Trzynaście powodów
powrót do forum 1 sezonu

1. Zdjęcie zrobione przez Justina, po którym zaczęto uważać Hannah za łatwą i puszczalską.(Zdjęcia nie rozesłał Justin tylko Bryce,ale Justin je pokazał i nie przeprosił za to Hannah)
2. Jessica bezpodstawnie oskarżyła Hannah o próbę odbicia jej Aleksa.(Jeszcze wcześniej zerwała z nią przyjaźń gdy zaczęła z nim chodzić)
3. Aleks stworzył listę najlepszych i najgorszych dziewczyn w szkole.(Chciał w ten sposób upokorzyć Jess bo nie chciała się z nim przespać, Hannah została wybrana najlepszą, co spowodowało że wszyscy ją obczajali)
4. Tyler prześladował ją i robił jej zdjęcia.(Był w niej zakochany)
5. Courtney zrywa z Hannah znajomość gdy wychodzi na jaw zdjęcie ich pocałunku.(Courtney boi ujawnić się że jest lesbijką)
6. Marcus umówił się z Hannah w walentynki i chciał sprawdzić czy plotki o tym że jest łatwa to prawda.
7. Zachowi podoba się Hannah mimo to ona go odrzuca.
8. Ryan publikuje w gazetce szkolnej bez zgody Hannah jej intymny wiersz(tak naprawdę chciał dobrze bo uważał że ma talent do pisania)
9. Justin pozwolił aby Bryce zgwałcił Jessice(Hannah była tego świadkiem i również na to pozwoliła)
10. Sheri przewraca znak stop,przez którego brak później ktoś ginie.(Boi się przyznać, ponieważ jechała autem ojca)
11. Clay zostawia ją w momencie kiedy go potrzebowała(Hannah powiedziała mu oby zostawił ją samą)
12. Bryce ją zgwałcił(Bryce uważa że jeżeli dziewczyna nie prostestuje to znaczy że tego chce)
13. Hannah dała sobie ostatnią szansę i udała się do Kevina Portera po pomoc, jednak on jej nie udzielił(Hannah nie powiedziała wprost że chce popełnić samobójstwo)

Nie wszyscy chcą ujawnić kasety, aby ukarać Bryca za to co zrobił Jess i Hannah oraz powstrzymać go przed tym co może jeszcze zrobić. Justin dużo zawdzięcza Brycowi i nie chce tego zrobić, dopiero pod koniec zmienia zdanie. Jessica gdy dowiaduje się prawdy, boi się o tym powiedzieć. Natomiast Courtney i Marcus boją się o swoją reputacje. Reszta jest za ujawnieniem kaset pomimo że również się na nich znajdują.

Frano1948

Piękne kompletne pominięcie aspektu psychologicznego. Jeśli chcesz wiedzieć czemu Hannah nie przerwała gwałtu to wyobraź sobie, że ktoś na twoich oczach próbuje zadzgac człowieka i jest sprawniejszy i silniejszy od ciebie. Jeśli nie pójdziesz pod nóż to znaczy, że pozwoliłeś na to by zadzgano tego człowieka. W tym wypadku ja osobiście bym się bała, że Bryce mnie zabije, że byłam tego świadkiem. Zbyt trzeźwy to on nie był. Słyszałeś w ogóle o czymś takim jak lęk? Byłeś kiedyś sparaliżowany strachem? A umiesz się cieszyć? A umiesz być smutny? A umiesz się zdenerwować? Czy jesteś zwykłym socjopatą niezdolnym do żadnych uczuć? Nawet Dexter Morgan wykazywał więcej zrozumienia, ale do tego potrzeba wiedzy nt. psychiki ludzkiej. Jak się zagłębisz w tym temacie to zdasz sobie sprawę, że ta twoja punktacja to zwykła wydmuszka bez żadnego merytorycznego pokrycia, bo kompletnie pominąłeś to co najważniejsze w tym serialu.

Marcysia_18

Zgadza się, w swojej wypowiedzi pominąłem aspekt psychologiczny ale taki był mój zamysł, chciałem wypisać tylko suche fakty. Jeśli chodzi o punkt 9 to nie oceniłem zachowania Hannah jako złe, napisałem jedynie fakt, że Hannah była tego świadkiem i pozwoliła na to. I nie, nie jestem socjopatą.

Frano1948

Bryce powinien siedzieć za podwójny gwałt

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones