PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=725199}
8,0 25 333
oceny
8,0 10 1 25333
8,6 20
ocen krytyków
Twin Peaks
powrót do forum serialu Twin Peaks

W razie jakby ktoś chciał zacząć przygodę z Twin Peaks to wypisuję kolejność co się ukazało, może się komuś przyda.

S - serial, K - książka, F - film

Twin Peaks
S | Sezon 1 (1990) 8 odc
S | Sezon 2 (1990-1991) 22 odc
K | The Secret Diary of Laura Palmer (1990)
F | Fire Walk With Me (1992)
F | FWWM: The Missing Pieces (2014)
K | The Secret History of Twin Peaks (2016)
S | Sezon 3 (2017) 18 odc
K | The Final Dossier (2017)

Wingo

książka The Final Dossier ma mieć premierę 31 października, w Polsce nie wiadomo dokładnie jeszcze

ocenił(a) serial na 8
Wingo

Witam, jak już jesteśmy w temacie książek, to mam wia­domość do wszyst­kich fanów Lyn­cha oraz wiel­bi­cieli czy­ta­nia. Napi­sa­łem książkę”W Odmę­tach Deli­rium”, którą można nabyć w każ­dej księ­garni online. Jest to mój debiut na rynku lite­rac­kim i jak wia­domo, nie jest łatwo dotrzeć do odbior­ców. Stąd, mię­dzy innymi piszę tutaj.
Powieść, jak wspo­mnia­łem wcze­śniej, kli­ma­tem przy­po­mina twór­czość Davida (choć nie dosłow­nie), ponie­waż oso­bi­ście jestem jego fanem, chcia­łem stwo­rzyć coś, o czym się będzie dys­ku­to­wało, co będzie zmu­szało do myśle­nia. Jest zabawa cza­sem, nie­do­po­wie­dze­nia, nie­ty­powe zakoń­cze­nie, które należy wyła­pać w odpo­wied­nim momen­cie. Trzeba być sku­pio­nym, nie jest to bowiem książka na zmę­cze­nie. Według ocen i opi­nii czy­tel­ni­ków jest wcią­ga­jąca, i czyta się ją bar­dzo szybko, jed­nakże trzeba zacho­wać czuj­ność. Osta­tecz­nie czy­tel­nicy są podzie­leni – choć oce­niają wysoko – na lubimy czy­tać śred­nia ocen, to 8.07. Jedni zro­zu­mieli, co stało się z głów­nym boha­te­rem, dru­dzy nie, co mnie rzecz jasna raduje, ponie­waż taki był zamysł od początku.
Tak więc, chciał­bym zachęcić do prze­czy­ta­nia i podzie­le­nia się swoją opi­nią, gdyż bar­dzo cenię sobie zda­nie czy­tel­ni­ków oraz w razie potrzeby, roz­wie­wam wąt­pli­wo­ści. Poz­dra­wiam,
Sylwester Burzych

użytkownik usunięty
Wingo

Dzięki wielkie za podsumowanie.

Wingo

Czy "Fire Walk With Me" - nie jest to czasem prequel? Skoro opowiada jak przeczytałem na internetach o ostatnich dniach Laury to powinien byc jako pierwszy....

moscu

To jest prequel ale obejrzenie go przed serialem psuje zagadke na ktorej sie opiera caly serial, nie polecam ogladania tego w ten sposob

Wingo

tak zrobię bo właśnie kończę 2 sezon ;-)

moscu

O to fajnie ze sie komus przydalo
Tak poza tym polecam przeczytac dziennik Laury przed filmem bo on konczy sie mniej wiecej tam gdzie zaczyna sie film

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones