PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857518}

Wiedźmin: Rodowód krwi

The Witcher: Blood Origin
3,5 13 656
ocen
3,5 10 1 13656
3,3 7
ocen krytyków
Wiedźmin: Rodowód krwi
powrót do forum serialu Wiedźmin: Rodowód krwi

Niech mi ktoś wyjaśni skąd jest ten hejt na serial bo ja jako zwykły pochłaniacz treści filmowych tego nie rozumiem z kilku powodów:
1. Jest fajnie zagrany, pomijając rolę tej blond pokurcznej czarodziejki, która była irytującą mameja
2. Bardzo fajne sceny walk
3. Super ujecia i kadry
4. Może i płaska, ale całkiem fajna historia
5. Oglądało sie to lekko
6. Fajne nawiązania do książek
7. Super postać zabawnej krasnoludzicy ze świetnymi sprośnymi typowymi dla rasy żartami
8. Różne zabawne smaczki w choreografii

I czemu tyle gówna sie na ten serial wylewa? Przecież to jest produkcja w uniwersum Sapkowskiego. Oderwana od głównego nurtu, a tylko próbująca wyjaśnić w lekki sposób jak to się stało, ze pojawiły sie potwory, pojawili sie ludzie. Dla mnie to serio fajna, luźna i przyjemna opowieść. Bije na głowę na pewno pierścienie władzy czy willowa. A to że sa czarnoskórzy aktorzy grajai elfów? I co z tego? W czym to przeszkadza? Jakie to ma znaczenie?

ocenił(a) serial na 8
vidisic

Trudno powiedzieć, można by przeprowadzić głębsze badania socjologiczne w tym temacie? Właściwie można powiedzieć, że to są wielbiciele HBO i z natury rzeczy krytykują produkcje Netflixa.

ocenił(a) serial na 2
typisb

Dziwne... korzystam z wielu platform i jakiś potrafię rozpoznać dobry serial. To nie jest dobry serial

ocenił(a) serial na 1
typisb

Wystarczy mieć IQ większe niż temperatura pokoju, żeby stwierdzić co jest dobre, a co złe. Taki koncept widzieliśmy nie raz, ale już 20/30 lat temu.

vidisic

Głównie dlatego, że jak wspomniałeś - jest to produkcja w uniwersum Sapkowskiego, mająca z nim niewiele wspólnego. Tylko nazwę w zasadzie. Polecam obejrzenie czegoś na YT z wyjaśnieniem w tym temacie, to się oczy otworzą.

ocenił(a) serial na 9
lukaszos1

Są fani i fanatycy. Fanów widzę tu jakoś mało..

vidisic

Jestem fanem świata wykreowanego w książkach, jestem fanem świata wykreowanego w grach. Tutaj scenarzyści napluli na materiał źródłowy i nie będę ich za to klepał po główce. A tym bardziej bił brawo.

ocenił(a) serial na 9
lukaszos1

Betonowi fanantycy ponakręcali się na youtubie. Potem poleciały oceny 0/10 na imdb dla 5 i 6 odcinka. xD

ocenił(a) serial na 2
tgolik

Gowno prawda nie czytalem ksiazek a ten serial to jedno wielkie nieporozumienie czlowieku jakie ty masz standardy?

ocenił(a) serial na 9
hatti69

No tak, nie wytrzymałem przy Grze o Tron. Władca pierścieni w kinie raczej mnie nudził. Mam z pewnością inne standardy niż Ty.

ocenił(a) serial na 1
tgolik

W takim razie ten serial zostal zrobiony dla ciebie, prosty, niewymagajacy myslenia, z bledami w fabule i sztuce kinematografii. Jezli Ci sie podobal to ciesz sie tym ale wiekszosc ludzi wymaga odrobine wiecej od zycia :P Nie wspominajac o tych co przecztali ksiazki, bo to ten serial to wyraz nienawisci do prozy sapkowskiego ;)

tgolik

Serial ten jest dobry dla betonowych odbiorców, którzy gdzieś mają fabułę a liczy się naparzanka na ekranie. Tak to odbieram. Mało wymagającego widza może to i wciągnie, jednak główni odbiorcy to fani sagi i ludzie oczekujący czegoś lepszego niż Wiedźmin z lat dwutysięcznych. Stąd duży zawód.

ocenił(a) serial na 1
lukaszos1

Ale tu już nie chodzi o temat, tylko jak to zostało zrobione. Tanie kino klasy B to obraza kina klasy B, bo to C albo D.

ocenił(a) serial na 9
vidisic

Dla mnie serial świetny. Może niewiele miał wspólnego ze światem Sapka ale jako fantasy doskonale się broni. Mocne sceny walki - tylko walka z Renfri w serialu Wiedźmin była na wyższym poziomie jak walka w banku w Dziedzictwie krwi.

vidisic

Nic specjalnego, ale oglądało się fajnie, chociaż treści za tydzień nie będę już pamiętał :D Jako że to spin-off, nie ma potrzeby porównywać serialu z książkami, można więc spokojnie rozpiąć poślady i obejrzeć dla czystej rozrywki.
Swoją drogą czekoladowa elfka bardzo apetyczna :)

ocenił(a) serial na 1
adamzd

"czekoladowa elfka bardzo apetyczna" mmmm spermiage

vidisic

Nie jestem fanem twórczości Sapkowskiego tak więc, do tego serialu podchodziłem bez jakiegokolwiek nastawienia ale, to co dostałem przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Niestety w negatywny sposób. Zacznijmy od fabuły która jest schematyczna (można to powiedzieć o większości fantasy) ale też podana w taki sposób że jest to nudne. Nie ma oni jednej postaci z której mógłbym się w jakikolwiek sposób kibicować, Może i są nawiązania do książek ale co z tego skoro jest to po prostu nudne. Świat w którym dzieje się akcja nie jest wcale pokazany, zresztą akcja jest tam tak chaotyczna, że czasami trudno się połapać co się w ogóle dzieje. Do osób które napisały że ten serial ma fajne sceny walk. Jeżeli od fantasy wymagacie tylko i wyłącznie scen walk to macie małe wymagania. Ja jako fanatyk dzieł fantasy niezależnie czy do od książki czy serialu wymagam przede wszystkim ciekawej historii, dobrze zbudowanych postaci i ciekawego poprowadzenia ich wątku oraz dobrze pokazanego świata w którym dzieje się akcja. Niestety rodowód krwii tego nie ma.

Shyai_2

No nie wiem. Ja tam intensywnie kibicowałam Balorowi żeby wziął i zaorał to gówno -imperium. Teoretycznie to mają być istoty z setkami lat doświadczenia a mają wątpliwości jak nastolatki typu: "Ojej, on przeleciał księżniczkę". Księżniczka miała pewnie z 50 lat więc zekladam, że nie on pierwszy. Ewentualnie: "Bo on jest z innego klanu". I nie rozumiem czemu wyrzucili z serialu dosłownie każda resztkę resztki która Sapkowski napisał o tym swiecie. Jakby mi nikt nie powiedział że to z uniwersum wiedźmina to bym się nie zorientowała.

Katarzyna_Slifierz

Ja kibicuję każdemu kto chce zaorać to gówno - serial z jednego powodu. Jak będziemy chwalić takie miernoty jak rodowód krwii to nigdy nie dostaniemy dobrego serialu fantasy. Nie wiem dlaczego, ale filmowcy się chyba wstydzą że robią film/serial fantasy i niestety powstają takie potworki jak rodowód krwii czy np przytoczony wcześniej wilow

vidisic

Cóż, niektórym wystarczy nieoryginalna historyjka na poziomie kampanii D&D prowadzonej przez 15-latka żeby dać 9/10...

ocenił(a) serial na 1
vidisic

W sumie sam sobie tak naprawdę odpowiedziałeś na pytanie - "ja jako zwykły pochłaniacz treści filmowych."...

ocenił(a) serial na 10
vidisic

dla mnie super serial, jasna fabuła, nie jest tak zagmantwana i źle opowiadziana jak Wiedzmin z Cavilem, i jeszcze jedno przeczytałem wszystkie książki Sapkowskiego

użytkownik usunięty
vidisic

Przestań brać pieniądze za pisanie pozytywnych komentarzy i znajdź sobie prawdziwą pracę.

ocenił(a) serial na 1
vidisic

Bo jest po prostu nudny, kiepsko zagrany i z beznadziejnym scenariuszem

ocenił(a) serial na 2
vidisic

Odpowiedziałeś w sumie sam sobie w części "ja jako zwykły pochłaniacz treści filmowych" - poczytaj literaturę fantasy, poczytaj Sapka może zrozumiesz czemu to jest abominacja. Sceny walki? Proszę Cię w 20 letnim gladiatorze są o niebo lepsze.

vidisic

To jest serial reklamowany nazwiskiem Sapkowskiego i jego książkami. To twórcy zdecydowali się na tego typu reklamę, nie fani czy odbiorcy. No ale niestety, nic tu się nie zgadza. Pal licho, kto jakiego koloru jest, najistotniejsze rzeczy: fabuła do bani, absurdy fabularne, pocięte sceny, głupie dialogi, i prosta jak cep historia. Zresztą spójrz na opinie krytyków, skoro nawet krytycy oceniają ten serial źle, to coś jest chyba na rzeczy. W Rodzie Smoka też zamienili rasowo bohaterów, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo serial nadal był świetny. A ten świetny nie jest i ze światem Wiedźmina nie ma nic wspólnego.

ocenił(a) serial na 1
vidisic

Nikt nie mówi ze masz nie lubić tego serialu, jak Ci się podoba i dobrze się bawiłeś to spoko ale jak widac większości oglądających ten serial się nie podoba.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones