PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=140079}

Ulisses 31

Space Legend Ulysses 31
7,8 1 168
ocen
7,8 10 1 1168
Ulisses 31
powrót do forum serialu Ulisses 31

Gdy ten serial leciał na Dwójce, miałam ze 3-4 lata i mało z niego rozumiałam, niemniej obok oglądanej później na angielskojęzycznym Cartoon Network, równie mało zrozumiałej „Szagmy i zaginionych światów”, oraz teledysku do „Sadeness” Enigmy, robił na mnie wielkie wrażenie klimatem – nieskończoność i pustka świata przedstawionego mocno wpływały na moją wyobraźnię. Moje obecne wyobrażenia bezkresu oraz otchłani na sto procent mają korzenie w percepcji tych trzech produkcji.

Gdy później „Ulissesa” puszczało Fox Kids, miałam z 12 lat i już nie robił na mnie tak dużego wrażenia, niemniej oglądało mnie się go przyjemnie :)

ocenił(a) serial na 10
Gladka

Doskonale pamiętam odcinek z Syzyfem http://www.youtube.com/watch?v=DAZfw1eK3Yo. Jeszcze nigdzie, prawdę mówiąc nie widziałem tak depresyjnego zakończenia jak w tym odcinku.

timcer

o kurwa też to pamiętam :) ta bajka siedzi w głęboko w mojej głowie :)

timcer

hehe gdy zobaczyłem link który zapodałeś to też mi się przypomniał ten odcinek :) nawet pamiętam że gdy na polskim pierwszy raz wspomnieli mit o Syzyfie to pomyślałem "tak tak wiem o czym mowa" co było wyjątkowo przyjemnym uczucie gdyż nie byłem przykładnym uczniem ;)

ocenił(a) serial na 9
timcer

Wow, miałem tak samo. Przez dobrych 20 lat nawet nie pamiętałem tytułu tej bajki, ale odcinek z Syzyfem zawsze mi siedział w głowie.

TEN SERIAL ZASŁUGUJE NA REMAKE. Wysokobudżetowy, aktorski remake.

ocenił(a) serial na 8
Gladka

Masz racje ddy miałam ok 4 lat do głowy wleciały mi tylko obrazki a ulubioną postacią był telemach sporo czasu mi zajeło znalezienie tego serialu w necie po obejrzeniu stwierdziłam ze nie jest aż taki super i wspaniały jak mi sie kiedyś wydawał ale i tak to jeden z najlepszych
i rozwijających wyobrażnie seriali dla dzieci

Gladka

Heh. Nie spodziewalem sie, ze ktos jeszcze tak mocno odebrał i zapamiętał ten odcinek. Nawet wśród moich znajomych-rówieśników z dzieciństwa, wychowanych właśnie na angielskojęzycznym CN i Fox Kids mało kto Ulissesa kojarzy. Tak zajebisty klimat miała chyba tylko Gęsia Skórka i Eerie Indiana

użytkownik usunięty
kekoludek

He, ja uwielbialam to ogladac jak mialam te 10-11 lat, na rowni z Teknomenem, Johnny Questem i Motomyszami z Marsa to byla zdecydowanie moja ulubiona bajka! A nie jakies tam przeslodzone kucyki pony, tfu... :)

Co do bajek z dzieciństwa to mi utkwił w pamięci ''Papirus'' - To moje klimaty :)

ocenił(a) serial na 9
Gladka

Ja oglądałem w idealnym wieku podczas emisji na Dwójce, miałem 7 lat. Czyli i zachwyt był, a i jeszcze tego "zadartego nosa" nastoletniego jeszcze nie miałem ;) Odcinek z Syzyfem tkwił mi w pamięci kolejne 20 lat mimo że dawno zapomniałem jaki bajka miała tytuł. Niedawno udało mi się ją odnaleźć i - nadal jestem pod wrażeniem. Wiadomo, dzisiaj widać wszystkie typowe dla produkcji z tamtych lat głupotki i sztywną animację, ale oryginalność pomysłu nadal wznosi brew w zdumieniu. o niewielu produkcjach myślę w ten sposób, ale tutaj - bez dwóch zdań: ta bajka BŁAGA o remake.

ocenił(a) serial na 9
rozkminator

Nie da się tego zrmekować bo obawiam się że dzisiejsze remaki to za przeproszeniem kupa.

Jak coś to błagam o bardzo dobry remaster niech odświeżą te klisze do 4k, niech poprawią kolory i wyczyszczą dźwięk o tyle tylko proszę ale nie remake.

Gladka

Witam,
Czy ktoś ma namiary na wersję z dubbingiem albo chociaż z polskimi napisami? Chciałbym podsunąć tą bajkę synowi bo początkowo spodobała mu się wersja ang z YT ale szybko się zirytował nie rozumiejąc dialogów. Dziękuje za namiary.

ocenił(a) serial na 9
Piekar_MadirFakir

To będzie bardzo ciężkie bo znam teraz już tylko wersje podane na youtubie. Można jedynie spróbować tłumaczenia youtubowego jak jest.

Piekar_MadirFakir

na cda jest z polskimi napisami, ale także osobno napisy są na napi projekt

Gladka

Mi najbardziej utknął w głowie odcinek z władcą czasu. Właśnie przed chwilą odnalazłem ten serial i odcinek. Obejrzałem go. Ach te sentymenty... :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones