PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=108246}
5,9 6 275
ocen
5,9 10 1 6275
6,7 3
oceny krytyków
Tygrysy Europy
powrót do forum serialu Tygrysy Europy

Parę słów odnośnie serii 2

użytkownik usunięty

Już w kwietniu 2001 czyli blisko 2 lata po nakręceniu serii 1 w "Zyciu na gorąco" pojawiła się pierwsza informacja, że pan Jerzy Gruza zamierza kontynuować ten świetny serial. Jednak z powodu jakichś tam niedomówień trzeba było na nią czekać aż 4 lata. I gdy w zeszłym roku w pierwszym majowym wydaniu "Super Expressu" pojawił się artykuł, że 2 seria została wreszcie nakręcona, pomyślałem - nareszcie. Ale gdy go przeczytałem przeżyłem niemałe rozczarowanie (myślę, że tak jak większość wielbicieli tego serialu). Dowiedziałem się, że Paweł Deląg nie zagrał już w niej, w ogóle postać Jacka zniknęła bez słowa wyjaśnienia - mogli chociaż znaleźć kogoś innego do tej roli. Grana przez Agnieszkę Wagner Monika pojawiała się sporadycznie, ba nawet w 1 odcinku niby porzuciła pracę. Co jeszcze hmmm... spójrzmy na obraz i charakter. 2 seria przypominała z lekka sitcom. W 1 serii jeśli w odcinku powstawał jakiś wątek to w następnym rozwijał się, w 2 zaś praktycznie w każdym odcinku było co innego. Oprawa muzyczna też pozostawia wiele do życzenia. To wszystko sprawiało, że oglądało się ją z dużo mniejszym zaangażowaniem. Ale miała też plusy m.in. to, że nie straciła swojego satyrycznego charakteru i nie brakowało zabawnych sytuacji.
Oczywiście 1 seria też miała swoje minusy - ostatni odcinek nie bardzo panu Gruzie wyszedł. Za dużo czasu zostało poświęcone temu służącemu Janowi granego przez Wojciecha Pokorę. Przeciwko panu Pokorze nic nie mam, ale ta postać Jana była niesamowicie nudna. W ogóle obie serie tak jakoś dziwnie się zakończyły. Podsumowując obie serie: 1 ocena 8 na 10, 2 ocena 5 na 10.

użytkownik usunięty

druga seria Tygrysów to najgłupszy serial jaki widziałem. teraz TVP2 powtarza na szczęście pierwszą serię i to z dźwiękiem Dolby Surround - poezja :)

użytkownik usunięty

Hmmm, ostra krytyka, ale moim zdaniem dało się oglądać. Chyba wszyscy, którzy ogladali ten serial twierdzą, że 2 seria jest gorsza od 1, ja się z tym zgadzam, bo tak ostatnio jest - jak zrobią kontynuację jakiegoś filmu czy serialu, to zawsze jest gorsza od pierwowzoru (kiedyś było odwrotnie). Co seria, to zaraz pełno nowych twarzy i zupełnie inaczej się coś takiego ogląda. Ale i tak wolę oglądać to niż jakieś tam szmiradła typu "Złotopolscy", "M jak Miłość", czy "Na Wspólnej".

Heh, no pierwsza seria była wyśmienita a druga seria to już w ogóle inne klimaty no i obraz był nagrywany chyba innymi kamerami bo wyraźnie się to różniło od siebie... no i niby taki szczegół ale już nie oglądało się tak samo.
Jak będą jeszcze raz dawać serial od początku to na pewno znów będe go oglądać. Jakby dawali jeszcze raz to powiadomcie tutaj na forum ! Pozdrawiam.

Axel

Nie oglądałem "Tygrysów" wcześneij, dopiero teraz, a i to wyrywkowo (jak się trafi). Mam więc dystans do sprawy i musze stwierdzić, że o ile pierwsza seria mogła jeszcze ujść (w tłoku), to druga jest kompletnym kiczem na poziomie marnego sitcomu. Widac słaby scenariusz dostał bardzo niski budżet, stąd też przepotworne dłużyzny w postaci tasiemcowych dialogów w jednym wnętrzu. Niestety, Jerzy Gruza, do którego miałem zawsze wiele sympatii, dał tym obrazem "ciała" i powinien spróbować jeszcze zrehabilitować się na finał swojej twórczości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones