rzecz jasna Sapkowskiego kartki są najlepsze, ale nie sądzę żeby film był tak beznadziejny jak go malujeta tu.
wspaniały słowiański klimat, trochę biedy i minimalizm powierzchniowy. Fantastyczny Żebrowski z głosem głębokim i sceptycznym, walka troszkę ociężała ale i tak wygląda zjawiskowo. Mamy po prostu talent do uteatralniania telewizji, suche trawy i zimne słońce.
Efekty słabe fakt, ale wszystko się usprawiedliwia naszym słodkim budżetem, i obsadą jak z nieba spadłą. Geralt obojętny i złotooki, a złotookość uważam tu za pięknie udaną.
Film dla patriotów.
Film nie zasluzyl na tak wielka krytyke.
Rozumiem ze wszyscy sa przyzwyczajeni do super-produkcji holywood gdzie jedna scena jest drozsza niz caly budzet Wiedzmina jaki mieli.
Trzeba docenic fakt, ze ktos wkoncu w Polsce sprobowal chociaz zrobic film fanatasy.
Tak, efekty sa slabe, wiele bledow ale np. gra aktorska jest przyzwoita.
Takze troche przesada z ta krytyka. A serial byl calkiem wporzadku, mi sie podobalo, z filmem zrobili ten blad.. ze wogole go zrobili, zlepek serialu bez skladu i ladu, nie moglo to przejsc. Do tego nie mozna zrobic filmu z opowiadan ktore sa raczej oddzielnymi watkami.
Takze film na minus ale serial na plus.
Komentarze smoking'a (czy jak tam się go odmienia albo i nie) są na poziomie dna. Widać chce się facet dowartościować, krytykując wypowiedzi innych w bardzo chamski sposób, (chyba tylko w taki potrafi) nie mając przy tym jednak żadnych konstruktywnych argumentów.... Dno, ot co.
A co do ,,Wiedźmina" - = polska kinematografia raczej raczkuje jeżeli chodzi o filmy fantasty (a może w cale się nie rozwija?) ,więc skoro Wiedźmin ma być pierwszą w zasadzie próbą takiego kina, to jest całkiem w porządku.