PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98878}
8,0 3 359
ocen
8,0 10 1 3359
Trigun
powrót do forum serialu Trigun

w stylu zapoznania sie z zarysem fabuly itd, itp i bardzo sobie takie podejscie teraz chwale, bo dzieki temu na samym poczatku zaliczylem opad szczeki i tak tez sie utrzymalo az do samego konca. Niesamowicie skonstruowane i zdecydowanie zmuszajace do przemyslen pacyfistyczne anime. Mus dla fanow klimatow postapokaliptycznych, westernow, jak i dla tych, ktorzy szukaja w tego typu rozrywce unikatowych przezyc

Suchman

I to jest dla mnie świetna rekomendacja. Idę oglądać.

ocenił(a) serial na 10
Suchman

zgadzam się w 100%.
nie znam mangi, więc kiedy w me łapki wpadła seria, myślałem że to jakaś lekka opowieść przygodowa. pierwszych kilka odcinków tak dokładnie się zachowuje, ale w perfekcyjny sposób dawkowana fabuła sprawia, że człowiek nie jest w stanie oderwać oczu, i musi obejrzeć następny odcinek! właściwie wszystko tutaj jest idealne do naśladowania. fabuła? główny wątek FENOMENALNY POMYSŁ, wypełniacze też niezgorsze. jeżeli ktoś martwi się filozofią, to w innych seriach pojawiają się tak zawiłe wątki, że aż diabli wiedzą o co chodzi. tutaj? jest ona prosta aż do bólu (dosłownie; ale oczywiście nie widza). kreska? bardzo dobra, często oszczędna, ale nigdy niechlujna; ogólnie przyjemna dla oka. dźwięki? jak zwykle świetni seyiu (angielski dubbing jak zwykle słaby); nie ma tu cykad ani przejazdów kolejowych, co jest plusem. muzyka? całe spektrum gatunków, które można by spotkać na 'dzikim zachodzie'; elektroniczne break-core przeplata się z jazzem i muzyką którą można nazwać 'redneck'... ale i tak wszystko przyćmiewa dosłowny BRYLANT w ścieżce dźwiękowej, czyli piosenka śpiewana przez Ayę Hisakawę (Rem) "Sound Life". hipnotyzująca, uzależniająca, cudna, idealna. zaliczam ją do panteonu najpiękniejszych utworów, jakie w życiu słyszałem.
idzie się wzruszyć, a istoty bardziej uczuciowe - na pewno będą płakać (końcówka 23 odcinka + "Knockin' on heavens door" Dylana = morze łez)

Trigun daleko w tyle zostawia praktycznie wszystkie filmy i seriale SF, które powstały 'na zachodzie'. 10/10 + do ulubionych.

ocenił(a) serial na 9
iron_marcin

Twoja recenzja jest strzałem w dziesiątkę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones