PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=857518}

Wiedźmin: Rodowód krwi

The Witcher: Blood Origin
3,5 13 656
ocen
3,5 10 1 13656
3,3 7
ocen krytyków
Wiedźmin: Rodowód krwi
powrót do forum serialu Wiedźmin: Rodowód krwi

Znów okazało się, że dla dużej części tego portalu głównym wyznacznikiem tego czy serial jest udany to kolor skóry danego bohatera albo jego orientacja. Ja powiem tak - oglądało się całkiem przyjemnie, kilka x zwróciłem uwagę na niespójność mniejszą czy większą, ale produkcja ma całkiem niezłe zdjęcia, jest lekka, dynamiczna na jeden raz a to wszystko wspomaga też dobra muzyka. Więcej powiem, zaśmiałem się czasem z żartu w tej produkcji i w sumie to mi się podobała. Odniosę się jeszcze do zgodności z twórczością Pana Sapkowskiego - nie czytałem, nie przeczytam, grałem w Wiedźmin i w sumie mam to w... Polecam

ocenił(a) serial na 9
lukaszcichocki

Dokładnie tak! Lekko, fajnie, ładnie i z drobnymi nawiązaniami do książek. To jest luźny miniserial a ludzie zamiast cieszyć oko i fajnie spędzić czas to głębiej i głębiej wpychają sobie kij w d...

ocenił(a) serial na 1
lukaszcichocki

> "nie czytałem"

Tak. To wiele wyjaśnia.

ocenił(a) serial na 9
phoebe_Freja

Ci, co czytali są tak toksycznymi widzami, że nie można ich hejtu brać na poważnie.

ocenił(a) serial na 2
tgolik

Czy toksycznym jest oczekiwanie, że jeśli produkcja rości sobie prawa do nazywania się "wiedźminem", to będzie faktycznie mieć coś wspólnego z pierwowzorem w kwestii budowy świata przedstawionego, klimatu, poziomu intrygi i głębi postaci? Że będzie do tego pierwowzoru mieć szacunek, choć odrobinę zrozumienia, przeniesie na ekran coś z unikatowości jego świata? Zamiast robić kolejne fantasy bez nastroju, nie wywołujące poczucia fascynacji odmiennością, unikające jak ognia niuansu i cienia nawet filozoficznego spojrzenia na naturę ludzką?

ocenił(a) serial na 9
ardisgreenwater

Toksyczna jest zajadłość z jaką plujecie na seriale Netflixa. Nie podoba się, nie oglądać. A jad zostawić dla swoich bliskich.

ocenił(a) serial na 1
tgolik

Jezeli sie Netflixowi nie podoba swiat wiedzmina i historia napisana przez sapkowskiego to po co ja ekranizuje? Nawet bez porownywania z proza Sapkowskiego ta fabula nie trzyma sie kupy :P

ocenił(a) serial na 6
phoebe_Freja

Ten serial nie stara się być odbiciem twórczości Pana Sapkowskiego na ekranie o czym uczciwie sam informuje. Korzysta z jego świata, lekkiego zarysu bohaterów, ale przestawia historię w swój własny sposób - ja mogę ocenić czy mu to idzie lepiej czy gorzej, a moim zdaniem nie jest źle. Oceniając serial warto też w ogólnej ocenie uwzględnić jakość zdjęć, scen, muzykę, grę aktorską, kostiumy. Tutaj sumarycznie to 6/10 dla nie.

ocenił(a) serial na 1
lukaszcichocki

Tobie się oglądało "przyjemnie", a mnie nie. Mnie taka idiotyczna "multi-culti" irytuje i tyle. "Przyjemnie" mu się oglądało... - ot i cała refleksja :).

ocenił(a) serial na 6
mordachamordasinski

Wiedziałeś, że produkcja nie będzie dla Ciebie, bo przeszkadza Ci kolor bohaterów, w ogóle nie wiem po co oglądałeś. Ja np. wiem że nie lubię sernika z rodzynkami, nie jem go więc, bo nieważne kto by go upiekł ja bym powiedział, że to najgorsze ciasto na świecie, co by mi to dało?

ocenił(a) serial na 1
lukaszcichocki

P...isz jak Mały Kaziu pod dużym piwie. Od rzeczy. Nie bierz więcej tego co elfy.

ocenił(a) serial na 1
lukaszcichocki

Podazajac twoja logika, jezlei Netflixowi nie pasuje fabula Sapkowksiego to po co ja ekranizuja???

ocenił(a) serial na 2
lukaszcichocki

Rozumiem, że jak zrobią film HISTORYCZNY o WWII. I w roli słynnego "akwarelisty" obsadzą czarnoskórego aktora. A cała 3 rzesza będzie mieszkać w Wakandzie (gdzie jakże słynna tolerancja nie działa już w drugą stronę) To tak samo powiesz, że "spoko" się oglądało, bo akurat nie znasz historii i tobie to nie przeszkadza?

ocenił(a) serial na 6
Hexabit

Nie tyle by mi to przeszkadzało co nie jest możliwe do zrealizowania. Z założenia samych nazistów byli oni potomkami aryjczyków, których nieprawdziwie, ale z premedytacją przedstawiali jako czystej krwi białych ludzi. Twierdzenie wyższości rasowej na taj podstawie doprowadziło do zagłady milionów ludzi w tym głównie żydów, ale i też czarnoskórych. Nikt nigdy nie pomyślał i nie pomyśli o obsadzeniu czarnoskórego w roli Hitlera, Himmlera. Göringa, Goebbelsa czy Hessa.

Jeśli jakiś elf albo krasnolud ujawnią się i przekażą światu iż ich rasa nie jest zróżnicowana pod względem koloru myślę, że zostanie to uwzględnione na ekranie.

ocenił(a) serial na 2
lukaszcichocki

Elfy pojawily sie w mitologii nordyckiej germanskiej i chyba jeszcze anglielskiej ale nie afrykanskiej.Co ciekawe instnieje odmiana czarnych elfow oczywiscie istnieje w mitach tak zwanych "drow" zyja pod ziemia i boja sie swiatla mozna to bylo wykorzystac i nie bylo by tematu no ale trzeba by bylo znac temat i wysilic "musk"

ocenił(a) serial na 1
lukaszcichocki

Konto założone wczoraj, powiem wam, że niezły bait.

ocenił(a) serial na 6
goingtopro

Nie jest to bait a opinia, miałem tu kiedyś konto, ale już nie pamiętam dlaczego napisałem o jego usunięcie. Staram się czytać tutaj opinie o produkcjach, które oglądam, ale przy tej chciałem się włączyć do dyskusji, ponieważ moim zdaniem jej oceny nie są zbyt logiczne czy też sprawiedliwe.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones