PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=119350}
3 235
chce zobaczyć
4,0 3
oceny krytyków
Wiedźmin
powrót do forum serialu Wiedźmin

Ma swoj klimacik

ocenił(a) serial na 7

9 za klimat, 9 za muzykę, 4 za efekty, 7 za grę aktorską. Serial zasługuje przynajmniej na 7, ale może dlatego że czytałem wiedźmina kilka miesięcy temu.

ocenił(a) serial na 8
Cron

Zgadzam się całkowicie, serial zasługuje na lepszą ocenę.

ocenił(a) serial na 6
Cron

Jesteś fanem książek ? Pewnie tak, ale postaw się na miejscu widza kompletnie nie zaznajomionego z tym uniwersum. Serial oceniłem na 7 tylko z sentymentu, gdybym wcześniej nic o wiedźminie nie wiedział, ocena byłaby o wiele niższa.

użytkownik usunięty
Cron

czytalem i dlatego tym bardziej daje 2... wszystko takie suche, sztuczne, o jakim wy klimacie piszecie ludzie!!!??

Cron

Ja uważam, że klimacik swój ma i fajnie się go ogląda. Jednak można się do wieeeelu rzeczy przyczepić. Ten serial nie jest profesjonalną produkcją mogli go stworzyć lepiej, ale pewnie nie umieli.

Co do oceny to dla mnie 4 lub 5 ale zważając na całokształt, błędy, brak profesjonalizmu często gra aktorska na poziomie podstawowym, mało przestrzeni, zauważalne w oczach aktorów czytanie tekstu co mocno przeszkadza w oglądaniu czuć plastikiem taką sztucznością, królowa niby w swoim zamku a każde słowo odbijało echo jak w wynajętym nieumeblowanym pomieszczeniu do tego z białymi pustymi ścianami Wielu widząc coś takiego spaliłoby reżysera na stosie. Dlatego dla mnie 4 - ujdzie. Nie pluję jednak na niego jak 90% oglądających bo widzę w nim iskrę fajnej wiedźmińskiej przygody. Fajne karczmy czasem fajne lokacje bardzo klimatyczne ale to tylko mały kwadrat - jak już wspomniałem - nie czuć przestrzeni.

W grze podobał mi się Michał Żebrowski - Geralt z Rivii oraz Anna Dymna - Nenneke, kapłanka w świątyni Melitele no i może jeszcze ktoś...

Brakuje im doświadczenia. Gdyby robił ten serial ktoś o zaawansowanych umiejętnościch to mogłoby wyjść coś naprawdę dobrego. Nie jest zły, ale dobry także nie jest. Muzyka dodaje mu klimatu.

Jeśli ktoś kupił grę Wiedźmin i czytał zawarte do całości opowiadanie Sapkowskiego to wie, że odc. 8 tegoż serialu obrazuje właśnie historię zawartą w tym opowiadaniu.


PS. podobają mi się rzadkie teksty Wiedźmina typu: wbiję cię w gówno; Mogę rozpruć cię na pół jak wieprza itp

benburney

popieram - cos w nim jest, oczywiscie moglby byc lepszy ale ...
lepszy rydz niz nic

ocenił(a) serial na 6
Cron

Nie czytałem książek Sapkowskiego, jedynie jakieś opowiadania, ale średnio mi się podobało. Jak byłem młodszy to się śmiałem z efektów w serialu. I wiecie co? Zaskoczę was:
Obejrzałem teraz serial, wciągnąłem się... Bardzo mi się spodobał - pomimo tych "wiedźminowskich efektów". Nawet nie wiem, czy nie zacznę przygody z książkami, bo podobno są o wiele lepsze :)
Dla mnie 7/10 to ocena minimum. Niesamowity klimat.
Dałem 8/10... bo powiedzcie mi - ile znacie polskich seriali fantasy? Są jakieś inne? Wątpię. Jeśli jakieś są, to napiszcie mi w odpowiedzi, jestem ciekaw... chętnie bym sobie coś obejrzał więcej :)

I śmieszy mnie porównywanie tego serialu do np. Gry o Tron... Bo Serial o Wiedźminie jest trochę starszy :] Inny budżet, inna technika...

Sacharov

W sumie to tylko chyba 'naznaczony' z tych co pamiętam. Tak to jedynie stare seriale fantasy dla dzieci typu 'sgala' haha xD

Cron

Gra aktorska a najbardziej Żebrowskiego na marne 4

Cron

moim zdaniem serial jest "Niezły" czyli ocena 6 jak najbardziej

ocenił(a) serial na 7
Cron

Chyba coś się zaczyna dziać i mam nadzieje że obejrzymy porządnie zrobionego Wiedźmina :
http://stacjakultura.pl/4,18,34369,Wiedzmin_amerykanskie_HBO_zrealizuje_serial,a rtykul.html

użytkownik usunięty
Cron

Ja daję 8 za klimat, 8 za muzykę, 3 za efekty i 6 za grę aktorską. W istocie, każda nota o jeden niższa. Konsekwentnie, ocena ogólna to 6/10

ocenił(a) serial na 7
Cron

serial napewno ma swój klimat, nawet ta cała lekka "tandeta" wywołuje uśmiech na twarzy :) Mysle ze autorzy wiedzieli ze saga"lekko" przewyzsza ich mozliwosci dlatego nie porwali się (dzięki bogu) na ekranizacje wlasciwej sagi, a kupili sie tylko na opowiadaniach.
ogolnie serial ratuje napewno muzyka, sama próba nakrecenia fantasy po polsku, dobra (nawet z plusem) gra aktorska i jeszcze cos, za co pewnie zostane zbesztany: żebrowski naprawde przekonał mnie jak geralt :) ogolnie serial ma to "coś"



aaaaaaa i oczywiście cycki wolszczakowej ;)

ocenił(a) serial na 7
Cron

Zgodzę się z tobą w 100% i uważam, że serial gdyby nawet porównać do amerykańskich seriali tego typu z tego samego okresu, nie byłby o wiele gorszy niż wspomniane wcześniej amerykańskie produkcje.

ocenił(a) serial na 7
Cron

I proszę bardzo 8 lat temu pisałem, że serial ma fajny klimat, dopiero teraz ludzie po netflixie, to zrozumieli, szkoda że tak późno. Żałuję, że nie powstało więcej odcinków.

ocenił(a) serial na 8
Cron

ja żałuję że tego nie rekonstruują cyfrowo i nie wydają na bluray :(

ocenił(a) serial na 6
Cron

Dokładnie tak jak mówisz . Jako dzieciak i fan oszałamiającego rozmachem wówczas Władcy pierścieni dosłownie lałem z tego serialu. Natomiast teraz obejrzałem ponownie i ogląda się go naprawdę dobrze . W porównaniu do netflixowego wiedźmina nasza rodzima produkcja broni się i to bardzo . Postacie są głębiej i dojrzalej osadzone w przedstawionym świecie , mają głębię i przekonują że to co czują myślą i robią ma swój sens . To
zasługa gry aktorskiej . Świetna Calanthe, Borch, Nenneke. Przyjaźń Geralta i Jaskra bardzo naturalna. Na koniec oczywiście Żebrowski -moim zdaniem rewelacja . Jego geralt jest wielowymiarowy i jednocześnie spójny. Całość dopieszczają krajobrazy i muzyka.Oczywiście ograniczenia budżetowe i techniczne dla poszukiwaczy wizualnych wrażen mogą ten serial skreślać , bo z dzisiejszej perspektywy wygląda jak produkcja klasy b albo c, także niektóre rozwiązania fabularne odbiegaja od książek. Dla mnie jednak serial bardzo na plus.

ocenił(a) serial na 8
ogroszary

wiesz nie da się ukryć że sporo rzeczy pozmieniali w polskiej wersji ale to od początku miał być tylko 13-sto odcinkowy zamknięty serial. te zmiany mają jakąś ciągłość i założony przez scenarzystę sens, który się broni! rozumiem fanów opluwających ten serial z czasów jego premiery... bo jak zestawić te zmiany z książką to niejednokrotnie są 'dziwne'... ja jednak osobiście nie uważam tego serialu za ekranizację, raczej za luźną adaptację opartą na motywach ze zbiorów (co zresztą jest podkreślone na początku każdego odcinka w napisach) netflixowi natomiast to wszystko się mocno nie udało. zresztą, zmiany to zmiany. u netflixa najbardziej jednak razi mnie ogólne "spłycenie" wszystkiego. fabuły, postaci, dialogów, dojrzałości "świata", logiki... w zasadzie wszystkiego do poziomu komiksowej rozrywki dla dzieci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones