PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800464}

Troja: Upadek miasta

Troy: Fall of a City
3,9 2 125
ocen
3,9 10 1 2125
Troja: Upadek miasta
powrót do forum serialu Troja: Upadek miasta
grubson69

To nie serial oparty na faktach czy choćby zainspirowany prawdziwą historia. Nigdzie nie ma o tym wzmianki. Mi się podoba ta wizja.

grubson69

Od razu zaznaczam że nie jestem rasistą i nie przeszkadza mi widok czarnoskórych w filmach, ale jako że od dzieciństwa interesuje się starożytną Grecją to nie mogę ścierpieć takiej parodii dzieła Homera. Wykonanie jest nawet dobre, ale to, że Murzyni, którzy mimo wszystko byli niewolnikami w starożytnej Grecji, stanowią 2/3 armii greckiej i trojańskiej, przerasta moje pojęcie. Gdyby było ich kilku, może kilkunastu to by w niczym nie przeszkadzało, ale czemu aż tylu?!

grubson69

Czyli nie wart oglądać?A co do tego czarnego Achillesa.To nie można mieć pretensji z tego względu że ten serial byłyb zbojkotowany gdyby nie było ,,kolorowych" aktorów.Pamietajcie że to BBC.Tam musi być tak

Oczkins_92

No tak... przecież BBC to skrót od Big Black C..k :)
"...nie można mieć pretensji" - to tylko zmienia adresata tychże pretensji:)

Nie dobrze, że tak to wygląda, że twórcy coś muszą. Pomyślmy co by było, gdyby robili "Vikingów". Jedni tu piszą, że mogą, inni że muszą, ale poruszana jest tak naprawdę jedynie kwestia, czy powinni. Wiadomo, że mogą, bo nikt twórcom niczego bronić nie będzie - to ich dzieło. Niestety w krzywym zwierciadle. Przypominam, że Wojna Trojańska nie jest ich "dzieckiem". Niech sobie robią co chcą, ale potem się nie dziwią, że efekt jest taki, jak w przypadku czyjegoś wielkiego hitu i ich słabszego covera. Żeby chociaż serial był tak epicki, jak film "300"... ale nie jest. Rozmowy są niejednokrotnie drętwe, bez polotu, napisane w dość prosty sposób. To epopeja do jasnej cholery! Tzn. Wojna Trojańska, nie ten serial. To po prostu... "serial oryginalny":)

Niektórzy próbują bronić tego serialu, powołując się na fikcyjność postaci. No sorry, ale jakoś nie widzę czarnoskórego Wotana, Thora, czy Tyra w Asgardzie - a przecież to taka sama fikcja. Niektóre zmiany po prostu godzą w klimat przedstawianego obrazu.

Jeszcze inni fanatycznie doszukują się rasizmu i innych rzeczy, ale to już ich własne problemy i sami muszą się z nimi uporać:)

grubson69

Pewnie ma białą stopę.

grubson69

Tak myślałam że będzie jazgot. A niebieskooki Parys Ci nie przeszkadza? Wiesz chociaż gdzie leży Troja? Jakieś przypuszczenia co do odcienia skóry, koloru włosów, koloru oczu? Nie? Ojej ... Bladzi z północy Trojan grają...
Co za hipokryzja.

menysek

Mija 4 lata od wejścia serialu a ja dopiero dziś skończyłem go oglądać i pomyślałem że tu zajrzę i trafiłem na Ciebie.Niebieskooki Parys? A cóż w tym dziwnego? Jak najbardziej! A dlaczego? Troja? Tak, Azja mniejsza ale Ty zapewne myślisz że te tereny wtedy były zamieszkane przez dzisiejszych Turków!Niestety nie,były zamieszkane przez Greków do których historycy także zaliczają Trojan i tyle z mojej strony!

Zenobiusz_Golibroda

Tak, Grecy są na potęgę niebieskoocy. I mają blond włosy :)

menysek

Achilles miał białych rodziców i nagle jest czarny? - Super!

grubson69

Anglosasów jakos nie razi zwracanie się per"black" to czemu u nas byłoby to pejoratywne?? A slowo murzyn pochodzi od słowa maurusczyli czarny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones