • maria_barwicka ocenił(a) ten serial na: 9

  tzn_xenna Jasne że zrozumiałam przekaz, może źle się wyraziłam. Chodziło mi bardziej o czas, w którym jego brat jeszcze żył. Kiedy jego życie się sypało a on i tak miał do niego tylko i wyłącznie miłość. Mimo że to trochę przez doświadczenia z nim, było mi ciężej utrzymać małżeństwo oraz związek z nową dziewczyną.

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten serial na: 9

  matenigmat Panie Jezu, dziękuję Tobie żeś w zalewie lewackich rzygowin z Netflixa zesłał ten serial, który z wielką przyjemnością mogłem obejrzeć!

  Serial o życiu, bez nachalnej propagandy, bez wulgarności, który jednak potrafił w sposób wyważony postawić trudne kwestie, ale i zmierzyć się widzowi z nimi jak człowiek, a nie jak tresowane, bezmózgie bydlęcie, któremu jedynie słuszne treści pcha się na siłę szuflą do pustej czaszki.

 • Brat_Pit ocenił(a) ten serial na: 9

  Dzięki, już wiem że obejrzę!

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten serial na: 9

  Brat_Pit Po wszystkim podziel się wrażeniami :-)

 • Brat_Pit ocenił(a) ten serial na: 9

  Obejrzałem i w 100 procentach podpisuję się pod tym, co napisałeś o tym serialu, w zalewie efektownych wydmuszek ten serial jest jak zbawienie, jak ulewa podczas suszy... Dziękuje ci za to, że zachęciłeś mnie swoim wpisem do jego obejrzenia. Pozdrawiam!

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten serial na: 9

  Brat_Pit Bardzo się cieszę, że miałem okazję polecić coś wartościowego - co staje się obecnie bardzo trudne - a do tego jeszcze podzielasz moją opinię w tym zakresie.

  Skądinąd "efektowne wydmuszki" też lubiłem sobie od czasu do czasu obejrzeć, problem jest jednak w mojej ocenie taki, że są one co raz mniej efektowne, za to w zatrważającym tempie co raz bardzie puste.
  Nie chodzi mi tu bynajmniej o jakieś imponderabilia ;-) a po prostu o fakt, że cały scenariusz i narracja krojone są po prostu pod kompletnie zaburzonego debila. Hitlerowska, sowiecka i PRL-owska propaganda zaczyna mi się na tym tle jawić zaledwie jako kino moralnego niepokoju... ;-)

 • Właśnie mam zamiar go obejrzec ze względu na wiele pozytywnych opinii oraz niesamowitej kreacji Marka Ruffalo.

 • ijon666 ocenił(a) ten serial na: 8

  matenigmat Świetny serial, choć oczywiście nie jest to historia lekka i przyjemna. Ruffalo w podwójnej roli zasługuje na wszystkie nagrody tego świata.