Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy (2022)
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy: Sezon 1 Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy Sezon 1, Odcinek 1

Cień przeszłości

A Shadow of the Past 1h 5m
5,2 3 990
ocen
5,2 10 1 3990
Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
powrót do forum s1e1

Mocne 2/10. Piękne lokacje, świetne efekty, ciekawa muzyka - może w kolejnych odcinkach będzie jeszcze lepsza.
Niestety cała reszta kuleje. Kolejny z nowożytnych seriali który skupia się nie na tym co trzeba. Historia którą próbuje nam opowiedzieć pierwszy odcinek nie trzyma się kupy, nie wciąga. Prezentacja bohaterów jest nijaka, a główna bohaterka nie da się lubić. Jedna mina, bezwzględna, nieprzyjemna.
Pozytywnie zaskakuje kontrowersyjny elf, w jego wykonaniu stoicka mina pasuje jak ulał. Wątek jego znajomości z lokalną zielarką jest chyba najprzyjemniejszy dla oka w tym odcinku.
Wielka szkoda, bo samo wykonanie pokazuje że mogliśmy właśnie być po odcinku serialu który by wypełnił pustkę po nieudanej końcówce Gry o tron, a mamy takie jakieś bez polotu nic.

ocenił(a) serial na 10
Jasak

Dla ciebie lepsze było...sharknado...

olcia271_filmweb

Nigdy nie oglądałem sharknado, ale może masz racje że jest lepsze.

ocenił(a) serial na 10
Jasak

Chodzi o to że ocena 2 jest nieadekwatna do skali. Oglądnij np. sharknado... I porównaj skalę przedsięwzięcia. Nawet jeżeli serial pierścienie władzy ci się nie podoba to zasługuje na wyższa notę ze względu na dźwięk, efekty, zdjęcia itp. Oceniaj całokształt.

olcia271_filmweb

A czy Ty rozumiesz, że jak się daje filmowi X z gatunku sci-fic ocenę 8, a innemu filmowi Y będącemu dramatem psychologicznym ocenę również 8, to nie oznacza , że oba filmy są tak samo dobre? To oznacza tylko tyle, że w swoich gatunkach zasługują na ocenę 8 i nie można porównywać ich między sobą. Ludzie ogarnijcie się, bo te wasze argumentu sprawiają, że wszystkie witki opadają...

olcia271_filmweb

Każda ocena jest subiektywna, i w każdej mojej ocenie podkreślam że efekty są wykonane bardzo dobrze, muzyka jest przyjemna dla ucha i dobrze dobrana a i z przyjemnością patrzy się na piękne widoki.
Ale co po pięknym wodospadzie (który na prawdę robi wrażenie), jeśli zaraz widzimy skaczącą elfkę która się trzyma na wbitym w lód sztylecie?
Co po pięknym widoku oceanu i otwierających się wrotach burzowych chmur jeśli zaraz widzimy płynącą wpław przez ocean elfkę?
Ta bardzo niska ocena to wypadkowa świetnych rzeczy które są przytłoczone rzeczami wykonanymi fatalnie.
W sumie to mi bardzo szkoda całej tej ekipy co wykonała swoją pracę profesjonalnie, tylko po to żeby ten piękny pociąg się rozbił o źle napisane dialogi i zły scenariusz.
Również uważam że twoja ocena jest nieadekwatna do skali, nawet jeśli Ci się bardzo podoba, to nie zasługuje na 10, ponieważ jest pełen wad.
Też nie oceniasz całokształtu.

Weź też pod uwagę że ich stać na więcej, patrz świetny Invincible, genialny Jack Reacher czy całkiem całkiem Terminal List.

ocenił(a) serial na 10
Jasak

Amazon mnie przekupił xd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones