Warrior Nun
powrót do forum 1 sezonu

Serial nienajgorszy, choć przesycony głupotkami i głupotami. Sympatyczna aktorka grająca główną rolę (taka Ellen Page, tylko z dużym biustem). Zazwyczaj niezłe teksty, choć bardziej wyrecytowane niż zagrane.
Niestety, obiecuje więcej, niż daje. Owszem, mogę zrozumieć ciągłe rozterki Avy. Nawet sporadyczne napady skretynienia. Potrafię wybaczyć „epickie zmagania” w skali paru pomieszczeń i 10 aktorów. Drewnianą grę wszystkich, poza Avą i Mary.
To czego nie mogę wybaczyć, to nieudolność reżyserii. Zwłaszcza sceny akcji, których jest bardzo mało, są katastrofalnie nakręcone. Zamiast napięcia, nerwowego przełykania śliny, potu na czole...
Zrelaksowane dziewuszki, chodzące swobodnym krokiem po wygodnie pustym Watykanie. Roztrząsające na głos wątpliwości, przekomarzające się i śmiejące. Jakie tam czajenie, jakie tam podbieganie...
Choć na początku miały „tylko 29 minut” i parę razy podkreślały, jak to mało.
Przed finałem akcji w katakumbach tak długo pieprzyły, że w końcu im się posypało.
Zabawne są zwłaszcza te momenty, gdy mają coś pilnować (mierzyć z broni) ale nie mogą przestać gadać. Wtedy jedna albo druga kołysze się, żeby zasymulować napięcie. Mierzy ze spluwy w ścianę, na chwilę odwraca, kołysze ale nadal pieprzy.
W efekcie zacząłem przewijać z nudów i zatrzymywałem, gdy zaczęły coś robić. A i tak często wrzeszczałem: „Zrób to ku...wa!”
W efekcie serial stał się nużący, rozwleczony, przegadany, pozbawiony napięcia.

Woooo

Zgadzam się z oceną generalną, ale dla mnie jak drewno grała właśnie Ava, a Mary było mocno przerysowana.

Woooo

Zgadzam się. Czasami za bardzo się mazgają

ocenił(a) serial na 4
Woooo

Podzielam zdanie, dużo głupich momentów, zachowań i dialogów psujących klimat, ogólnie gdyby nie przewijanie nie dotrwałbym do końca, tak jak w większości seriali netflixa, przewijanie to konieczność.

ocenił(a) serial na 3
Woooo

Wyjąłeś mi to z ust: Ellen Page, tyle że z większym biustem. Chyba jedyny pozytyw tego serialu - ładna aktorka. Poza tym bzdura w poetyce Netflixu: ciągnący się glut, zawsze zły Kościół, poprawność polityczna, niestraszne straszydła, irytujące zachowanie bohaterów itd. Dobre dla gimbazy.

geograf_bawarski

Czy jedyny pozytyw to bym polemizowała. Jest ładnie nakręcony i ma fajne efekty specjalne (co widać zwłaszcza w drugim sezonie).

ocenił(a) serial na 8
Woooo

tanie CGI mogli sobie darować, poza efektami które są dla głupiego widza całą reszta jest ok

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones