PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=810134}
7,5 1 572
oceny
7,5 10 1 1572
6,0 2
oceny krytyków
Who Is America
powrót do forum serialu Who Is America?

Lubiłem kiedyś oglądać wkręty Sachy, były śmieszne, spontaniczne. To jest jakieś nieporozumienie. Widać, że większość tych wywiadów (jak nie wszystkie) są ustawiane. Ci ludzie, zachowują się mega sztucznie, czuć przygotowane teksty, zadają pytania, na które on ma przygotowaną reakcję, nie czuć tej spontaniczności wkręcania. Sacha ma nałożony make-up dla niepoznaki, który wygląda mega sztucznie i nawet 90 latek bez okularów by się zorientował, że to "postać" ze sztuczną brodą, łysiną czy otyłością, a nie prawdziwy dziennikarz, do tego na kilometr łatwy do rozpoznania podrabiany akcent i dziwny sposób mówienia. Jedyny cel jaki ma ten serial, to narzucanie politycznych poglądów, w 1szym odcinku jest to głównie rozbrojenie Amerykanów.

ocenił(a) serial na 8
norbidrak

Myślisz, że Dick Cheney zgodziłby się na ustawkę?

Slayer

Tak jak zaznaczyłem "większość". Spora część wygląda na absolutnie ustawiane ... 1szy odcinek to praktycznie cały jest sztuczny, w 2gim, nie powiesz mi, że koleś który z gołym tyłkiem leciał na terrorystę, nie wiedział, że coś jest nie tak, albo blondie, która gadała o zbrojeniu dzieci, która z resztą śmiała się i wrzucała swoje reakcje jak odcinek był emitowany, raczej nie była wkurzona, że została "wrobiona" ...

ocenił(a) serial na 8
norbidrak

Jason Spencer pozostaje politykiem, zebrał już dość solidną reprymendę za ten występ. Może myślał, że tak się wypromuje jeszcze bardziej? Nie poszło mu, delikatnie to ujmując.
Blondyna to Corinne Olympios, kimkolwiek jest... Jakaś gwiazda reality show. Być może cieszyła się, że się wypromuje? Zresztą w jej wypadku to chyba dowolny idiotyzm ją ucieszy, np. przekonanie, że uda jej się oszukać opinię publiczną. Obawiam się, że ci ludzie nie widzieli w swych występach niczego złego. Cheney to de facto mówił mniej więcej jak zwykle.

Szkoda, że póki co jedzie to wszystko w jedną stronę - demokraci i ich sympatycy wyglądają względnie rozsądnie, a republikanie wychodzą na strasznych głupków. Mam nadzieję, że coś się odmieni w dalszych odcinkach, bo inaczej będzie nudnawo.

norbidrak

Masz rację, amerykańscy politycy z przyjemnością godzą się na zniszczenie kariery.

ocenił(a) serial na 9
norbidrak

Twój argument o "sztuczności" mnie urzekł. Niesamowite jak głupi jesteś xD

Oczywiście żę zachowują sięsztucznie! Oni przecież wiedzą, że są nagrywani. (gdyby to byli aktorzy to właśnie niebyło by tej drewnianości zachowania). Oczywiście że się stresują, chcą wyjść najlepiej jak się da. Udają. Udają lepszych niż są. Bardziej tolerancyjnych, bardziej otwartych. Do tego dochodzi syndrom autorytarny. Sacha ma pełną kontrolę nad przebiegiem wywiadu, on dyktuje warunki i "morale". Nakręca ludzi, a ludzie automatycznie zaczynają grać w jego grę. Tak było z kazdym poprzednim show Cochena. Zawsze chodzi o to, by powiedzieć ludziom, że wystepują w czym innym niż wystepują faktycznie, oraz diabolicznie wyciągać z nich ich najgorsze cechy.

Wiele pokazanych osób, to politycy, oczywiście że nie mogli by sobie pozwolić na "ustawki".

emkacper

Niedorozwoju, porównaj sobie reakcje ludzi z wcześniejszych wywiadów Sachy do tych w "Who is America". Jest duża różnica, pomiędzy sztucznym zachowaniem, z powodu obecności kamer, a sztucznym z powodu, odgrywania roli przez ludzi, którzy aktorami nie są i tolerują zbyt wiele absurdalnych zachowań... Zapewne jesteś typowym pożytecznym idiotą, który myśli, że te wszystkie programy i tv show'y w tv są prawdziwe... Sacha już kiedyś oszukał, opowiadał u Kimmela i przedstawił w "Bruno" rzekomego wielkiego terrorystę, który był zwykłym Palestyńskim aktywistą. Jak dla mnie, szczególnie w tym 1szym odcinku, wywiad z tą parą, wywiad z kobietą od sztuki, ich zachowania były zbyt na siłę i głupotą, tolerancją, speszeniem z powodu kamer, czy byciem amerykanami ciężko jest wytłumaczyć ich zachowania, może dla ciebie nie, bo masz niski poziom świadomości społecznej i nie posiadasz umiejętności krytycznego myślenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
emkacper

No się nabrałeś :) ahh ja rozumiem że typowy demokrata o niskim IQ oglądający CNN i ABC da się na to nabrać ale że ktoś z Polski tracę wiarę w ludzi. No ale skoro nazywa filmy Cohena miksem dokumentalno-fabularnym to nie mam pytań :) no i to twoje słownictwo i wulgaryzmy :) chyba nie warto wdawać się w dyskusje nie mój poziom :) .

ocenił(a) serial na 9
PIXA_GOD

Ale ty pieszesz do mnie czy do ziomka wyżej? Bo nie łapię czy sugerujesz, że filmy Sachy to nie mockumentary(of course nie wszystkie, np. Dyktator to nroamlna fabuła). Oczywiście mówię o Boracie i innych.

Precyzuj się.

ocenił(a) serial na 9
emkacper

O kurczę, patrz co wyskakuje jak się wpisze w google Mockumentary. O kurcze, pierwszy wynik to Borat. Kto by pomyślał xD https://www.google.pl/search?q=mockumentary&oq=mockumentary&aqs=chrome..69i57j0l 5.2839j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

emkacper

A na Filmweb i IMDB pisze komedia odnośnie tych 2 filmów teraz wymyślam sobie określenie mockuser i zaraz dodam do Wikipedii znajdziesz się tam ;) jak sama Wikipedia pisze o sobie że nie jest źródłem informacji i nie bierze odpowiedzialności za rzeczy tam zamieszone.

ocenił(a) serial na 9
PIXA_GOD

Czy ty sugerujesz, że Azamat Bagatov, to NIE jest aktor Ken Davitian w Boracie i to CZYSTY dokument? :D

Wyczuwam dodatkowe chromosomy.

ocenił(a) serial na 7
PIXA_GOD

Twierdzisz, że Wikipedia nie jest dobrym źródłem informacji, ale powołujesz się na IMDb, które również jest współtworzone przez użytkowników?

Krzys_Pe

To Wikipedia twierdzi nie Ja proszę mnie w to nie mieszać radze porozmawiać z władzami WIKI :)

ocenił(a) serial na 7
PIXA_GOD

A ty jakie masz zdanie na ten temat?

Krzys_Pe

Wszyscy Krytycy mówią na to komedia więc jest to komedią, znają się taki ich zawód ja zdania na ten temat nie mam, jestem człowiek który ceni fakty a nie opinie

ocenił(a) serial na 7
PIXA_GOD

Chodziło mi o to jakie masz zdanie na temat wiarygodności Wikipedii

Krzys_Pe

Już wyraziłem kilka akapitów wyżej czyli takie jakie Wikipedia o sobie

PIXA_GOD

"typowy demokrata o niskim IQ oglądający CNN i ABC da się na to nabrać"
taaaaaaa... mam do czynienia z prawakami (wyborcami kukuza/pisu/korwina) w pracy/rodzinie praktycznie 24h na dobę XD. Wam wystarczy jeden debilny artykuł byście siali swoją niewiedzę dalej. Wiadomo, że typowy centro-lewak ogląda w Polsce reżimowa telewizję o 19:30 i sieje głupotę/kłamstwa dalej ....

Uwielbiam z wami dyskutować szczególnie na temat szczepionek które powodują autyzm, że Adolf był lewakiem, że Rosja nam GPW wykupi (porobi wrogie przejęcia strategicznych spółek za PO) a szczególnie o złych muzułmanach, którzy nie mają nic do roboty tylko ciągle sami sobie destabilizują bliski wschód i pchają się po zasiłki do europy by leżeć przed TV i gwałcić wszystko co popadnie. Spiski spiski tym żyjecie... śmiechu warte....

I pamiętajcie moje słodkie lewaki i inne miśki z niskim IQ.... przez 8 lat było państwo w ruinie mimo, że polska miała wzrost gospodarczy na poziomie 24% a Niemcy np 5%. Ale wiadomo to kłamstwa są i manipulacje. Prawdziwy prawak wszystko przejrzy np na memie XDDD.

ocenił(a) serial na 7
dude_2

Aż się łezka w oku kręci kiedy przypominam sobie jak zewsząd słyszałem że "Peło chce sprywatyzować Lasy Państwowe".

nikike

lepszym było jak prawaki zaczęły liczyć (a wiadomo, że i z tym mają problem) i naglę brakło im 19mld zł jakie przelało OFE do ZUS XD

norbidrak

Powinieneś poczytać amerykańskie media po każdym odcinku, jeśli uważasz że to ustawki

oliman

Tak jak pisałem wcześniej, podejrzewam że część jest autentyczna, inne akcje wydają się bardzo naciągane. W ostatnim odcinku fragment z OJ Simpsonem to była masakra i nie mam wątpliwości, że było to autentyczne, do tego musiałem przewijać i kilka razy obejrzeć ze śmiechu, bo nieźle go trollował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones