Totalna katastrofa: Woodstock ’99 (2022)
2022 Totalna katastrofa: Woodstock ’99 2022, Odcinek 1

Co tu się odje**ło?

How the F**k Did This Happen? 45m
7,2 118
ocen
7,2 10 1 118
Totalna katastrofa: Woodstock ’99
powrót do forum 1 odcinka

W pierwszym odcinku pada stwierdzenie, że na psychikę uczestników Woodstock'99 mógły mieć wpływ filmy. M. in, Fight Club. Pytam się jak oni to rozkminili skoro Fight Club miał swoją premierę kilka miesięcy później?

ocenił(a) serial na 8
kazik_21

Ja to zrozumiałem tak, że obrazował stan psychologiczny młodzieży z lat 90

kazik_21

też na to zwróciłem uwagę - Fight Club nie dość że miał premierę po Woodstocku, to dużą popularność zyskał dopiero z biegiem lat, gdy rozpowszechnił się na VHS. W kinach film był kasową klapą (polecam sprawdzić wyniki box officu) i w 99 roku nawet w stanach relatywnie mało ludzi go znało

kazik_21

W tym samym momencie mówią też o „American Pie”, które weszło do kin dwa tygodnie przed Woodstockiem, więc przez ten czas nie mogło wywrzeć takiego wpływu na uczestników. Ale jasno jest w tej scenie powiedziane, że te filmy były odbiciem swoich czasów, wzorców, z jakimi w latach 90. miała do czynienia amerykańska młodzież. Wymieniono je jako popkulturowe, dobrze zrozumiałe odniesienia do końcówki lat 90. dla osoby mogącej tych czasów nie pamiętać, a nie stwierdzenie, że to one były bezpośrednio odpowiedzialne za takie, a nie inne zachowanie.

kazik_21

Manipulujesz, co już inni ci wytknęli. Jest powiedziane, że te filmy były odzwierciedleniem panujących nastrojów, a nie, że przyczyniły się do tego, co się na Woodstocku '99 wydarzyło. Robisz dramę na siłę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones