PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10032052}

W imię boże: Wiara i kłamstwa

Naneun sinida: sini baesinhan saramdeul
6,5 298
ocen
6,5 10 1 298
W imię boże: Wiara i kłamstwa
powrót do forum serialu W imię boże: Wiara i kłamstwa

Bo w tych przepadkach na pewno nie człowiek. Nawet małpa ma więcej godności i rozumu. Empatii i litości.

Zwłaszcza w pierwszym przypadku mamy do czynienia z sektą samych głupków. Nie chodzi tu tyko o tego obleśnego prymitywa, ale też o te bezmózgie istoty, które do niego lazły jedna po drugiej. Tu akurat nie wierzę w to, że one były zaślepione, zniewolone itd. To był ich świadomy wybór stylu życia. Nikt ich nie zmuszał do wstępowania do sekty erotomana. Wcielenie Jezusa... ja p... Szły, żeby znaleźć szczęście i sens życia w obciąganiu staremu, obrzydliwemu dziadowi. Gwałty? Może niektóre, ale większość była z tym szczęśliwa. Dlatego średnio mi szkoda tych "ofiar" - stworzeń całkowicie pozbawionych mózgów i moralności.

Swoją drogą Azja wydaje się chyba szczególnie podatna na najdurniejsze i najobrzydliwsze sekty. Nie chcę się rozwodzić dlaczego, ale wydaje mi się, że np. w Korei Płd jest bardzo silna presja na edukację, materializm, kariery - i dlatego wielu ludzi szuka właśnie życia w sektach, żeby od tego uciec.

mordachamordasinski

Dokładnie, nie było mi już w pewnym momencie nawet żal tych kobiet.. Jak można być tak tępym? Na pewno przyczyniły się do tego jakieś braki emocjonalne w dzieciństwie, ale ja pier... niech one się lepiej nie rozmnażają. Głupie jednostki są bardziej podatne na religie i ślepo wierzą we wszystko co im taki stary oblech powie.

ocenił(a) serial na 6
mordachamordasinski

To może doczytaj o mechanizmach psychologicznych i jacy ludzie, z jakimi potrzebami/historią trafiają do sekt, to może zrozumiesz i przestaniesz bawić się w „victim blaming”.

ocenił(a) serial na 5
Venatrix

Guzik mnie obchodzą psychologiczne teorie. "Problemy" ma każdy i tylko skończona idiotka i degeneratka daje się dobrowolnie traktować jak szmata jakiemuś obleśnemu głupkowi. Napisałem, że zdaję sobie sprawę z problemów psychicznych w nierozwiniętych krajach azjatyckich. Tylko, że sami je sobie stwarzają.

ocenił(a) serial na 6
mordachamordasinski

A no jak Cię guzik obchodzi naukowe wyjaśnienie, to chyba nie ma co ciągnąć tematu, bo zapewne „swoje wiesz”;D

ocenił(a) serial na 5
Venatrix

A jaka wiedza wynika z Twoich komentarzy? Nie bądź taki wstydliwy, podziel się nią z ignorantami :).

mordachamordasinski

Ale akurat niektóre z nich, w tym ta pierwsza to całkiem ładne. Zazdroszczę bo co dziadek poużywał to jego. A te lachociągi to jak napisałes,ofiary własnej głupoty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones