PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857518}

Wiedźmin: Rodowód krwi

The Witcher: Blood Origin
3,5 13 658
ocen
3,5 10 1 13658
3,3 7
ocen krytyków
Wiedźmin: Rodowód krwi
powrót do forum serialu Wiedźmin: Rodowód krwi

Nie dziwią mnie pomyje wylewające się na ten serial, ostatnie kontrowersje związane z Wieśkiem wręcz to zapowiadały i w tym momencie jestem przekonany że żaden fan nie jest w stanie tego serialu obiektywnie ocenić
Netfix prawdopodobnie umyślnie wypuścił serial teraz w skróconej wersji by to na niego wylały się całe pomyje a nie na 3 sezon a tak szczerze uważam że to co dostajemy tutaj jest zdecydowania lepsze od 2 sezonu Wieśka
Czy serial jest jakiś rewelacyjny ? Nie to przeciętniak posługujący sie już znanymi kliszami mamy tu Hulka i mnóstwo nawiązań do MCU
Ale z drugiej strony w dzisiejszych czasach ciężko jest zrobić coś oryginalnego najlepsze tytuły typu "Stranger Things" czerpią tonami z tego co już było
Więc wyluzujcie trochę psychofani Sapkowski nie opisał jak wyglądała Koniunkcja Sfer i nie Opisał tez jak Dokładnie powstali Wiedźmini, wiadomo tylko że zostali stworzeni do walki z potworami co tu właśnie otrzymujemy w prototypie który jest mocno niestabilny
Na przestrzeni wieków dopracowano zapewne proces przemiany by stał sie tym co znamy z Sagi
Ja to kupuje, każdy ma prawo do swojej wizji a ta jest nawet realna
Narzekacie że elfy są podobne zachowaniami do ludzi. A do kogo moją być podobne do szympansów? A w książkach czy w grze są tak bardzo inne? no nie
Ja nie byłem zwolennikiem tego by Geralta grał Cavil w ogóle byłem przeciwny brania znanego aktora bo to groziło właśnie tym co się stało, to powinien być aktor mało znany który dobrze by się w tej roli odnalazł
Faworytem u mnie był James Purefroy po Solomonie Cain i Ironcladzie uważałem że się świetnie nadaje

ocenił(a) serial na 1
Kowal888

...czyli twoje teorie spiskowe dotyczą domniemanej, pokrętnej logiki marketingowej netflixa na temat: jak ukryć "gorsze gówno" pod "mniej gorszym" XDDDDDDDDDD

ocenił(a) serial na 6
kgibas666

Właśnie o takich psychofanach mówię

ocenił(a) serial na 1
Kowal888

...i tak oto dożyliśmy XXI wieku... epoki snowflakeów kiedy to jeśli powiesz kilka brzydkich słów o jakimś wujowym serialiku to od razu okrzykną cie psychopatą XD. nie wiem czy wiesz... ale ci twoi "psychofani" to po prostu fani którzy życzyli by sobie by od ich ukochanych franczyz trzymali swoje brudne łapy "profani". "profani" którzy dobierając się do danego lore ani go nie rozumieją, ani nie cenią, nawet nie lubią, czy jak w twoim przypadku... nawet go nie znają....... piszesz: "A w książkach czy w grze są tak bardzo inne? no nie ". no to masz tu cytat prosto z "krwi elfów" poczytaj sobie"

"W górze rzeki zobaczyliśmy ich miasta, tak delikatne, jakby utkane z porannej mgły, z której się wyłaniały.
Wydawało się nam, że znikną za chwilę, że ulecą z wiatrem, który marszczył powierzchnię wody. Były tam
pałacyki, białe jak kwiaty nenufaru. Były wieżyczki, zdające się być uplecione z bluszczu, były mosty,
zwiewne jak płaczące wierzby. I były inne rzeczy, dla których nie znajdowaliśmy imion i nazw. A mieliśmy
już przecież imiona i nazwy dla wszystkiego, co w tym nowym, odrodzonym świecie widziały nasze oczy.
Nagle, gdzieś w odległych zakątkach pamięci, odnajdywaliśmy nazwy dla smoków i gryfów, dla syren i nimf,
dla sylfid i driad. Dla białych jednorożców, które o zmierzchu piły z rzeki, schylając ku wodzie swe smukłe
głowy. Wszystkiemu nadawaliśmy nazwy. I wszystko stawało się bliskie, znane, nasze.
Oprócz nich. Oni, choć tak do nas podobni, byli obcy, tak bardzo obcy, że długo nie umieliśmy dla obcości
tej znaleźć imienia."

ocenił(a) serial na 2
Kowal888

"Narzekacie że elfy są podobne zachowaniami do ludzi. A do kogo moją być podobne do szympansów? A w książkach czy w grze są tak bardzo inne? no nie"
Jak nie, to znaczy, że nie czytałeś/grałeś.
Wystarczy chociażby ocena zachowania ludzi, a takiego Avallac'ha (i w książce i w grze). Nie widzisz różnicy?
Problem nie leży też tylko w zachowaniu, a w wyglądzie - 1:1 jak ludzie, tylko uszka inne.
Skrócenie serialu z 6 do 4 odcinków było błędem, przez to dostaliśmy strasznie dziurawą historię. Serial miał być pre-quelem wyjaśniającym kwestie np. monolitów w serialowym Wiedźminie, a serial zostawił nam więcej pytań niż odpowiedzi.(Jeszcze showrunner musiał wyjaśniać po za serialem o co chodziło z monolitami)

ocenił(a) serial na 6
Peaky17

Przeszedłem wszystkie części gry + dwa dodatki do Wiedźmina 3, Piwrwszego Wiedzmina nawet kilka razy
Przeczytałem całą sagę + opowiadania

ocenił(a) serial na 1
Kowal888

...we wszystko zagrałeś i wszystko przeczytałeś a pomimo tego nie widzisz jak gówniane seriale netflix kręci.......... wychodzi na to że ci nie pomożemy, musisz jakoś z tym żyć :(

ocenił(a) serial na 6
kgibas666

Ale ja nie mam z tym żadnego problemu to wy ciągle macie że taki serial powstał

ocenił(a) serial na 1
Kowal888

możliwe... ale to już niedługo... wkrótce ten szajs anulują XDDD

ocenił(a) serial na 6
kgibas666

I jeszcze piszesz że wyglądają elfy tak samo tylko "uszka' inne a we Władcy Pierścieni to inaczej wyglądali?

ocenił(a) serial na 1
Kowal888

...ale ja nic o uszach ani władcy nie pisałem... pomyliłeś mnie z kimś........ no ale skoro już zacząłeś to przecież nie chodzi tylko o "różnicę" w wyglądzie... a jeśli już nawet tylko to by wziąć pod uwagę... u sapkowskiego nawet ćwierć elfa można po wyglądzie odróżnić od człowieka. to nie tylko uszy, budowa kośćca, zębów, wzrost i kolor włosów, kształt oczu. także inne cechy jak np upodobania do stroju. elfy i ludzie to nie dwie różne rasy ale dwa różne gatunki w zasadzie, pochodzące z zupełnie różnych światów, z zupełnie innego "pnia" biologicznego!!!!!!!!

ocenił(a) serial na 1
Kowal888

ps. tolkiena do sapka nie mieszajcie bo tego nie da się porównać. geneza "gatunków" u tolkiena jest mityczna i religijna. u sapkowskiego zdecydowanie odwrotnie, czyli pragmatycznie biologiczna.

ocenił(a) serial na 2
Kowal888

Wyobraź sobie że przylatują na ziemię kosmici a jedyne co ich od nas odróżnia to nw że mają długie nosy, zachowują się tak jak my, mają taką samą kulturę i ten sam kodeks moralny.

ocenił(a) serial na 6
WTTW_FILM

Nie taką samą ale podobną jest to prawdopodobne
tak samo jak np. to że Łuk został wynaleziony kilka razy w różnych miejscach na świecie w mniej lub bardziej zbliżonym do siebie czasie, i każdy działał na podobnej zasadzie

ocenił(a) serial na 1
Kowal888

...tyle że my nie rozmawiamy o tym co "prawdopodobne" bo nie musimy. wszytko mamy czarno na białym w książkach. np. elfy nie budowały murów obronnych ani zamczystych warowni. elfy nawet kiedy przybyli ludzie nie podjęły z nimi walki, jak to zauważył zoltan: "Elfy przez parę setek lat udawały, że was, ludzi, wcale nie ma. W niebo patrzały, kwiatki wąchały, a na widok człowieka odwracały wypacykowane oczka. "....... poza tym mamy też chyba coś takiego jak własna wyobraźnia i intelekt. wyobraź sobie że masz dwie rasy ludzkie żyjące na dwóch różnych kontynentach. jedni żyją tyle co my. ci drudzy żyją średnio po kilkaset lat. jak myślisz czy umysłowość, cywilizacja, filozofia życiowa i podejście do rzeczywistości różniło by się u tych dwóch ras? ja myślę że różnica byłaby jak między "nastolatkiem" a "zgrzybiałym starcem".

ocenił(a) serial na 2
Kowal888

Ale ja mówię o kluturze a nie o wynalazkach pozatym jakie prawdopodobieństwo w stostunku do tematu skoro wszystko jest opisane dokładnie w książce XD

Jakoś Jackson w Lotr nie miał problemu wykreować elfów jako elfów, Redzi w grach też ogarneli temat. Bronienie tych debili scenarzystów w tym przypadku jesr bez sensu, skopali wszystko co ten swiat miał do zaoferowania po całości a elfy to spory ale jednak tylko jeden element.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones